Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Oszuści

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Exclamation Oszuści

    zostawiłem wątek na forum o kupnie skrzyni do AR, zgłosił się do mnie SMSem z ofertą gość, który podaje się za: Zbigniew Palicki ul. Armi krajowej 94, 35-307 Rzeszów, nr konta 58249000050000400100142573. nr tel 511769805.

    Zadzwoniłem, porozmawiałem i gość wydał się dziwnie podejrzany. Oferuje w zadziwiająco niskiej cenie towar. Sprzęt warty ok 400zł- sam bez problemu jeszcze daje rabat bez negocjacji. Chciał początkowo zaliczkę na konto, ale mu powiedziałem żeby podał najpierw dane swojej firmy(zarzekał się, że prowadzi działalność i daje paragon lub FV bez problemu w tej samej kwocie towaru!). Podał następujące dane firmy(NIP: de278944573 i nazwa: Deutshe Haus)- sprawdziłem w polskiej i europejskiej bazie przedsiębiorców i nic takiego nie istnieje.
    Mówił mi, że jego pracownik znalazł mój kontakt na forum. Ponadto wspomniał, że na allegro nie handluje.
    Finalnie oddzwoniłem, powiedziałem mu otwarcie, że mu nie ufam i nie mogę odszukać jego wiarygodności, i przelewu nie zrobię- ostatecznie zgodził się na wysyłkę za pobraniem(najbliższa środa). Jednak mam duże przeczucie, że powiedział to tylko po to, żeby mnie spławić.

    BYĆ MOŻE jestem zbyt podejrzliwy i to tylko ktoś z Was handluje, jednak ta osoba nie potrafiła potwierdzić swojej wiarygodności jak ją o to pytałem- może jest nieśmiały?! Więc proszę może tutaj coś napisać...

    Możliwe, że ktoś miał już do czynienia z tym człowiekiem?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar MrCryway
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2,4 JTD
    Postów
    166

    Domyślnie

    Trochę dziwne zwłaszcza, że podał nie istniejące dane firmy. Pozostaje tylko poczekać czy przesyłka dojdzie do Ciebie Kolego

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Szczerze to wątpię, że wyśle. Nikogo nie chcę osądzać za wcześnie, jednak myślę sobie jednoznacznie o tym "interesie".

    Kupował ktoś coś kiedyś od niego ?

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Carlos71
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 145 1.4 TS Pack Sport, jest GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    Temat poruszany setki razy na forum i ogólnie w necie jest o tym pełno. Trzeba było powiedzieć, że jak tak dobrze się kumają, że znaleźli Twoje ogloszenie, to czemu nie wystawią na allegro.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Dżeju
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    218

    Domyślnie

    Trzeba pamiętać, że nawet jak dojedzie i odbierzesz oraz zapłacisz, to jeśli się okaże, że to kradzione, to Ty masz problem jakby co. Odpukać.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carlos71 Zobacz post
    Temat poruszany setki razy na forum i ogólnie w necie jest o tym pełno. Trzeba było powiedzieć, że jak tak dobrze się kumają, że znaleźli Twoje ogloszenie, to czemu nie wystawią na allegro.
    Jestem raczej kulturalny i nie chciałem za dużo mówić. Swoje powiedziałem, głupi nie jestem, sam handluje częściami do AR więc w bambuko nie dam się zrobić. To, że było poruszane to nic nie znaczy- pytałem konkretnie forumowiczów czy ktoś zna tego typa bo wqr**ają mnie cwaniaki i oszuści.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Vw Polo 1.6 GTi 178 ps Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Postów
    49

    Domyślnie

    kolego usun sobie wiadomosci ze skrzynki bo nie masz miejsca na nowe , a druga sprawa to Ty jestes troche dziwny, handlujesz czesciami a sam chcial bys wszystko kupic za pół darmo, nie każdy jest oszustem i nie każdy ma kradzione czesci

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Chciałbym ponownie przestrzec przed człowiekiem, o którym wspominałem na samym początku. Nie dałem się nabrać na jego "interes" więc i Wy uważajcie. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że gość próbował mnie oszukać.

  9. #9
    Lo Ki
    Gość

    Domyślnie

    ul. Armi krajowej 94, to jest blisko mojego zakładu pracy i faktycznie jest tam serwis z częściami i zakład samochodowy, mogę Ci podjechać jak chcesz sprawdzić to i owo

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    ChanceToHova
    Auto
    już tylko 166
    Postów
    203

    Domyślnie

    ...i temat się urwał :]

Podobne wątki

  1. Oszuści!!! - ostrzega bezwypadkowe.net
    Utworzone przez Tfaruk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 17-01-2019, 12:42
  2. Oszuści
    Utworzone przez CARENZO w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory