Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Konserwacja podwozia

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie Konserwacja podwozia

    Witajcie,

    Kogo we Wrocławiu lub w okolicach polecicie do konserwacji podwozia? Po zdjęciu nadkoli znalazłem kilka ognisk korozji, dlatego chciałem temat załatwić tak, żeby wyczyścić całe podwozie, usunąć wszelkie podejrzane miejsca i ponownie zakonserwować. Znalazłem firmę http://www.autospaw.wroclaw.pl/index.php/uslugi ale nie wiem nic o nich, nigdzie nie znalazłem żadnych opinii.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielawa - Ateny- Lublin
    Auto
    Kiedyś 156 3.0 V6 aktualnie 159 1.9 16v
    Postów
    331

    Domyślnie

    Ja bym wolal zrobic to samemu. Wtedy mialbym pewnosc, ze wszystko jest zrobione tak jak powinno.

  3. #3
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Większość warsztatów niestety nie chce tego robić porządnie, niestety żeby to miało ręce i nogi to trzeba rozebrać do zera podwozie wypiaskować skorodowane miejsca podkład i konserwacja. To trochę kosztuję klient płacić z zasady nie chce wiec warsztaty pudrują syfa gruba warstwa konserwacji na kiepsko oczyszczoną nawierzchnię.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Przeglądnąłem temat. Oczywiście podstawą jest porządne oczyszczenie powierzchni i usunięcie ognisk korozji. Potem coś reaktywnego, epoksydowego, lakier. Na koniec dopiero konserwacja. Roboty chyba więcej niż z normalnym malowaniem nadwozia. Czas trwania - około tygodnia (głównie czas na schnięcie pomiędzy kolejnymi etapami), jeśli rdza jest tylko powierzchowna (wątpię, żeby w AR była tylko powierzchowna...). Rozmawiałem z człowiekiem, który widział auta z 2010 roku, które już miały pierwsze oznaki korozji...

    Wszelkie Bolle i inne tanie baranki trzeba sobie odpuścić. Robocizna to i tak większość kosztu, więc warto dopłacić do dobrych materiałów.

    Cena? Niestety wchodzimy w przedział co najmniej 1000 zł. A i tak nikogo kto zajmuje się tym we Wrocławiu i okolicach nie znalazłem w internecie.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 24-02-2015 o 11:52

  5. #5
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    http://piaskowanie.jgora.pl/index.ph...d=17&Itemid=33 w teorii się zajmują w praktyce nic o nich nie wiem pytałem już o to kiedyś i tutaj i nikt ich nie zna

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Na pewno nie kieruj swych oczu w kierunku firmy Bzoma (ul. Żmigrodzka). Skorzystałem (konserwacja w mojej 159, rok ubiegły ) i szczerze odradzam. Rzetelność i dokładność pracy nie jest ich cnotą.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Wpadła mi w oko jeszcze taka oferta:
    http://www.auto-konserwacja.pl/uslugi/zabezpieczenia
    Panowie wyglądają na takich, którzy znają się na rzeczy, używają jednych z najlepszych preparatów. Tyle, że trochę daleko od nas.

    Piaskowanie - to ciekawa propozycja. Obawiam się, że to nie jest piaskowanie takie klasyczne, bo po tym zabiegu piasek wysypywałby się tonami z wnętrza.

    U mnie nie ma dziur czy poważnej korozji, ale namierzyłem kilka podejrzanych miejsc. Jak zrobię to teraz od A do Z to auto pewnie przez najbliższe lata już nie będzie miało problemu. Jak oleję temat, albo zapaćkam barankiem to będę spawał za kilka lat. Więc jakieś działanie muszę podjąć. Niby 159 jest lepiej zabezpieczona, ale ja jakoś tam nie wierzę w to do końca.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 01-03-2015 o 21:34

Podobne wątki

  1. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez Pierre w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 12:50
  2. konserwacja podwozia
    Utworzone przez plew w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 19:48
  3. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 23:10
  4. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez Karol147 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 00:39
  5. [145] Konserwacja podwozia.
    Utworzone przez ADI_BoXER w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory