Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Opinia na temat głośników Kenwood?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie Opinia na temat głośników Kenwood?

    Witam,

    Nie ukrywam, że w Caraudio jestem laikiem, dlatego zwracam się o pomoc do Was w mojej GT mam Zestaw BOSE, ale on seryjnie nie ma głośników wysokotonowych. Nie ukrywam, że brakuje mi ich, bo ja osobiście uważam, że gra to kiepsko w porównaniu z zestawami, które mają "cykacze". Poza tym zależy mi także na wyglądzie zewnętrznym głośników. Wybrałem sobie taki zestaw: http://allegro.pl/2012-kenwood-kfc-s...437694837.html . oczywiście musiałbym kupic takie 2 zestawy. Jak myślicie, czy zagra to przyzwoicie i lepiej o BOSE? Czy ktoś już miał do czynienia z tymi głośnikami, albo podobnymi Kenwooda w takiej cenie?

    Dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Hehe niemożliwe BOSE gra kiepsko? Co do głośników to niestety nowy kenwood w niskiej półki szału nie robi już zdecydowanie lepiej kupić jakiś inny zestaw ale odseparowany, a nie współosiowy. Miejsce na wysokotonówki masz wiec z montażem nie powinno byc problemu. Głośników z tego przedziału niestety nie polecę bo nie wiem co tam jest wartego uwagi pewnie nadal dobrze sie sprzedają Helixy. Jeśli natomiast chciałbyś dołożyć parę stówek na zestaw wtedy bym coś polecił

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    no też w sumie czytałem już na forum inne tematy i poważnie rozważam montaż samych "cykaczy". W sumie zagra na pewno o niebo lepiej

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ale przecież Ty wysokotonówki masz w tym sęk, ze w BOSE głosniki są współosiowo, a nie odseparowane, a biorac pod uwagę, ze dzwieki niskotonowe i wysoko tonowe rozchodzą się inaczej to cykacze grają Ci w nogi.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ale przecież Ty wysokotonówki masz w tym sęk, ze w BOSE głosniki są współosiowo, a nie odseparowane, a biorac pod uwagę, ze dzwieki niskotonowe i wysoko tonowe rozchodzą się inaczej to cykacze grają Ci w nogi.
    Dokładnie tak. Nie wiem co za "intelygent" taki patent wymyślił i sygnował to marką Bose...

    A wracając do pytania kolegi to w tej cenie można kupić dużo lepszy zestaw odseparowany ze zwrotnicami i zamontować w drzwi (najlepiej by było je wcześniej wytłumić). O głośnikach jest na forum tyle napisane, że nie ma sensu się powtarzać. Ja tylko nadmienię, że ostatnio montowałem znajomemu ten zestaw http://allegro.pl/glosniki-samochodo...425429603.html i mimo swojej symbolicznej ceny mają rewelacyjne wykonanie i brzmienie. Niektórzy twierdzą, że przebijają nowe Hertze 165. W Gt jednak będzie mały problem z zamontowaniem wysokotonowych bo są dość duże, ale pewnie by je jakoś dało radę wsadzić za kratkę koło klamki.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woda83
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 V6
    Postów
    353

    Domyślnie

    Wysokotonowe wchodzą w tą kratke bez problemu. Ja mam tak zrobione u siebie. Co do głośników to również polecam Helixy Dark Blue. W tym przediale cenowym nic lepszego nie kupisz. Niektórzy mogą Ci polecać Hertze, ale one od Helixów zagrają lepiej pod warunkiem, że zamontujesz wzmacniacz.

    Tak to wygląda u mnie, oczywiście Helixy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0894.JPG
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	144.8 KB
ID:	60760Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0896.JPG
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	153.9 KB
ID:	60759
    Ostatnio edytowane przez Woda83 ; 29-06-2012 o 10:27

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Dokładnie tak. Nie wiem co za "intelygent" taki patent wymyślił i sygnował to marką Bose...
    Swego czasu brałem udział w dyskusji, gdzie kilka osób uparcie twierdziło, ze to audio w Alfie zostało dokładnie wyliczone i zaprojektowanie pod konkretne auto. Aż mnie śmiech wtedy ogarniał biorąć pod uwagę własnie współosiowość głośników i to samo radio co w seryjnym aucio. Ogólnie BOSE gra cienko i spokojnie można za w miarę przyzwoitą kasę złożyć lepszy zestaw.

    U mnie pogrywają Morel Tempo 6 jak bys miał trochę więcej kasy to warto dorzucić i zamiast kupować 4 głośniki kupić 2 lepsze

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woda83 Zobacz post
    Wysokotonowe wchodzą w tą kratke bez problemu.
    Ale te z mojego linku są większe niż tulejka w tej kratce i trochę trzeba rzeźby, żeby w GT siadły. Z zestawu Helix'ów spokojnie wejdą.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ale przecież Ty wysokotonówki masz w tym sęk, ze w BOSE głosniki są współosiowo, a nie odseparowane, a biorac pod uwagę, ze dzwieki niskotonowe i wysoko tonowe rozchodzą się inaczej to cykacze grają Ci w nogi.
    To zapytam inaczej. Rozumiem, że jest sens wsadzania wysokotonowych głośniczków w ich prawidłowe miejsce (tak to nazwijmy) przy klamce? Czy takie: http://allegro.pl/boschmann-mm-6-200...432500276.html wejdą bez większych kombinacji i czy myślicie, że za tą cenę zagrają jakoś w miarę przyzwoicie?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woda83
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 V6
    Postów
    353

    Domyślnie

    Najlepiej to je zamontowac na słupku, ale w ostateczności możesz wykorzystać ori miejsce przy klamce.

Podobne wątki

  1. Opinia na temat ogłoszeń.
    Utworzone przez 11PLN w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 16:27
  2. Kenwood kdc-5051u
    Utworzone przez maxxx222 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 21:57
  3. Opinia na temat zakupu Alfy w Niemczech
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 21:27
  4. Opinia na temat AR166 2.4 JTD Kraśnik
    Utworzone przez rysiul88 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory