Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Temat: Co warto zobaczyc na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie?

  1. #21
    ystian
    Gość

    Domyślnie

    To ja polecam ze swoich rejonów szczyt Wielka Sowa - najwyższy szczyt Gór Sowich, ewentualnie dla tych którzy wolą dużo mniejsze pagórki to Górę Parkową w Bielawie - na szczycie znajduje się wieża widokowa z której można podziwiać panoramę Gór Sowich oraz powiatu dzierżoniowskiego. Jeszcze jedna wieża widokowa z której widać te same okolice znajduje się na szczycie Kalenica w Górach Sowich.

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Smile

    A więc tak:
    Zieleniec i Czarna Góra - dla maniaków sportów zimowych :-)
    Bystrzyca Kłodzka - zabudowa miasta, mury obronne oraz jedyne w europie muzeum filumenistyczne !!! Tak tak mała grupa ludzi wie ze własnie takie muzeum jest w tym miasteczku!!
    Kłodzko - Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Mury obronne i Twierdza Obronna, oraz bardzo duża liczba zabytkowych kamienic i innych budowli.
    Złoty Stok - zwiedzanie kopalni złota połączone z przejazdem kolejka podziemną, Park linowy z najdłuższymi przejazdami tyrolką
    Duszniki Zdrój - Muzeum Papiernicze w którym można zobaczyć jak powstaje papier czerpany i samemu można spróbować tej sztuki.
    Kudowa Zdrój - bardzo malownicze miasteczko lezace przy przejsciu granicznym z Czechami ( kilka kilometrów za granica Czech bardzo fajny i tani tor gokartowy- sprawdzony i godny polecenia:-) a w samej Kudowie - miasteczko uzdrowiskowe z pieknym parkiem zdrojowym oraz kilkoma muzeami min: muzeum zabawek i zab:-)
    Polanica Zdrój - Miasteczko Uzdrowiskowe odbywaja sie tu liczne imprezy w sezonie letnim oraz tor saneczkowy (letni)
    Oraz bardzo dużo innych miejsc które warto zobaczyć będąc w Kotlinie Kłodzkiej :-) A chyba najważniejsze dla każdego automaniaka to ze na tych terenach odbywają się rady samochodowe min: Rajd Polski:-) oraz kilka tygodni temu odbył sie rajd górski :-)
    Z czystym sumieniem mogę polecić i zaprosić wszystkich do Kotliny Kłodzkiej, każdy znajdzie tu coś dla siebie zarówno dla aktywnych jak i dla osób które chcą odpocząć od codzienności :-) zwłaszcza te górki są piękne zimą :-)
    Ostatnio edytowane przez zulek1986 ; 16-09-2010 o 10:04

  3. #23
    Rezor
    Gość

    Domyślnie

    Co prawda ostatni wpis jest z przed paru miesciecy ale postanowiłem trochę odświeżyć ten watek.
    A wiec do rzeczy mamy wiosnę wiec to chyba będzie najlepsze pora do odwiedzenia tego miejsca a mianowicie Arboretum w Wojsławicach (filia ogrodu botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego)
    znajduse sie nie daleko Niemczy wszytkie informacje jak dojechac znajdziecie na stronie http://www.biol.uni.wroc.pl/obuwr/wojs/arboretum/ przy drodze prowadzacej do ogrodu znajduje sie spory parking gdzie bez problemu można zostawić auto (niestety nie pamiętam czy płatny czy nie) w samym ogrodzie jest również zrobione spore miejsce na grila naprawdę jeśli ktoś tam nie był a ma w miarę blisko to warto odwiedzić to miejsce

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    A ja zrobię małego offtopa,
    mógłby mi ktoś z okolic Karpacza, pokierować jak najłatwiej i najprościej dostać sie z 8letnim dzieckiem na śnieżke ?
    Ewentualnie jak wygląda wejście piesze od strony karpacza, tak żeby wyjść w okolicy schroniska pod snieżką ?
    Kiedyś za łebka wchodziłem tamtędy ale nie wiem teraz dokładnie jak tam się dostać, gdzie najlepiej zostawić belle.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Niebieskim od świątyni Wang - długo, ale płasko.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony mogę zaproponować Karkonosze, w szczególności Szklarską Porębę.
    Najlepiej autko zostawić pod pensjonatem/hotelem i na zwiedzanie udać się pieszo. Do najciekawszych miejsc należą:
    - Szrenica - szczyt górski (1362 mnpm) Najlepiej dostać się szlakiem spod dolnej stacji wyciągu lub samym wyciągiem. Wracając z gór warto przejść się na Łabski Szczyt (jest schronisko) lub na Halę Szrenicką i później na Wodospad Kamieńczyka.
    - Wodospad Kamieńczyka - spacerem od dolnej stacji wyciągu to jakieś 40 minut przez las. Wspaniały klimat, czyste powietrze
    - Wodospad Szklarki - znajduje się przy wjeździe do miasta (parking przy samej drodze + kilka minut spacerem do samego wodospadu)
    - Krucze Skały - niedaleko centrum, można powspinać się
    - Skałki Miłości - bezpośrednio przy stacji PKP Szkl. Poręba Górna
    - Zakręt Śmierci - tutaj warto już dojechać swoją Alfą. Kierunek --> Świeradów Zdrój. Jakieś 3 km od Szkl. Por.
    - polecam także wycieczkę pociągiem do Czech.
    - plus cała masa górskich szlaków :-)

    Jeśli ktos będzie miał jakieś zapytania, służę uprzejmie

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shakin
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    AR 146 1.6 16V TS
    Postów
    33

    Domyślnie

    To jak już ktoś będzie w Szklarskiej i chciałby pozwiedzać to ja z mojej strony mogę polecić

    - Zamek Czocha - w miejscowości Sucha (ok. 40km od Szklarskiej) - ciekawy zameczek, kręcono tam kilka filmów m.in "Gdzie jest generał", "Tajemnica twierdzy szyfrów" czy kilka scen "Wiedźmina"
    - Lubomierz - (ok 40km) - Miasto Kargula i Pawlaka czyli "Samych swoich". Najlepiej chyba jednak udać się tam w okolicach sierpnia na "Festiwal komediowy", zjeżdza wiele naszych rodzimych "gwiazd" itd
    - Kowary - (ok 30 km) - Znajduje się tam Park Miniatur Dolnegośląska - większość zabytków czy atrakcji turystycznych do obejrzenia w jednym miejscu. Wszystkie są w jednakowej skali, więc np. bardzo ładnie widać różnicę miedzy wielkością Zamku Książ a Zamkiem Czocha
    - Porajów - (ok 70km) - jako ciekawostka raczje, trójstyk granic Polski, Niemiec i Czech

    Można też zrobić sobie wycieczkę na Czechy, zjeść ichny "smażony ser", odwiedzić górę Jested koło Liberca.
    Ostatnio edytowane przez Shakin ; 16-10-2011 o 21:57

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Jeszcze krótkie uzupełnienie mojego postu:
    - w Szklarskiej Porębie też jest DinoPark - więc dodatkowa rozrywka dla naszych milusińskich (Szklarska Poręba Średnia, parking koło stacji PKP).
    - No i coś, co spodoba się każdemu kierowcy Alfy - kręta trasa Szklarska Poręba - Jakuszyce (granica z Czechami). Rewelacyjna droga, masa zakrętów, wzniesienia, dobrej jakości nawierzchnia. w sumie jakieś 10 km frajdy :-). Trzeba tylko trafić na pustą drogę...

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geordie Zobacz post
    - No i coś, co spodoba się każdemu kierowcy Alfy - kręta trasa Szklarska Poręba - Jakuszyce (granica z Czechami). Rewelacyjna droga, masa zakrętów, wzniesienia, dobrej jakości nawierzchnia. w sumie jakieś 10 km frajdy :-). Trzeba tylko trafić na pustą drogę...
    to będzie pierwsze miejsce jakie odwiedzę gdy tylko odboirę swoją belle z naprawy już nie mogę się doczekać...

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    to będzie pierwsze miejsce jakie odwiedzę gdy tylko odboirę swoją belle z naprawy już nie mogę się doczekać...
    To jeśli lubisz takie drogi, to jeszcze polecam Ci (i innym także) "kapelę", czyli drogę z Jeleniej Góry w kierunku Złotoryji. Jeśli uda się trafić na pusty fragment, to wrażenia nieziemskie. Ostre zakręty, górki, strome zbocza i w oddali piękne widoki na góry. Droga została wyremontowana na sporym odcinku, więc można śmiało bawić się. Najlepszy klimat jest w nocy... :-)

Podobne wątki

  1. Spoty na Opolszczyźnie
    Utworzone przez Kolaś w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 614
    Ostatni post / autor: 22-05-2023, 11:45
  2. Alfaholicy!!! a może by tak jakiś zlocik na dolnym śląsku????
    Utworzone przez kamko25 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 19:19
  3. [164] musicie to zobaczyc!!
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 18:27
  4. [146] JTD chip virus dobry tuner na Dolnym Śląsku.
    Utworzone przez markos w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-02-2009, 12:45
  5. [156] szukam dobrego warsztatu na dolnym śląsku
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-01-2009, 08:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory