Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: warsztat zakuwanie przewodow hydraulicznych wroclaw

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie warsztat zakuwanie przewodow hydraulicznych wroclaw

    Panowie,

    polecicie jakis niedrogi warsztat we wrocku gdzie zakuwaja przewody hydrauliczne ? chodzi o naprawe cieknacego przewodu wspomagania kierownicy

    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...owniczego.html

    pozdr

  2. #2
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    http://www.kowelko.pl
    Moge Ci polecić tą firmę naprawdę gość jest dobry nie spotkałem się że czegoś nie mógł zakuć od ręki. Robił dla mnie zarówno pare klim jak i ostatnio customowy zupełnie na moje konkretne zyczenie wąż do wspomy który był mi potrzebny do swap'a. Zadzwoń i dowiedz się bo jeździ po dolnymślasku czesto w ramach serwisu i może będzie w pobliżu gdzieś i CI od ręki na samochodzie zakuje wszystko.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Na Krzemienieckiej we Wrocku jest dobry zakład od hydrauliki siłowej. Bardzo tanio tam kupuję przewody i zakuwają. Urzęduje tam taki starszy gość (raczej stary ), który zęby zjadł w temacie polecam.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Na Krzemienieckiej we Wrocku jest dobry zakład od hydrauliki siłowej. Bardzo tanio tam kupuję przewody i zakuwają. Urzęduje tam taki starszy gość (raczej stary ), który zęby zjadł w temacie polecam.
    byłem w tym i innym i wymiekli wszyscy, boja sie tego robic, a ze nie ma takiej zakuwarki, a ze to aluminium i peka..

    no to troche lipa bo moge teraz kupic nowe za 600 zł, albo z allegro uzywki loteria za ok 250-300 zł :-/

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To niech Ci zrobią inny. Nie widzę problemu. Co za różnica czy będzie stalowy czy nawet elastyczny na calej długości??? Ja bym nawet brał cały elastyczny.

  6. #6
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To niech Ci zrobią inny. Nie widzę problemu. Co za różnica czy będzie stalowy czy nawet elastyczny na calej długości??? Ja bym nawet brał cały elastyczny.
    Ja również mam na całej długości elastyczny zostały tylko przyłącza przy pompie i samej maglownicy a tak całość wyleciała i jest dobrze.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To niech Ci zrobią inny. Nie widzę problemu. Co za różnica czy będzie stalowy czy nawet elastyczny na calej długości??? Ja bym nawet brał cały elastyczny.
    ze stalowym marudzą, ze ciezko bedzie cos takiego zagiac bo tam jest jeden odcinek, ze zgiecie jest prawie 90 stopni, no i ewentualny ocynk bo by rdzewiało..

    a co zrobiles z tymi plastikowymi wtyczkami do tego zbiorniczka z płynem i plastikowymi wtyczkami z drugiej strony? na to tez narzekali, ze ich nie zdobeda, przy elastycznym, czyli rozumiem całym gumowym, wtyczki tez można ponownie użyć..

    jeszcze pytanie o dlugotrwalosc takiego rozwiazania, olej pod wysokim cisnieniem to w koncu jest..

    dla lepszej widocznosci moj przewod po wymontowaniu wyglada tak:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...ml#post1257156

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Elementy złączne przeszczepiasz. Trwałość? Przecież to przewody do hydrauliki siłowej przeżyją Cię i Twoją rodzinę dobierasz przewód do ciśnienia. Nie ma żadnego problemu. Nie ma w aucie ciśnienia którego przemysł hydrauliczny by nie ogarną.

    - - - Updated - - -

    Odcinki sztywne fabrycznie są stosowane tylko i wyłącznie dlatego że łatwo je schować/ułożyć. Nie mają żadnego technicznego uzasadnienia.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Elementy złączne przeszczepiasz. Trwałość? Przecież to przewody do hydrauliki siłowej przeżyją Cię i Twoją rodzinę dobierasz przewód do ciśnienia. Nie ma żadnego problemu. Nie ma w aucie ciśnienia którego przemysł hydrauliczny by nie ogarną.

    Odcinki sztywne fabrycznie są stosowane tylko i wyłącznie dlatego że łatwo je schować/ułożyć. Nie mają żadnego technicznego uzasadnienia.
    hm no w sumie ciekawa teoria, ale zauwaz, ze te aluminiowe przewody mozna o wiele łatwiej uszkodzic w transporcie niz elastyczne-gumowe

    patrze na te przewody i tak, po srodku jest jakies mocowanie (1), ktore sie pewnie gdzies przykreca i tam pewnie ta guma musialaby być jakos wzmocniona jakims ochronnym "pancerzem", taka ochrona widac np przy koncowkach (3), w miejscach gdzie projektant przewidział ich dokrecenie do tego pozawijanego elementu
    a rodzaj gum do uzycia na całość mozna by jako wzor wziac te dotychczasowe (1) z koncowek dokrecanych do maglownicy i zbiorniczka

    pytanie jeszcze do Was bo ja mam wersje JTD 1.9 16v, gdzie podobno jest jakaś chłodniczka oleju, ktorej nie ma np w wersji 115 konnej, czy te przewody w takim razie są w obu modelach takie same ?


  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Generalnie podchodzisz do tego jak do niezastąpionego elementu. A to przecież zwykły przewód hydrauliczny udziwniony niepotrzebnie przez producentów (tzn potrzebnie ale już nie Tobie ) to tak jakbyś się zastanawiał czy kabel do głośników dawać w pomarańczowej koszulce czy zielonej. Albo łączyć na wsuwki szerokie albo wąskie....
    Generalnie to jest hydraulika jak wszędzie indziej. Mają się tylko przyłącza na początku i na końcu zgadzać. To którędy to poprowadzisz, czy użyjesz koszulki i jak mocujesz nie ma większego znaczenia. Ja bym się nie pałował z tym fabrycznym mocowaniem. Zapytał o mocowania do przewodów hydraulicznych w tym samym sklepie i takie kupił. Jak nie to, to coś w castoramie bym dopasował W miejscu mocowania nie musi być wąż nic wzmacniany. Tylko żeby "nie latał" w opasce czy uchwycie bo go przetrze. Musisz chwycić na sztywno.

Podobne wątki

  1. Sprawdzenie droznosci przewodow wspomagania
    Utworzone przez Jackieee w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 17:32
  2. [146] Podłaczenie przewodow zapłonowych Alfa 146 1,6 boxer
    Utworzone przez majkel146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 10:50
  3. [164] Podpiecie przewodow zaplonowych
    Utworzone przez bladx w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 17:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory