Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Jest ktos z Francji

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie Jest ktos z Francji

    witam,tak jak w temacie , mam pare pytan , poniewaz chcialbym tam wyemigrowac,dlaczego to opisze w dalszych postach

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Co chcesz wiedzieć? mieszkałem we Francji rok,chleb drogi,paliwo po 1.36E na małych stacjach,serwisy AR są,francuzi lubia auta reperować na parkingach w soboty. Widziałem jak mosty nawet w dostawczakach zmieniają na trawniku Troche zaczepni jak w PL ale bezpiecznie,dużo bezpieczniej niz w PL. Na drodze lubia sie pościgać,nawet czasem laski w Peugot'ach. Czesto jeżdża narąbani (wino) ale wtedy bardzo powoli (więc niby tez bezpiecznie)

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    Co chcesz wiedzieć? mieszkałem we Francji rok,chleb drogi,paliwo po 1.36E na małych stacjach,serwisy AR są,francuzi lubia auta reperować na parkingach w soboty. Widziałem jak mosty nawet w dostawczakach zmieniają na trawniku Troche zaczepni jak w PL ale bezpiecznie,dużo bezpieczniej niz w PL. Na drodze lubia sie pościgać,nawet czasem laski w Peugot'ach. Czesto jeżdża narąbani (wino) ale wtedy bardzo powoli (więc niby tez bezpiecznie)
    To nieźle

    A tak się z ciekawości zapytam czemu chcesz nam Damian wyemigrować??

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    O widzę że coś się dzieje , a więc dlaczego chce wyemigrować? szczerze powiedziawszy dlatego że w tym kraju nie ma przyszłości .Widzę jak rodzice tyrają za wypłaty nie adekwatne do ich wysiłku .Mamy rząd jaki mamy , cały czas podwyżki , powoli zaczyna brakować ludzią na normalne utrzymanie , z racj tego ze jestem jeszcze w okresie nauki i nie mam rodziny na utrzymaniu ( a zamierzam mieć) i nie chcę się za pare/parenaście lat martwić czy starczy mi do 1 , czy kupię synowi/córce buty i czy ogólnie będzie mnie stać żeby coś kupić potrzebnego do życia.Wybrałem Francje z racji tego iż w Gimnazjum uczyłem się 3l francuskiego byłem w Francji i bardzo mi się tam spodobało . Jak top uczeń , uczyłem się kiedy musiałem (ale coś tam pamietam , mam wszystkie zeszyty , książki i ewentualnie mogę uderzyć do mojej byłej Pani od Fr która mi napewno pomoże ).Czyli reasumując na początek podstawy 5 przez 10 ogarnął bym , lecz najgorsze jest to ze mam rodzine ponoć w Fr(ale kontaktu z nią nie ma) .Trudno jest jechać tak samemu w moim wieku (do pracy wakacyjnej , zobaczyć co i jak , podłapać jeżyka i przy okazji zarobić nie mając tam nikogo kto pomoże , poprowadzi i powie co i jak ).Więc dlatego powoli was pytam zbierając informacje na ten temat . Ogólnie to zaczynam brać pod uwagę też inne kraje

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Nie wiem w jakim wieku jesteś ale ja w wieku 32 jestem na tej zasadzie w Hiszpanii teraz. Niestety nikt mnie nie poprowadził,złapałem język na poziomie średnim i wszystko musiałem sobie sam załatwić,mieszkanie,pozwolenie na prace,pogadać z szefem... itp. PODSTAWOWYM narzędziem w tym wszystkim i NAJWAŻNIEJSZYM jest opanować w stopniu komunikatywnym język kraju w którym się jest. Bez tego dupa,będziesz musiał się własnie prosić innych żeby Cie poprowadzili, nie złapiesz dobrej pracy, w sklepie nie zrozumiesz co do ciebie mówią itp. Zawsze pod górę będziesz miał. Tak że jak sie nauczysz komunikatywnie podstaw nie ma co się bać. Druga sprawa jak chcesz pracować we Francji i nie chcesz tego robić poprzez firmę pośredniczącą co tez odradzam, bo nigdy nie zarobisz na utrzymanie a Francja nie jest tak tania (bagietka 1.30E) musisz jakimś cudem a sposobem wyrobić sobie kartę ubezpieczenia Francuzkiego,to podstawa. Tutaj kółko trochę Ci się zamyka bo karty nie wyrobisz jak nie pracujesz i jesteś "obcy" a zatrudniać nie chcą bez karty. Pracodawcy teraz są leniwi i maja w kim przebierać,bez wpisu do ich ubezpieczenia nie zatrudniają,po prostu nie bo nie, na Twoje miejsce jest 10 Francuzów tzw. bezproblemowych z którymi pracodawca nie musi się uganiać po urzędach.

    Francja to trochę specyficzny kraj,jak wszystkie zresztą,ale ja bym Ci radził tam pojechać na pół roku/rok i poobserwować,nie rzucając się od razu na głęboką wodę. Raz mieszkałem trzy miesiące drugi raz rok,za chiny nie mogłem się zaklimatyzować w ich kulturze narodowej.
    Ostatnio edytowane przez michal_lc4 ; 18-09-2012 o 22:41

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Dzięki za info bo napewno się przydaza,co do wieku za parę mac będzie 18 dopiero,twoje info bardzo mi pomogło , zastanawiam się też nad skandynawia ale tam niestety nie ma praktycznie słońca,dużo się zarabia ale fakt że wszystko też sporo kosztuje

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie

    Zależy co byś chciał zarabiać czy mieszkać i zarabiać w innym kraju nad tym musisz się zastanowić

    PS: To kiedy teraz można zdać na prawko ?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Hej Damian, co konkretnie chciałbyś wiedzieć o Francji? Jak już ktoś wspomniał Francja jest specyficznym krajem. Najlepiej trzymać się z dala od wielkich miast gdzie rasizm i dyskryminacja jest na porządku dziennym. Na drodze Francuzi najdelikatniej ujmując to są po prostu zwierzęta. Też jak ktoś wspomniał, winko podczas lunchu bo przecież 0,5 można mieć we krwi i do roboty. Mówi się, że Polacy to złodzieje, oszuści itp. (niestety chyba tylko Polacy dalej z niewiadomych powodów utrzymują ten mit) ale to właśnie Francuzi przy najbliższej okazji zrobią cie w chu**. Są leniwi jak cholera, jak coś będziesz chciał naprawić w domu zrób to sam (nawet jak nie wyjdzie najlepiej to i tak pewnie będzie 2x lepiej niż jakby francuski "specjalista" to zrobił - historii co nie miara mogę tu naopowiadać). Papierkologia chyba jeszcze większa niż w Polsce. Ale generalnie zauważyłem, że Polacy są tutaj szanowani. Co do plusów to jest jeden - naprawdę piękny kraj. Bo zarobki wcale nie są powalające - jeśli znasz francuski szukaj pracy w Szwajcarii, pod względem jakości życia jest to totalny odlot. Słyszałem, że już nie jest tak trudno o permit, a i biurokracja tutaj prawie nie istnieje. Płacisz i masz, bez zbędnych pytań. Myślę, że więcej jesteś zarobić jedynie w Emiratach Arabskich (ale tam nie ma alkoholu ).

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 147 kw
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam

    Odświeżę temat. Mieszkam w okolicach Nimes, i przyznam co do poprzednika -papierologia jest tu na wysokim poziomie. Nie wiem jak z rasizmem w mieście ale mieszkając na wsi nie spotkałem się z tym. Chodź do robienia w chu... to fakt, w oczy do rany przyłóż a za plecami Cię obrobią, i są strasznymi plotkarzami obojga płci jednakowo. Jednak w wielu urzędach, na pocztach, szpitalach mimo iż mój francuski jest niezbyt dobry spotkałem się z życzliwością i pomocą. Na pewno jest problem z wynajęciem mieszkania na własną rękę. Ale dobra skończę opisywanie tego jak tu jest i zapytam się: Jest może ktoś z Alfaholików w tych okolicach?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Czy jest ktos z Gubina?
    Utworzone przez lisek10 w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 19:55
  2. myslenice jest ktos??
    Utworzone przez szkodnik w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 08:53
  3. Jest ktos z Inowroclawia?
    Utworzone przez -BamBosZek- w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 18:02
  4. Czy ktos jest z .. ?
    Utworzone przez Kierasino w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory