Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Regeneracja/malowanie felg

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majster_85
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    GT KLEKOT POWER
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    To dlaczego inni (w tym ja) usłyszeli, że wybór jest tylko pomiędzy kilkoma kolorami?
    skoro uważasz że paleta Ral ma kilka kolorów widziałeś wzornik u niego ?? tam jest około 100 kolorów fakt że większość to odcienie ale i tak wybór jest spory.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ral_paleta.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	249.9 KB
ID:	221577 ale ok wybaczcie już nie będę się wypowiadał w tym temacie ... pozdrawiam
    ______________________________________________

    Majster_85

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster_85 Zobacz post
    skoro uważasz że paleta Ral ma kilka kolorów widziałeś wzornik u niego ?? tam jest około 100 kolorów fakt że większość to odcienie ale i tak wybór jest spory.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ral_paleta.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	249.9 KB
ID:	221577 ale ok wybaczcie już nie będę się wypowiadał w tym temacie ... pozdrawiam
    Żadnego wzornika nie widziałem, ale na moje pytanie jakie mam kolory do wyboru to pokazał mi kilka (chyba 4) na pomalowanych już felgach, z komentarzem, że w innych kolorach nie maluje. Czy my na pewno mówimy o tym samym zakładzie? Stabłowicka 118?

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majster_85
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    GT KLEKOT POWER
    Postów
    475

    Domyślnie

    no tak Michał ma na imię BMW lata. w zeszłym roku malował mi zendery na czerwono i ten odcień wybierałem z wzornika. jak byłem u niego malować na ten sezon chciałem zrobić jaskrawy kolor to powiedział mi że jedynie tych jaskrawych nie da się kupić do tego dodał że jak sam znajdę to mogę na niego zamówić ten kolor. Dlatego się dziwiłem jak pisaliście że tylko kilka kolorów
    ______________________________________________

    Majster_85

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster_85 Zobacz post
    no tak Michał ma na imię BMW lata. w zeszłym roku malował mi zendery na czerwono i ten odcień wybierałem z wzornika. jak byłem u niego malować na ten sezon chciałem zrobić jaskrawy kolor to powiedział mi że jedynie tych jaskrawych nie da się kupić do tego dodał że jak sam znajdę to mogę na niego zamówić ten kolor. Dlatego się dziwiłem jak pisaliście że tylko kilka kolorów
    To ciekawe. Do felg zimowych pasował mi ten jeden z czterech kolorów które mi proponował, ale do letnich chciałbym już konkretny kolor, i biję się z myślami czy robić u niego skoro powiedział mi, że ma tylko cztery kolory do wyboru... A malowałem u niego felgi na początku grudnia.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kamil.159ti
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI
    Postów
    9

    Domyślnie

    W końcu udało mi się podjechać do AB Bechcicki i spróbować dobrać lakier do felg. Niestety jest to karkołomne zadanie. Lakier na feldze pod każdym kątem inaczej wygląda, a dodatkowo nałożony jest jeszcze lakier bezbarwny. Według Pani z AB Bechcicki kolorem najlepiej odwzorowującym oryginał byłaby farba Alesta EP IKEA 4. Jest ona ciemniejsza od oryginału, ale zapewniano mnie, że po nałożeniu lakieru bezbarwnego ostateczny kolor będzie jaśniejszy. Na moje oko zbliżona jest też farba Alesta IP Srebro jasne, tyle że w tym przypadku farba moim zdaniem ma trochę więcej "brokatu". Chyba podjadę do malowaniefelg i podpytam czy da radę zrobić jakieś wzorniki dla tych dwóch farb w takim procesie w jakim byłyby lakierowane same felgi. Druga sprawa, że obecny lakier na felgach też już pewnie trochę się zmienił na przestrzeni lat. Ja narazie wstrzymuję się z malowaniem samych felg, bo letnie koła już w użytku. Gdyby ktoś się zdecydował na jedną z tych farb, to niech da znać. Z chęcią zobaczyłbym efekt na żywo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170330_150145.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	36.1 KB
ID:	225754

Podobne wątki

  1. Malowanie felg
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 11-04-2021, 21:28
  2. malowanie felg i zacisków :)
    Utworzone przez Taśalfa w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 08:21
  3. Malowanie felg
    Utworzone przez tomekasles w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 10:32
  4. Prostowanie + Malowanie FELG
    Utworzone przez yeye w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 19:16
  5. Malowanie Felg
    Utworzone przez fazzi55 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 17:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory