Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Temat: [156] Moje caraudio

  1. #71
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario595 Zobacz post
    Powiedz mi - naprawdę odczuwasz różnicę w tych matach? ja chcę kupić kilka mat (ATM- wysokoelastyczna 2,2mm) i nimi wygłuszyć drzwi. Za Chiny Ludowe nie mogę dorwać dystansów. Sam je robiłeś czy gdzieś kupiłeś (uniwersalne czy spocjalnie do AR) ? Cieszę się, że jest taki temacik ponieważ jest stosunkowo mało Alf z caraudio. Aha - duża różnica w przeżuceniu tweeterów na słupki? Ja tego robić nie będe ale jestem ciekaw.
    moje doświadczenie z matami

    1.kupiłem tanie maty firmy boll albo app nie pamiętam te najtańsze z allegro, wykleiłem tym drzwi w środku i zamknąłem, basu prawie nie było, a jak był to raczej to brzęczało (ok 100zł wyrzucone w błoto)
    2.maty gms 04 wykleiłem tym drzwi i jest poprawa bardzo dużo odczuwalna na każdej piosence, no i wreszcie usłyszałem bas jaki potrafią wydać sinuslivy sl16 a już je chciałem sprzedać
    zużyłem 3 maty 100x50cm, cena za szt. 45zł - polecam

    co do dystansów to, płyta mdf i jazda, sam wycinałem wyrzynarką godzina roboty i gotowe, poświęce się i zmierze moje dystanse ale trochę puźniej

    w alfie tweeterów jeszcze nie mam w słupkach ale w escorcie miałem i grało to lepiej bo zamontowałem je na wysokości mniej więcej uszu

  2. #72
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

    Domyślnie

    "co do dystansów to, płyta mdf i jazda" - fajna sprawa ale jak niema się miejsca gdzie to wykonać to klapa. a jakiej wysokości je zrobiłeś? chciałby pozostawić oryginalne siatki w drzwiach. tymi matami trochę mnie zbiłeś z tropu. pomiędzy blachę a boczki wkładasz jakąś piankę zamkniętokomórkową?

  3. #73
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    niestety ale jak nie masz gdzie albo czym to kicha lekka, tu trzeba dociąć coś wywiercić. Moje dystanse są grube na około 4cm, dlatego że chciałem jak najbardziej wysadzić głośnik do przodu. Wszystko zależy od głębokości montażowej głośnika ja robiłem pod 74mm. Dlatego musiałem wyciąć trochę plastiku z boczka. Maskownice zostały fabryczne.

    Robisz sobie panel z pojedyńczej płyty mdfu 6-8mm, przykręcasz go , zakładasz boczek, zaznaczasz otwór, wycinasz, a potem dokładasz kolejne warstwy już samych dystansów okrągłych w zależności od głośnika, warstwy na kleju i wkrętach, na koniec impregnacja np drewnochronem
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	091023_161638.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	85.1 KB
ID:	22221   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	091023_145540.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	128.1 KB
ID:	22222  
    Ostatnio edytowane przez kiepas96 ; 18-03-2011 o 20:55

  4. #74
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

    Domyślnie

    Czyli stolarka mnie czeka. No nic - jakoś to będzie

  5. #75
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Szczawnica
    Auto
    AR 156 SportWagon 1.9 JTD
    Postów
    188

    Domyślnie

    Kiepas a może nagrasz( jak masz oczywiście możliwości) jak teraz ci to wszystko gra?? bardzo chętnie bym posłuchał.

    szkoda zę ktoś nie weźmie się za produkcje dedykowanych dystansów do 156... ja niestety umiejętności ani warunków nie mam żeby sobie dystanse zamontować, a podobno dużo dają. ja z przodu mam wygłuszone taśmą dekarską do tego Helixy 62.1 i na pewno gra to lepiej niż seria, ale szału nie ma

  6. #76
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    apropo dystansów to byłby najprostszy sposób kupić same tuleje na allegro, tylko ktoś by musiał zmierzyć jakie głębokie no i doszlifować raszplom
    skądś zapisałem takie fotki ale niestety nie pamiętam skąd (pewnie z tego forum)

    a co do nagrania jak to gra to chyba jest bezsensu
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZDJCIA~1.JPG
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	70.5 KB
ID:	22614   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZDJCIA~2.JPG
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	70.7 KB
ID:	22615  

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Z dedykowanymi do AR jest krucho. Ja do 146 kupiłem uniwersalne pierścienie, żeby wypełnić szczelinę między boczkiem i poszyciem drzwi. Udało mi się takie dobrać, że nawet nie trzeba było robić z nimi rzeźby, tylko odpowiednio zamontować.
    Kupowałem tutaj: http://www.powe.pl/

  8. #78
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

    Domyślnie

    kiepas96 - Powiedz mi - te 3 maty Tobie wystarczyły w zupełności czy jednak lepiej 4 kupić? i jeszcze jedno. chcę wziąć dodatkowo GMS02 na boczki - jest tam miejsca dosyć?

  9. #79
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    3 ci starczą mi jeszcze trochę zostało drzwi w 156 wbrew pozorom nie są duże, pod boczkami miejsce jest ale czy to ma sens to nie wiem, brzęczenia tapicerki tym raczej nie załatwisz, ja mam tylko maty gms 04 i jestem zadowolony, lepiej kupić ten spray sinuslive do pryskania brzęczących elementów, a tamte maty możesz dodać później no i napiszesz czy to coś dało

    http://www.powe.com.pl/product_info.php/products_id/230

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] [S] sprzęt caraudio NOWY . Likwidacja zakładu !!
    Utworzone przez Loco w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 07:59
  2. Moje 156 2.0 TS
    Utworzone przez Remas w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 13:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory