Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Jak się kupuje auto za granicą?

  1. #1
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie Jak się kupuje auto za granicą?

    Założyłem ten temat, żeby stworzyć jakieś kompendium na temat samochodów zza granicy. Jeśli uda nam się zebrać trochę wartościowych informacji to będzie można podwiesić ten temat w bazarze. Założyłem go w tym dziale, bo chcę, żeby wypowiedzieli się ludzie, którzy mają informacj z pierwszej ręki.

    Proszę o wypowiedzenie się na temat obyczajów, przepisów prawnych, które mogą się przydać osobom, które kupują samochody importowane z zagranicy.

    Żeby trochę nakierować wymienię kilka takich przykładów zasłyszanych tu i ówdzie. Przy okazji proszę o ich zweryfikowanie.

    Niemcy
    - żeby kupno ekonomicznego Diesla z salonu było bardziej opłacalne niż benzyny trzeba rocznie przejeżdżać 40 tysięcy kilometrów. Cena zakupu samochodu z Dieslem jest wyższa i w Niemczech ubezpieczenie Diesla jest droższe. Czyli ciężko wymagać, żeby Diesel z Niemiec miał po 5 latach 100 tys. przebiegu.

    Szwecja
    - istnieje ogólnodostępna baza, w której każdy znający numer nadwozia może sprawdzić co ile był dokonywany przegląd techniczny, a nawet sprawdzić jaki przebieg był przy tym przeglądzie.
    - samochody zabytkowe (pytanie co jest zabytkiem?) mogą się poruszać po drogach publicznych tylko kilka miesięcy w roku

    Polska
    - niektóre ubezpieczalnie robią problem przy wypłacie odszkodowania jak widzą sfałszowaną umowę, czyli taką na, której kwota zakupu jest dużo niższa niż wartość rynkowa samochodu.

    Nie wiem czy to prawda, więc zanim uznamy ten temat za jakiś poradnik proszę o zweryfikowanie tych informacji.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-12-2011 o 19:09

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Za każdym razem jak kupowałem auto za granicą - to ta sama rzecz. Jeśli auto nie ma blach nie wyjedziemy nim poza komis.
    Nie to co w PL.Podobno jest na to straszna nagonka - i raz jak wyjechalismy autem z komisu to wlasciciel zlapal sie za glowe ze co on teraz zrobi jak policja nas zlapie.
    147 powodów do zadowolenia

  3. #3
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    To jakis lipny ten komis... Ile bym samochodów nie oglądał w DE to zawsze niemiec (a raczej turek komisowy) zakładał czerwone blachy komisowe i nigdy nie było problemów z jazdą ...jak mi się będzie chciało to Wam opiszę procedurę kupna Ale nie dzisiaj bo za późno jest

    Ale jechać po jeden samochód to z góry SŁABY pomysł... jeździłem kiedyś tak za Stilo dla kolegi (jadąc z PL) to jebnąłem 4tys w 3 dni.... Ale kupiłem ;p

  4. #4
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Germany-kazdy normalny Autohaus ma swoje blachy tzw-czerwone,typowo do jazd probnych,obojetnie do czego byte tablice nie zalozyl handlarz auto jest ubezpieczone i moze na nich latac.Jezeli twierdzi ze ich niema,to albo lze,badz niema ich z powodu ceny ktora jest wyzsza od zoltych,badz celnych-zjazdowek.
    Ubezpieczenie diesla jest wyzsze,nadto rowniez podatek drogowy jest wyzszy od benzyny

  5. #5
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia wynika, że prędzej w autohausie nie będą mieli zjazdówek żółtych niż czerwonych próbnych xD Każdy ciut większy komis je ma... nawet taki który ma 7 samochodów na placu

  6. #6
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Zaden autohaus nie moze dysponowac zoltymi,badz czerwonymi numerami.Takie numery otrzymujesz w odpowiedniku polskiego Urzedu Komunikacji.W Niemczech Zullasungstelle.

  7. #7
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Czerwone tablice mają WSZYSTKIE AUTOHAUS'y Bo "na czymś" trzeba jechać na jazdę próbną, a do tych tablic maja taką książeczkę jak dowód rejestracyjny i tam się wpisuje dane samochodu (marka model rok vin) i dane kierowcy z prawa jazdy. A duża ilość komisów ma dostęp do żółtych tablic I te którym samochody schodzą mają zawsze po 2-3 komplety na miejscu

    Swoją drogą dlaczego uważasz że "Zaden autohaus nie moze dysponowac zoltymi,badz czerwonymi numerami." ?? Takie tablice nawet na granicy kupisz... Baa, nawet na allegro ...znaczy te żółte


  8. #8
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    To nie komis wystawia dowod rejestracyjny tylko urzad komunikacyjny.Swoja droga w Niemczech tak juz uproszczono procedure rejestracyjna,ze mozna zarejestrowac samochod przez internet

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Arthrm
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dublin, Ireland, Ireland/Kraków, Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo,
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    W Irlandii czesto w komisie dostawalem kluczyki i sami namawiali mnie na jazde probno... co dziwne... bez nikogo z komisu w srodku! do tego czesto namawiali mnie zebym wyjechal na glowna droge i sie poprostu sam przejechal gdzie chce
    W Irlandii rejestracja pojazdu tez jest prosta. Dowod rejestracyjny jest dosc spory, na ostatniej stronie masz mala tabelke (imie i nazwisko nowego wlasciciela, adres i miejsce na podpisy). Po wypelnieniu wysylasz poczta i potem czekasz na nowy dowod
    IRLANDIA


    ____________Jest:_______________________Były:____ _______________________________

    ______Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo______ Alfa Romeo 156 1.6 Lusso________Alfa Romeo 147 1.6 Lusso
    __________________ _____

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 08:51
  2. kupuje AR 159
    Utworzone przez cykada w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 12:37
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 11:20
  4. Kupuje AR z silnikiem diesla - i co dalej?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 10:44
  5. Jutro kupuje auto czy kabel KKL od VW pasuje do Alfy?
    Utworzone przez jptomczyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 21:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory