Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Wymiana głośników

  1. #1
    Marcin166
    Gość

    Domyślnie Wymiana głośników

    Witam
    Spalił mi się z przodu głośnik niskotonowy w drzwiach oraz 2 wysokotonowe.
    Proszę o poradę jakie głośniki najlepiej kupić.
    Dodam, że nie mam systemu DSP.
    Mój pomysł jest taki aby zakupić http://www.allegro.pl/item940304053_...ka_gratis.html
    i zamontować to w przednie drzwi. Tył zostawić w standardzie. Czy te głośniki wysokotonowe da się zamontować w miejsce standardowych wysokotonowych i czy muszę zamontować do tego zestawu zwrotnice?
    Jeżeli macie lepsze pomysły proszę o pomoc.
    Zaznaczam, że nie planuję zakupu wzmacniacza anie systemu DSP, ale chcę aby grało przyzwoicie.

  2. #2
    PrzemekZ81
    Gość

    Domyślnie

    Zestaw który obserwujesz to bardzo dobry wybór dodam że dopiero "poczujesz" jakość dźwięku kiedy wyciszysz drzwi i zastosujesz wzmacniacz zewnętrzny ewentualnie DSP bo samo radio fabryczne nie ma praktycznie żadnej regulacji, tak na marginesie mam do sprzedania kompletne DSP z przewodami

  3. #3
    Marcin166
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za info. Proszę Was o dalsze wskazówki, w szczególności czy będe mógł zamontować te cykacze z aukcji w miejsce standardów?

  4. #4
    PrzemekZ81
    Gość

    Domyślnie

    Co do średnicy to bez problemu, gorzej może być z głębokością montażową chyba że wsadzisz dystanse.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar artur31
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    22-100 Chełm, woj. lubelskie
    Auto
    166 2.0 TS czerwona 2000r, 166 2,4 JTD niebieska 2002r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Wymiana głośników jak najbardziej pomaga. Ja mam zestaw pioneera Pioneer TS-a 172C. Głośnik basowy niestety wymaga pierścienia dystansowego, ja mam założony tanie plastikowe, ale jak się zrobi cieplej wymienie je na MDF są dostępne na http://www.tme.eu/pl/katalog#main =>różne =>akcesoria car audio =>głośniki samochodowe-akcesoria montażowe

    Twetery montuje się bez problemu w miejsce oryginalnych, samo mocowanie nie pasowało więc swoje przykleiłem kropelką.

    Dzwięk się znacząco poprawił, jednak sam bass gdzieś się zgubił, dlatego poszedłem dalej i domontowałem subwoofer.

  6. #6
    ep1x
    Gość

    Domyślnie

    przyklejone kropelka i sie trzymaja? nie odpadly, nie podklejales itp?

  7. #7
    Marcin166
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur31 Zobacz post
    Wymiana głośników jak najbardziej pomaga. Ja mam zestaw pioneera Pioneer TS-a 172C. Głośnik basowy niestety wymaga pierścienia dystansowego, ja mam założony tanie plastikowe, ale jak się zrobi cieplej wymienie je na MDF są dostępne na http://www.tme.eu/pl/katalog#main =>różne =>akcesoria car audio =>głośniki samochodowe-akcesoria montażowe

    Twetery montuje się bez problemu w miejsce oryginalnych, samo mocowanie nie pasowało więc swoje przykleiłem kropelką.

    Dzwięk się znacząco poprawił, jednak sam bass gdzieś się zgubił, dlatego poszedłem dalej i domontowałem subwoofer.
    Dzięki za adres do tego sklepu. Faktycznie mają troszkę tych akcesorów. Napewno kupię redukcje z wtyczki głośnikowej do Alfy i może kupię dydtanse jeśli będą potrzebne. Faktycznie twetery może na kropelkę będą się trzymaś, ponieważ one nie drgają.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Swoje nowe tweetery zamontowałem poprzez pierścienie z MDFu... na wcisk. Sam nie mogłem uwierzyć, ale trzymają się do dziś
    Pierścienie robiłem na wymiar + pomalowałem, stąd takie ładne spasowanie

    Marcin166: widzę, że jesteś z Poznania.. chętnie posłucham efektu - napisz jak zrobisz

    pozdr,
    ~tomaz
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #9
    Marcin166
    Gość

    Talking

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Marcin166: widzę, że jesteś z Poznania.. chętnie posłucham efektu - napisz jak zrobisz
    Nie ma sprawy chętnie się pochwalę

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    INFO PARAFIALNE

    Widzę, że jaśnieoświeceni forumowicze tknęli mojej ukochanej tematyki

    Dobór głośników do auta nie jest wcale tak prosty jak można sobie wyobrazić no chyba, że ktoś kocha "umc umc system" i mega bassy ultrabassy i ...inne basy. O dobrym basie mówimy nie wtedy gdy dudni a auto buczy jak rozregulowana spawarka na siłę. Dobry bas to selektywny dźwięk niskich tonów ...w skrócie? Puśćcie sobie na własnych systemach muzykę akustyczną i posłuchajcie czy kontrabas brzmi jak kontrabas, na np. kawałkach metaliki schodzi tak nisko, że marzenia tuningowe końcówek wydechu idą w niepamięć. Ale....czy zostaje selektywny? Czy każdy nowy kawałek Waszego ulubionego Queenu, 50Centa, Diany Ross, czy o zgrozo Dody..nie brzmi tak samo linią basu? Jeżeli instrumenty perkusyjne brzmią zawsze na "łub łub" i nie sposób rozróżnić marimby od djembe a kotła od "stopy" to sory..ale macie Panowie w swoim aucie gumki od majtek z podbiciem pasm a nie głośniki. A Tony wysokie....jeszcze kilka lat temu byłem fanem głośników na ferro-fluidzie tubowych....cykały cykały i byłem wniebowzięty..do póki nie miałem porównania np z posiadanym w domu B&W...doceni to każdy kto choć raz był na audio-show i słuchał dobrego sprzętu a nie zatrzymał się na erze "Technicsa czy Sony". Ale ...do rzeczy, nie piszę tego postu by się chwalić czymkolwiek, bo sprzęt w swojej Ali mam drastycznie stockowy i wg mnie brzmi jak mieszanina krzyku noworodka z koncertami Nergala. Po prostu kupując głośniki kierujemy się zasadą - kupujemy zestaw dedykowany o dobranym QTS i VAS (dobrocią całkowitą i wymaganą ekwiwalentną objętością obudowy), lub dobieramy głośniki z głową omijając te najbardziej "wypasione" z daleka...Dlaczego? Bo nie grają...pierwsze godziny słuchania powodują radość gdy dźwięk wywołuje zawrót głowy a bas zdaje się mruczeć jak dragster na wheeeie. Ale to pozory...każdy kto z muzyką nie jest na Pan takim dźwiękiem się zmęczy. Głośniki dobiera się ze wzgl. (w piekielnym uproszczeniu) na parametry QTS - duże QTS obudowa zamknięta, niewielkie QTS - obudowa otwarta. O ile drzwi samochodu można przyjąć za przegrodzę nieograniczoną- ponieważ formalnie jedynie oddzielają one przednią część membrany od jej spodniej części niwelując znoszenie się fal, głośnik musi mieć niski parametr qts. co objawia się wysterowaną pracą bez obudowy.Taki głośnik nie skacze jak przeciążony i cechuje go najczęściej wąska szczelina magnesu i umiarkowany skok zawieszenia. A tak do rzeczy? Unikamy głośników niededykowanych instalacjom samochodowym i chińszczyzny. Żadne tam mega basy , earthquake,czy też inne wynalazki z polipropylenowymi membranami odkształcającymi się przy nagrzaniu auta i rzężącymi bardziej niż wybite zawieszenie. Co polecę? Polecę udać się do dobrego sklepu car audio i przyjrzeć się głośnikom Harman/Kardon , Alpine, Clarion, Bose...ale UNIKAMY MARKETOWYCH EDYCJI tworzonych jedynie dla klientów sieciowych i głośników z najniższych półek w stylu all in one. Wysokotonówki ? Dobre tweetery dla low-endowców robi tesla i Alda. Jak ktoś ma ochotę poczuć przestrzeń polecam samochodowe edycje tweeterów visatona, mogą być także pochodzące z rozbiórki kolumn - tweetery korzystają z własnej komory i nie muszą być stricte samochodowe. Wzmacniacz? Na pewno odkładamy w bajki ..Waty...jeżeli podawana moc wzmacniacza to np 800W...(buahahah) to jest to najczęściej moc PMPO - tzw peak music power. Jeżeli wierzymy zaś , że jest to RMS czyli moc ciągła weźmy pod uwagę, że zakłócenia harmoniczne - czyli zniekształcenia wynoszą często do 10 procent sygnału wejściowego!!! Moc zwykle podaje się dla pasma mowy i próbki tyczą się 1000Hz. Dobry wzmacniacz może mieć 40 W RMS i przyzwoite parametry - zapewniam, że zagra głośniej, ba przede wszystkim lepiej niż te 1000W na wagę..Wzmacniaczowi serwujemy zawsze osobne zasilanie na kablu z bezpiecznikiem w celu uniknięcia zakłóceń masę podpinamy bezpośrednio z Akku a nie z karoserii. Wysoko tonowe głośniki przed spaleniem chronimy 1 rzędową zwrotnicą w postaci kondensatora najczęściej o niewielkiej pojemności (mnóstwo przykładów jest u doktora Google). A na koniec dodam, że wzmacniacz który spalił głośnik jest nie za mocny, a niewydolny prądowo...przesyła przesterowany sygnał, Za mocnym wzmacniaczem trudniej uszkodzić sprzęt niż tym zbyt słabym.....mam nadzieję, że ów wywód kogokolwiek z Was zaciekawi i zmusi do sięgnięcia w temat głębiej.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez Lucas83 ; 10-03-2010 o 18:38 Powód: Masa upartych literówek i ortograficznych baboli....niedobitki pewnie zostały :D

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana głośników Giulietta
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-04-2023, 13:52
  2. [159] 159 - wymiana głośników
    Utworzone przez maarkuss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 21:56
  3. Wymiana głośników w 156
    Utworzone przez syfon w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 21:31
  4. wymiana głośników tył, dwa pytanka
    Utworzone przez BAKU147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 21:17
  5. Wymiana głośników na bose
    Utworzone przez Dawidos w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 13:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory