Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: mycie DPFu

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie mycie DPFu

    Witam!
    Panowie polecicie jakis warsztat we Wrocku gdzie mogliby wyczyscic filtr DPF ? zanim go wywale albo wymienie chcialem jeszcze sprobowac go wyczyscic, ale jako ze biora za to nawet do tysiaca zlotych a w praktyce to jego demontowaz (co moze zrobic zwykly warsztat) + jego wymycie odpowiednia chemia (do kupienia nawet samemu), kwestia warunkow aby to umyc,
    takze zastanawiam sie gdzie to we wrocku oddac aby mogli wyczyscic ? to w sumie nie musi byc warsztat specjlizujacy sie w dpfach,
    takze przy zrobieniu tego na dwa razy, wyszloby mam nadzieje nawet i polowe taniej.
    pozdr

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    to możesz sam zrobić... zobacz np instrukcję do k2 dpf cleaner, nie ma w tym nic trudnego. i wcale nie trzeba go w tym celu demontować, to się w ten sposób czyści chemią.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stokrotka147
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    jawor
    Auto
    159 ti 1.9 150km jtdm Była 147 2.0 150km selespeed
    Postów
    128

    Domyślnie

    Karcher który jest przystosowany do gorącej wody chemia do mycia szyb kominkowych i jazda przez pół dnia. Widziałem na wlasne oczy.
    Adaptacja jako nowy dpf i już jesteś w domu. Tylko musi dobrze wyschnac bo zrobisz sobie gorzej niż było.
    Ostatnio edytowane przez stokrotka147 ; 06-03-2017 o 18:58

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    to możesz sam zrobić... zobacz np instrukcję do k2 dpf cleaner, nie ma w tym nic trudnego. i wcale nie trzeba go w tym celu demontować, to się w ten sposób czyści chemią.
    w taki sposob to jest loteria, nawet nie widac czy jest jakis efekt czynie, konieczny jest demontaz

    Cytat Napisał stokrotka147 Zobacz post
    Karcher który jest przystosowany do gorącej wody chemia do mycia szyb kominkowych i jazda przez pół dnia. Widziałem na wlasne oczy.
    Adaptacja jako nowy dpf i już jesteś w domu. Tylko musi dobrze wyschnac bo zrobisz sobie gorzej niż było.
    a jakie masz sposoby na szybkie schniecie ?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Jacenty, a Ty myślisz, że jak większość warsztatów czyści? mało kto się bawi w demontaż dpf, większość jedzie taką chemią różnych producentów... ale jak klient nie widzi, to co za różnica - można mu wszystko powiedzieć. ja osobiście i tak bym to wyciął, na co to komu potrzebne to nie wiem...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Jacenty, a Ty myślisz, że jak większość warsztatów czyści? mało kto się bawi w demontaż dpf, większość jedzie taką chemią różnych producentów... ale jak klient nie widzi, to co za różnica - można mu wszystko powiedzieć. ja osobiście i tak bym to wyciął, na co to komu potrzebne to nie wiem...
    dlatego chce to zrobic dwuetapowo zanim to wytne sprobuje to wyczyscic, nie wiadomo jak z weryfikacja tego bedzie wkrotce no i po takim wycieciu wyjazd np przez dojczland bedzie ryzykowny

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stokrotka147
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    jawor
    Auto
    159 ti 1.9 150km jtdm Była 147 2.0 150km selespeed
    Postów
    128

    Domyślnie

    Na schniecie opalarka

Podobne wątki

  1. Mycie silnika
    Utworzone przez krzychu0073 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 18:11
  2. Mycie, polerowanie, zew. wew.
    Utworzone przez Maydrax w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 20:13
  3. [GTV] Mycie silnika
    Utworzone przez romeo69 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 18:17
  4. Mycie foteli
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-11-2005, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory