Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Prosba o spotkanie z wlascicielem Alfy z silnikiem 1750

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie Prosba o spotkanie z wlascicielem Alfy z silnikiem 1750

    Witam,

    mam prosbe do uzytkownikow samochodow z silnikiem 1750 TBi. Moja Alfa dziwnie tryka a serwis oczywiscie mowi , ze tak ma byc. Potrzebuje zweryfikowac to z innym autem z takim silnikiem a najlepiej z Giulietta na terenie dolnego slaska. Jest ktos chetny na malego spota ?
    Podjade gdzie trzeba jakby cos.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Witam,

    mam prosbe do uzytkownikow samochodow z silnikiem 1750 TBi. Moja Alfa dziwnie tryka a serwis oczywiscie mowi , ze tak ma byc. Potrzebuje zweryfikowac to z innym autem z takim silnikiem a najlepiej z Giulietta na terenie dolnego slaska. Jest ktos chetny na malego spota ?
    Podjade gdzie trzeba jakby cos.

    Pozdrawiam.
    Hej,
    napisz coś więcej o tym trykaniu. Jaki to dźwięk, zimny czy ciepły silnik?
    Moja QV'ka (2014, lift) przy ciepłym silniku generuje taki szmer, który kojarzy mi się z dźwiękiem zużytej rolki rozrządu. Nie jest to głośny dźwięk, ale słyszalny, w szczególności po otwarci maski. Dobiega gdzieś z okolic rozrządu może turbiny. Nie jestem pewien, czy dźwięk ten występuje od nowości, ale zauważyłem go już dość dawno. W ASO kazali się nie przejmować. Poza tym, sytuacja wydaje się być stabilna. Czy słyszycie podobny dźwięk w innych Giulietta'ch QV?

    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    U mnie nie ma roznicy czy jest to cieply czy zimny silnik. Ten dzwiek jest jakby zuzyty lub uszkodzony wirnik w jakims elemencie. Dokladnie slychac jak po musnieciu gazu zaczyna sie szybciej krecic. Na wolnych obrotach na postoju jest slyszalny jako trykanie, ktore troche sie zlewa z reszta pracy silnika ale jak sie rozpedzasz to zaczyna sie szybciej krecic i przeistacza sie w wycie. Podczas przyspieszania w taki sposob aby tlumik nie zagluszal dzwiekiem to wycie jest nieodlacznym elementem pracy silnika. Najgorzej jest jak jest temperatura ujemna np. - 7 stopni wewnatrz wtedy do momentu zagrzania slychac go bardziej soczyscie i tylko wtedy jest wyraznie wyodrebniony od reszty. Co ciekawe z zewnatrz dzwiek jest prawie niemozliwy do zidentyfikowania bo zlewa sie niemal calkowicie z praca silnika i tryka niemal w takcie zaworow przez co jak otworzysz maske i posluchasz to wydaje sie, ze wszystko jest ok. Slyszalny jest natomiast z wnetrza samochodu. Po kilkunasto minutowej jezdzie wylaczeniu silnika i po chwili ponownym odpaleniu sa przypadki jednostkowe w ktorych nie slychac tego dzwieku podczas jazdy i wtedy przez kilka minut auto potrafi chodzic tak jak ja sobie to wyobrazam ale po tych powiedzmy 3 minutach znowu wraca. To mogloby sugerowac cos na temat funkcji tego elementu. Oprocz tego dzwieku z autem sie nic nie dzieje, nie bierze oleju, dobrze przyspiesza, nie gubi plynu chlodniczego.

    Bylem w serwisie 2 raxy ale oni porobili cos przy rozrzadzie ponoc powymieniali napinacz i pompe wody (ale tego w gruncie rzczy nie wiesz) i dzwiek jak byl tak jest. Problem polega na tym, ze serwis nie wykazuje analitycznego myslenia, cos tam wymienia bez skutku i mnie wolaja zebym odebral auto zamiast dazyc do usuniecia tego problemu z jakim przychodze. Po ostatnim razie sie troche z nimi poklocilem jak mi zaczeli mowic ze tak ma byc, ze to jest charakterystyczny dzwiek silnikow 1750 TBI bo tam jest u gory umieszczona pompa cisnieniowa hydrauliczna i ona tak tryka. Powiedzieli, ze moga to wymienic ale napewno ten dzwiek zostanie. Teraz chcialbym zweryfikowac jak pracuje motor 1750 w innym aucie i czy ten irytujacy dzwiek faktycznie tam wystepuje przed tym jak bede szedl na moze z serwisem bo auto jest na gwaracji i nie odpuszcze.

  4. #4
    Bartek39
    Gość

    Domyślnie

    Mogę się spotkać we Wrocku w każdej chwili, tylko pisać gdzie i kiedy.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    2

    Domyślnie

    I jak Panowie, wyjaśniliście temat tego trykania?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek39 Zobacz post
    Mogę się spotkać we Wrocku w każdej chwili, tylko pisać gdzie i kiedy.
    Czesc, sorry , ze dopiero teraz odpowiadam. Chetnie sie spotkam. Teraz jak jest cieplo zauwazam , ze po dluzszej jezdzie i rozgrzaniu silnika dzwiek staje sie duzo cichszy. Chcialbym sie spotkac i posluchac Twoja Alfe jak pracuje na zimnym pierwszy raz odpalanym w ciagu dnia silniku. Podjade gdzie trzeba moglibysmy sie umowic w nastepny weekend.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cześć
    Jak jesteś zainteresowany to mogę się spotkać z Tobą koło nowego stadionu na parkingu, napisz na priv podam ci nr!!!!!

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar oran
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1750 Turbo Benzina 2011 rok, sedan
    Postów
    107

    Domyślnie

    Też mi tak tryka, to naprawdę ta pompa - ale nie wiem czy po wymianie nie była by cichsza. Dajcie znać co ustaliliście.
    Alfa Romeo 145 1.4 Boxer
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD

    Alfa Romeo 159 1,75 TBi

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Czekam na kontakt ze strony kolegi

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Widzielimy sie dzisiaj. Obie Giulietty trykaja tak samo w sumie doszlismy do wniosku, ze trzeba by bylo jeszcze porownac ze starsza QV. wiessio fajna Veloce ma a i 500 z Abarthcianym wydechem tez jest niczego sobie.
    Do nastepnego, moze na zlocie ?

Podobne wątki

  1. Poszukuję alfy 156 z silnikiem jtd
    Utworzone przez Dawid06 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 18:59
  2. Spotkanie klubu właścicieli Alfy Romeo 164 AR 164 Owners & Lovers
    Utworzone przez 164Q4 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 14:03
  3. motocykl z silnikiem alfy 2,5 v6
    Utworzone przez sołtys w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory