Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [147] kabel aux

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    alfa romeo 147 JTD
    Postów
    3

    Question [147] kabel aux

    Witam,

    mam takie pytanie do forumowiczów bo od sprzedawców jakoś nie mogę uzyskać informacji jaki kabelek będzie pasował do radia w mojej alfie. Nie wiem jak sprawdzić wersje radia to raz (podejrzewam, że z tyłu radia, a do tego muszę zamówić wyjmaki, które chce kupić razem z kablem), a dwa w zasadzie wszędzie albo prawie wszędzie widnieje info, że kable są do alf po 2005r , a ja mam 2002. Pomoze ktoś?

    Radyjko takie jak w linku: radio-adapter.eu/blog/wp-content/uploads/2013/03/alfaradio10jpg.jpg

    Dodam, ze zmieniarka normalnie się odpala po wciśnięciu kombinacji przycisków(ON i SCR).

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Prudnik
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v 140 KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Jeżeli jeszcze nie uzyskałeś odpowiedzi to kup taki kabelek (allegro.pl/zlacze-aux-jack-1-5-m-blaupunkt-becker-vw-audi-i6572941779.html) obojętnie w zasadzie jaki i będzie wszystko grało skoro możesz odpalić tryb zmieniarki. Ze swojej strony tylko proponuję dołożyć jeszcze przełącznik do wymuszania tryby zmieniarki ponieważ uruchamianie tego trybu przez kombinację klawiszy jest strasznie uciążliwe. Trzeba to robić po każdym ponownym odpaleniu samochodu nawet jeżeli radio zgasło razem z samochodem w trybie zmieniarki. Chyba, że nie potrzebujesz wgl odtwarzacz CD to można zmostkować na stałę. Pozdro.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Nie do końca wszystko będzie grało bo jeżeli ma wersję radia od 3.17 wówczas kombinacja klawiszy nie działa

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kryptomedic Zobacz post
    Witam,

    mam takie pytanie do forumowiczów bo od sprzedawców jakoś nie mogę uzyskać informacji jaki kabelek będzie pasował do radia w mojej alfie. Nie wiem jak sprawdzić wersje radia to raz (podejrzewam, że z tyłu radia, a do tego muszę zamówić wyjmaki, które chce kupić razem z kablem), a dwa w zasadzie wszędzie albo prawie wszędzie widnieje info, że kable są do alf po 2005r , a ja mam 2002. Pomoze ktoś?

    Radyjko takie jak w linku: radio-adapter.eu/blog/wp-content/uploads/2013/03/alfaradio10jpg.jpg

    Dodam, ze zmieniarka normalnie się odpala po wciśnięciu kombinacji przycisków(ON i SCR).
    Jeśli masz trochę kreatywności to sam możesz sobie zrobić taki kabel bez większych problemów. Jednak lepszym wyborem byłby zakup zmieniarki. Ja sam mam alfe z 2002 roku i ostatnio zakupiłem zmieniarkę cyfrową. Trochę kosztuje bo 260 zł ale jest lepszym wyborem niż kabel i męczenie się za każdym razem z wciskaniem przycisków mija się z celem. Zmieniarka jest tak zrobiona że radio samo wykrywa i można puszczać muzykę z pendrive. Jakość przetwornika jest zbliżona do jakości audio różni się to jedynie kilkoma herzami w próbkowaniu. Co do radia to raczej masz to samo co ja bodajże blaupunkta.

    Link do zmieniarki: http://allegro.pl/show_item.php?item...U0YmI4YjY0NQ==

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    a czy ktoś orientuje się na temat takiego wynalazka

    http://allegro.pl/modul-bluetooth-do...o&bi_c=Product

    zależy mi jedynie na tym aby podłączony był telefon wszelkie pendrivy i karty sd mi są zbędne ayatour dodatkowy moduł bluetooth ma w cenie 200 zł plus zmieniarka 250 to mija się z celem

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    a czy ktoś orientuje się na temat takiego wynalazka

    http://allegro.pl/modul-bluetooth-do...o&bi_c=Product

    zależy mi jedynie na tym aby podłączony był telefon wszelkie pendrivy i karty sd mi są zbędne ayatour dodatkowy moduł bluetooth ma w cenie 200 zł plus zmieniarka 250 to mija się z celem
    Raczej powinno działać, kostka wygląda na podobną i tą samą ilością wtyków. Dwa kable do przesyłu dźwięku i wspólna masa. Dziwne jest to że w wykazie nie ma takiego radia jak występuje w alfie. Jak dla mnie to raczej powinno działać. Najlepiej napisz do nich maila i zobaczysz co Ci odpiszą.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Właśnie się zastanawiam bo np wymuszenie ręczne zmieniarki nie działa na wersjach 3.17 wzwyż tak więc co yaotur ma w sobie takiego że to działa?
    "Prosimy przed zakupem upewnić się, że Wasze radio posiada aktywne (działające wejście AUX IN)"
    No i tu jest zagadka z tym bo teoretycznie gniazdo jest aktywne a praktycznie zwykły kabel nie podchodzi a yatour już tak. Napisałem do nich może mieli już takie zapytania zobaczymy

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    Właśnie się zastanawiam bo np wymuszenie ręczne zmieniarki nie działa na wersjach 3.17 wzwyż tak więc co yaotur ma w sobie takiego że to działa?
    Radio dostaje sygnał od zmieniarki i identyfikuje to jakby to była zwykła zmieniarka CD.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Chyba jednak to nie zadziała ponieważ dostałem odpowiedź że należy mieć aktywne gniazdo AUX czyli w przypadku wersji 3.17 wzwyż takie gniazdo nie jest aktywne

Podobne wątki

  1. [159] Kabel GPS.
    Utworzone przez H4X w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 12:51
  2. co to za kabel
    Utworzone przez skitFb w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 18:06
  3. co to za kabel
    Utworzone przez techmex w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 01:20
  4. kabel
    Utworzone przez Qlimax125 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 14:01
  5. Kabel ELM
    Utworzone przez b0b3k w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 08:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory