Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: [156] Zmiana seryjnego audio

  1. #11
    pollo89
    Gość

    Domyślnie

    No to po kolei

    1) Wiadomo często z wygody leci sobie mp3 ale to jest tylko substytut zwykłej płyty audio, jeżeli słuchalbym tylko mp3 z pendrive chyba nie chciałoby mi się zmieniac seryjnego nagłośnienia

    2) Jeśli chodzi o bas - ma ładnie brzmiec żeby nie było płasko i urozmaicac dźwięk, ma się komponowac i chciałbym żeby nie był "rozlazły" (wynalazki typu tuba odpadają) tylko dośc zwarty w tym typie muzyki nie ma wszystkiego zagłuszac tylko pojawic sie w odpowiednim momencie

    3) Teraz problem bawic się we wzmacniacz na przód czy to nie ma sensu ?

    4) Na przód chciałbym wydac około 350 - 400 zł (chyba że wzmak to się raczej podniesie) (nie licząc wytłumienia)

    5) Na tył fajnie byłoby sie zamknąc 500 zł ( plus kable)

    Cena oczywiście nie jest sztywna bardzo bo jeśli będzie coś lepszego co pasuje a nie będzie dużo droższe to poczekam i będe kupował to częściowo

    Dzięki za pomoc i czekam na dalsze sugestie

    Ps. W poprzednim samochodzie miałem wszystko oparte na alpine + jbl bez wzmacniaczy i tłumienia, nie grało to bardzo źle, większości się podobało ale ja odczuwałem niedosyt stąd ten temat...
    Ostatnio edytowane przez pollo89 ; 09-06-2009 o 09:21

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    No to wiemy wszystko. Lubię takie podejście do muzyki, jeżeli jakieś jbl pod radiem przestały wystarczać to jesteś na dobrej drodze żeby do choroby zwanej alfa dodać audio ;-)
    Mam konkretne propozycje dla Ciebie w podanych kwotach ale wieczorem (teraz brak czasu żeby linki podawać)
    Pozdrawiam.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #13
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Czy bass i treble na +6 bo to ważne jeżeli doradzać coś komuś.
    nie mam takiej opcji w drx960rz

  4. #14
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    nie mam takiej opcji w drx960rz
    pociesze się że Twój model chyba nie jest wybrakowany bo mój też nie ma czegoś takiego jak bass i treble na +6
    no chyba że..... mój i Twój są wybrakowane

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał pollo89 Zobacz post
    No to po kolei

    1) Wiadomo często z wygody leci sobie mp3 ale to jest tylko substytut zwykłej płyty audio, jeżeli słuchalbym tylko mp3 z pendrive chyba nie chciałoby mi się zmieniac seryjnego nagłośnienia

    2) Jeśli chodzi o bas - ma ładnie brzmiec żeby nie było płasko i urozmaicac dźwięk, ma się komponowac i chciałbym żeby nie był "rozlazły" (wynalazki typu tuba odpadają) tylko dośc zwarty w tym typie muzyki nie ma wszystkiego zagłuszac tylko pojawic sie w odpowiednim momencie

    3) Teraz problem bawic się we wzmacniacz na przód czy to nie ma sensu ?

    4) Na przód chciałbym wydac około 350 - 400 zł (chyba że wzmak to się raczej podniesie) (nie licząc wytłumienia)

    5) Na tył fajnie byłoby sie zamknąc 500 zł ( plus kable)

    Cena oczywiście nie jest sztywna bardzo bo jeśli będzie coś lepszego co pasuje a nie będzie dużo droższe to poczekam i będe kupował to częściowo

    Dzięki za pomoc i czekam na dalsze sugestie

    Ps. W poprzednim samochodzie miałem wszystko oparte na alpine + jbl bez wzmacniaczy i tłumienia, nie grało to bardzo źle, większości się podobało ale ja odczuwałem niedosyt stąd ten temat...
    Nie bardzo rozumiem dlaczego masz przeświadczenie, że z USB nie osiągniesz tego co na płycie?

    Owszem z oryginalną płytą z utworami audio o kompresji np 3200 kbps nie ma co konkurować mp3 nagrana w formacie 128 kbps, ale można znaleźć przecież utwory audio (lub we wcale nie tak tragicznym formacie mp3 320 kbps ) i je nagrać na np pendrive 8 Gb i wówczas zmieści się ich nam dużo więcej niż na jednej płycie audio a ich jakość nie będzie wiele ustępowała oryginalnej płycie. Zresztą chcący dziś być na topie i słuchać tego co człowiek lubi na bieżąco z nowych płyt, trzeba by być co najmniej prezesem wytwórni fonograficznej, bo ceny niektórych są takie, że kupowanie ich nałogowo raczej nie wyszło by na dobre naszym finansom.

    Wiadomo że nie tylko od jakości mp3 lub audio z USB zależy ich brzmienie, ale jeśli już mamy wyższy model z tym dodatkiem to zazwyczaj nie ma to parametrów, jak jakiś "noname" z biedronki.

  6. #16
    pollo89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem dlaczego masz przeświadczenie, że z USB nie osiągniesz tego co na płycie?

    Owszem z oryginalną płytą z utworami audio o kompresji np 3200 kbps nie ma co konkurować mp3 nagrana w formacie 128 kbps, ale można znaleźć przecież utwory audio (lub we wcale nie tak tragicznym formacie mp3 320 kbps ) i je nagrać na np pendrive 8 Gb i wówczas zmieści się ich nam dużo więcej niż na jednej płycie audio a ich jakość nie będzie wiele ustępowała oryginalnej płycie. Zresztą chcący dziś być na topie i słuchać tego co człowiek lubi na bieżąco z nowych płyt, trzeba by być co najmniej prezesem wytwórni fonograficznej, bo ceny niektórych są takie, że kupowanie ich nałogowo raczej nie wyszło by na dobre naszym finansom.

    Wiadomo że nie tylko od jakości mp3 lub audio z USB zależy ich brzmienie, ale jeśli już mamy wyższy model z tym dodatkiem to zazwyczaj nie ma to parametrów, jak jakiś "noname" z biedronki.

    W domyśle chodziło mi o mp3 na pamięci USB, jasne że można nagrac audio na ten nośnik ale raczej mało osób z tego korzysta. Zgodze się też że są mp3 gorszej i lepszej jakości ale to nie zmienia faktu że i tak niedorówna to dobrze nagranej audio. Jeśli chodzi o kupowanie płyt - tutaj też się zgodze ale prawie każdy ma jakąś tam kolekcje ulubionych płyt które gromadzą się przez ileś tam lat a co jakiś tam czas odkopuje się je i słucha po raz enty chociaż stare itp

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał pollo89 Zobacz post
    W domyśle chodziło mi o mp3 na pamięci USB, jasne że można nagrac audio na ten nośnik ale raczej mało osób z tego korzysta. Zgodze się też że są mp3 gorszej i lepszej jakości ale to nie zmienia faktu że i tak niedorówna to dobrze nagranej audio. Jeśli chodzi o kupowanie płyt - tutaj też się zgodze ale prawie każdy ma jakąś tam kolekcje ulubionych płyt które gromadzą się przez ileś tam lat a co jakiś tam czas odkopuje się je i słucha po raz enty chociaż stare itp
    Z tymi ulubionymi to racja. Ja mam taką płytę Pink Floyd z kompresją bodajże 2560 i zawsze ją puszczam dla prezentacji sprzętu. Wrażenie robi kolosalne i w porównaniu np z plikami mp3 o 128 kbps to jakby słuchać starej kasety lekko rozmagnesowanej.

  8. #18
    pollo89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Z tymi ulubionymi to racja. Ja mam taką płytę Pink Floyd z kompresją bodajże 2560 i zawsze ją puszczam dla prezentacji sprzętu. Wrażenie robi kolosalne i w porównaniu np z plikami mp3 o 128 kbps to jakby słuchać starej kasety lekko rozmagnesowanej.
    I o to chodzi Ja na przykład często pokazywałem jak dany sprzęt gra na płycie perfectu nagranej w spodku podczas koncertu ;]

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam!!!jeślichodzi o suba to ja mam w swojej alfie coś takiego: SUPER SKRZYNKA BASOWA SOLING CP-123 sklep śląsk (656414776) - Aukcje internetowe Allegro

    zajmuje niezbyt dużo miejsca i sprawdza się rewelacyjnie!kosztuje niewiele oferując bardzo dużo.

    podłączony jest pod wzmacniacz magnata TRAXX 600.

    od kilku dni jednostka sterująca to pioneer DEH-P88RS więc doznania słuchowe poprawiły się jeszcze bardziej...


    moja druga ulubienica...

  10. #20
    pollo89
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Jak to zwykle bywa miało byc co innego a po posłuchaniu kilku zestawów i podniesieniu troche budżetu wyszedł spontanicznie nieco inny zestaw niż wyżej wspominany helix...

    Po tym jak już przednie drzwi poszły w ruch i sie troche zmieniły wszedł zestaw odseparowany na zwrotnicach - Focal A1

    Gra to ładnie pod moim radiem, dźwięk jest czysty, kick bass dośc dynamiczny, góra z dołem raczej ze sobą nie walczą tylko dośc przyjemnie ze sobą współgrają - chociaż wysokie częstotliwości potrafią sypnąc bardzo obficie - ale z tego co czytałem już po zakupie to dośc specyficzne dla Focala.

    Jak dłużej posłucham róznych gatunków, utworów itp to może napisze coś więcej, na razie po pięciodnowym sluchaniu wrażenia dośc pozytywne...

    Dalej jednak czekam na odpowiedzi i sugestie dotyczące suba

    Pozdrawiam ;]

Podobne wątki

  1. [159] zmiana seryjnego radia z navi (2006r)
    Utworzone przez rad0408 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2019, 22:46
  2. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  3. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  4. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  5. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory