Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69

Temat: LONDYN.... może ktoś z okolic??

  1. #21
    Użytkownik Embrion Avatar m@ti-LDN
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    London
    Auto
    Alfa Romeo 147 Lusso 1.6 Twin Spark
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasjopejaOriona Zobacz post
    Orientujecie się może Drodzy Koledzy po jakim czasie pomieszkiwania w kraju bezkarnego przełażenia przez ulicę na czerwonym świetle można się ubiegać o tamtejsze obywatelstwo?, bo napotykam w necie na rozbieżne informacje ... :|
    po pięciu latach zamieszkania i pracy na stałe w Wielkiej Brytanii można wystąpić o
    obywatelstwo
    brytyjskie

  2. #22
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kujawy & Pomorze
    Auto
    kompletnie nieadekwatne do temperamentu posiadaczki :D
    Postów
    16

    Domyślnie

    Dzięx za info. Mam nadzieję, że status rezydenta przysługuje, jak to w necie opisują, po 12 miechach.

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasjopejaOriona Zobacz post
    Orientujecie się może Drodzy Koledzy po jakim czasie pomieszkiwania w kraju bezkarnego przełażenia przez ulicę na czerwonym świetle można się ubiegać o tamtejsze obywatelstwo?, bo napotykam w necie na rozbieżne informacje ... :|
    Najpierw musisz zdobyc ''Rezydenta'' czyli zyc i pracowac w UK przez rok gdzie laczna przerwa miedzy pracami nie moze byc wieksza niz 30dni, (czyli po roku ubiegasz sie o rezydenta a potem sobie normalnie zyjesz) Nastepnie zeby starac sie o obywatelstwo musisz mieszkac w UK przez minimum 5 lat jako rezydent. Zatem jesli miales szczescie i pracowales caly rok i przyznali Ci rezydenta to minimalny okres zeby starac sie o obywatelstwo to 6 lat!!! Zlozenie aplikacji o obywatelstwo kosztuje jakies 800GBP i jesli nie zdasz egzaminu z wiedzy o anglii to ta kasa przepada! ...acha i musisz miec certyfikat ze znajomosci jezyka angielskiego na poziomie minimum Level One!

    Pozdrawiam

  4. #24
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Witam kolego:-)
    Teraz jestem jednym z Was, czyli zamieszkalem w UK a dokladniej w Londynie w okolicach Golders Green. Fajnie wiedziec ze i tu sa koledzy z forum :-) czasem nawet smigam w naszym klubowym polarku, wiec moze gdzies mnie traficie na przejsciu:-) Z tego ze jestem tu nowy to troche ciezko mi sie tu zaklimatyzowac, ale pomaga mi w tym dziewczyna wiec mysle ze nie bedzie tak zle:-) niestety moje autka zostaly w Polsce i troche mi ich brakuje.. Ale mam nadzieje z z biegiem czasu cos sie wykabinuje:-) ale najpierw musze poczytac jak to jest z ubezpieczeniami i oplatami, bo jestem zielony w tym temacie.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał zulek1986 Zobacz post
    ale najpierw musze poczytac jak to jest z ubezpieczeniami i oplatami, bo jestem zielony w tym temacie.
    Czesc
    Jak masz jakies pytania to wal smialo, ja jestem tutaj 7 lat i mam tu cala rodzine
    Pozdrawiam

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Oki :-) wielkie dzieki za odpowiedz :-)
    Pozdrawiam Krzysiek

  7. #27
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kujawy & Pomorze
    Auto
    kompletnie nieadekwatne do temperamentu posiadaczki :D
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1986 Zobacz post
    Najpierw musisz zdobyc ''Rezydenta'' czyli zyc i pracowac w UK przez rok gdzie laczna przerwa miedzy pracami nie moze byc wieksza niz 30dni, (czyli po roku ubiegasz sie o rezydenta a potem sobie normalnie zyjesz) Nastepnie zeby starac sie o obywatelstwo musisz mieszkac w UK przez minimum 5 lat jako rezydent. Zatem jesli miales szczescie i pracowales caly rok i przyznali Ci rezydenta to minimalny okres zeby starac sie o obywatelstwo to 6 lat!!! Zlozenie aplikacji o obywatelstwo kosztuje jakies 800GBP i jesli nie zdasz egzaminu z wiedzy o anglii to ta kasa przepada! ...acha i musisz miec certyfikat ze znajomosci jezyka angielskiego na poziomie minimum Level One!

    Pozdrawiam
    Czyli wszystko jest do przeskoczenia dla przeciętnego zjadacza chleba w kobiecym wydaniu. Pozdrawiam i być może do zobaczenia.

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasjopejaOriona Zobacz post
    Czyli wszystko jest do przeskoczenia dla przeciętnego zjadacza chleba w kobiecym wydaniu. Pozdrawiam i być może do zobaczenia.
    Czesc
    Widze ze ''poszukujesz'' Alfy, a moge zapytac jakiej?
    Pozdrawiam

  9. #29
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kujawy & Pomorze
    Auto
    kompletnie nieadekwatne do temperamentu posiadaczki :D
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1986 Zobacz post
    Czesc
    Widze ze ''poszukujesz'' Alfy, a moge zapytac jakiej?
    Pozdrawiam
    It depends, że tak odpowiem w Twoim nowym urzędowym języku. Jeżeli uda mi się (mimo, iż już na starcie przegrywam) znaleźć pracę w kraju, w którym jej znalezienie zależy w dużej mierze od wielkości DNA, popiersia oraz stopnia rozwarcia pęcin to wybór padnie na One Four Seven. Jeżeli los natomiast skieruje mnie w stronę "białych klifów Dover", czyli kraju jasnych reguł, przynajmniej w moim fachu, to najprawdopodobniej długo jeszcze moim podstawowym środkiem transportu będzie "Double - Decker". Wszystko rozstrzygnie się next year.

  10. #30
    Użytkownik Embrion Avatar m@ti-LDN
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    London
    Auto
    Alfa Romeo 147 Lusso 1.6 Twin Spark
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zulek1986 Zobacz post
    Witam kolego:-)
    Teraz jestem jednym z Was, czyli zamieszkalem w UK a dokladniej w Londynie w okolicach Golders Green. Fajnie wiedziec ze i tu sa koledzy z forum :-) czasem nawet smigam w naszym klubowym polarku, wiec moze gdzies mnie traficie na przejsciu:-) Z tego ze jestem tu nowy to troche ciezko mi sie tu zaklimatyzowac, ale pomaga mi w tym dziewczyna wiec mysle ze nie bedzie tak zle:-) niestety moje autka zostaly w Polsce i troche mi ich brakuje.. Ale mam nadzieje z z biegiem czasu cos sie wykabinuje:-) ale najpierw musze poczytac jak to jest z ubezpieczeniami i oplatami, bo jestem zielony w tym temacie.
    Pozdrawiam
    Krzysiek
    Czołem w razie pytań o ubezpieczenie które jest najdroższą sprawą w UK to wal śmiało, cała reszta to podatek drogowy (Road Tax) i MOT czyli przegląd tech. to takie podstawy PS. Mieszkałem kiedyś przy Golders Green a obecnie Greenford więc jak zauważe klubowy Polar to będę trąbił z mojej One Four Seven Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Jest ktoś może z Grudziądza lub okolic ?? Pozdrawiam
    Utworzone przez Paton147 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 303
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 12:53
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 18:43
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 22:23
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 08:32
  5. [Temat organizacyjny] Jest może ktoś z okolic Dąbrowy górnic
    Utworzone przez coachu w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-04-2007, 17:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory