Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: [156] Głośniki Alfa

  1. #11
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamien007 Zobacz post
    a jak to jest z tymi wysoko-tonowymi przy klamce , są one wogule tam bo jak ja przystawiałem ucho do tej siateczki to nic nie słyszałem sa wogule tam jakies kable doprowadzone?
    normalnie być powinny ale z doświadczenia wiem, że różnie z tym bywa
    1. Mógł ktoś zmieniać audio i przy odsprzedaży samochodu wyjął głośniki,
    2. inna opcja to taka że to coś co wg producenta samochodu jest głośnikiem wysokotonowym, nie wytrzymało próby czasu i się rozpadło albo spaliło
    3. wypięła się wtyczka
    U mnie np. tweeter się rozpadł i leżał w drzwiach być może jest tak i u Ciebie
    można to łatwo sprawdzić, nożykiem wyciągasz zaślepkę i "krzyżakiem" wykręcasz śrubkę i w ten sposób da się wyjąć tą ramkę od tweetera.
    powodzenia

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    no poświęciłem dziś chwile i zrobiłem tak jak mówiłeś,
    normalnie tak ze śmiechu parskałem ze co to jest to jakiś głośniczek z pozytywki,
    1. nie wymontował nikt
    2. spaliło się raczej upalił się jeden kabelek od tego raczej włosek a nie kabelek
    3. wszystko ok.

    hm byłem dziś na jakimś szrocie i zakupiłem syczki od forda galaxy są o wiele większe teraz się zastanawiam jak je zamontować ale podołam zadaniu

  3. #13
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamien007 Zobacz post
    normalnie tak ze śmiechu parskałem ze co to jest to jakiś głośniczek z pozytywki,
    mają poczucie humoru u producenta no nie
    no to wygląda identycznie jak u mnie tylko że u mnie tak wyglądał jeden bo drugi tak się rozpadł że leżał na dole w drzwiach
    Ostatnio edytowane przez mrutyś ; 01-10-2009 o 15:31

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    heh to tak samo miałem w drugich drzwiach nie było go wcale na pewno na dole jest, ale już mi się nie chciało szukać go,
    a zrobiłem to tak - odciąłem złączkę od oryginalnego ( aby juz się nie bawić w przerabianie kostki w samochodzie ), przylutowałem do tego z galaxy i zamontowałem na klej i drut bo inaczej już mi się nie chciało modzić ale efekt nawet ładny wyszedł a jak gra mmm
    pochwal się jak ty zrobiłeś

  5. #15
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    ja natomiast rozebrałem drzwi, na dzień dobry poszło wygłuszenie z panki wygłuszającej, tam gdzie były za duże otwory to dałem maty APP miękkie i na to piankę. Następnie przeprawa z konektorami ponieważ ja u siebie całą instalację audio robiłem od nowa (zostawiając starą). Musiałem się natrudzić aby te kable w tej gumie co prowadzi kable do drzwi i przez konektor przepuścić. Jak już miałem kabel w drzwiach to zwrotnicę przykręcałem od środka do tapicerki następnie 2 kable do średniego i tweetera.
    Tweetery montowałem tak samo jak Ty. Też na kleju od środka, z zewnątrz nic nie widać bo mam oryginalną siateczkę

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    hmm no to widzę się trochę na pracowałeś no właśnie a ja zauważyłem ze jak otworze drzwi na max to przestają grać mi głośniki w drzwiach ?? co poradzisz?
    hmm a pokazał byś jak to zrobiłeś albo jakimi matami to wygłuszyłeś?

  7. #17
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    zrobię foty dzisiaj to Ci pokażę, poza tym to na allegro pełno takich mat APP miękkie 25x50cm pianki nie ma bo mi ją załatwiał kolega co pracuje przy czymś takim cena 25zł za m2.
    jeżeli przestają grać może konektor nie jest do końca dokręcony, ja bym sprawdził to połączenie przy drzwiach drzwiach jesli ten problem pojawia się tylko przy otwarciu drzwi

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    oki czekam na fotaski a o amtach pomysimy w dalekiej przyszłości,
    a teraz można fotkę jak to wygląda ten cały konektor?

  9. #19
    FreezeR
    Gość

    Domyślnie

    moje tez lezały nadole w drzwiach oba ale polutowałem i grają dalej i to całkiem nieźle jak na takie głośniczki z pozytywki .
    Co do głośników w półce to przymierzam się do zamontowania tylko tam jest porażka z tymi maskownicami oryginalnymi bo są jakby zamocowane na stałe ale wywalę je albo zamontuje na jakieś śruby i obedrę z tej obskurnej szmaty która fruka jak gra głośnik .
    I takie pytanko jak ktoś podłanczał to jak z zasilaniem? pod radio czy osobny wzmacniacz. u mnie są jakieś kable wyprowadzone i nie wiem czy pod nie podłączyć(bedą wtedy razem z tylnimi w drzwiach) czy pod wzmacniacz bo mam jeden kanał wolny. ?

  10. #20
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał FreezeR Zobacz post
    Co do głośników w półce to przymierzam się do zamontowania tylko tam jest porażka z tymi maskownicami oryginalnymi bo są jakby zamocowane na stałe ale wywalę je albo zamontuje na jakieś śruby i obedrę z tej obskurnej szmaty która fruka jak gra głośnik .
    ja bym nie wkładał nic w tylną półkę bo sam kiedyś zrobiłem taki błąd...
    Widziałem też jak wygląda maskownica dodawana do głośnika zamontowana na tylnej półce w AR156 i delikatnie rzecz ujmując wygląda to kiepsko

    Cytat Napisał FreezeR Zobacz post
    I takie pytanko jak ktoś podłanczał to jak z zasilaniem? pod radio czy osobny wzmacniacz. u mnie są jakieś kable wyprowadzone i nie wiem czy pod nie podłączyć(bedą wtedy razem z tylnimi w drzwiach) czy pod wzmacniacz bo mam jeden kanał wolny. ?
    Jeśli już chcesz na siłę tam włożyć głośniki to kiepskim pomysłem jest podpięcie ich pod ten sam kanał z radia co głośniki w tylnych drzwiach.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45
  2. [156] Głośniki Alfa
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 19:25
  3. Głośniki Alfa 156
    Utworzone przez Shenson w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 15:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory