Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Polerowanie szyby przedniej

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie Polerowanie szyby przedniej

    Witam! Mam na szybie w jednym miejscu taką jakby smugę ewidentnie od wycieraczek. Czy da to radę czymś wypolerować i co byście polecili. Cała szyba jest już troche zmęczona, ma drobne ryski, itp. od normalnej eksploatacji - ale calej chyba nie warto polerować.
    Ostatnio edytowane przez SEBEK ; 06-09-2013 o 11:25

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Tlenek ceru+maszyna,szyba to chyba najtrudniejszy element do polerowania
    http://s1.zmniejszacz.pl/113/imag0615__586673.jpg

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Nie warto polerowac jesli nie jestes naprawde dobry w tym. Bardozo latwo zrobic soczewke z szyby nieumiejetnie polerujac ja.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alfik147
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    krakow
    Auto
    pierwsza to 147 105 jts.Alfa romeo GT 1.9 150KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Witam nie polecam polerowania szyby .tak jak kolega przede mną wspominał zrobisz z szyby soczewkę a i przy okazji spolerujesz warstw anty refleksyjną .

    Ja również mam szybkę przerysowaną i zastanawiam się nad wymiana na nową z gwarancją .

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    można być i specem i efekt polerowania całej zmęczonej szyby raczej będzie słaby a refleksy pojawią się na 99%
    polerować to sobie można jakieś pojedyncze rysy i to malutkie ( w sense włosowate ) a nie całą szybę zmęczoną kilkoma latami pracy wycieraczek z kurzem , piaskiem itp


    p.s.
    nie wiem , nie znam się - tylko kilka lat pracowałem w fabryce szyb samochodowych i polerka też bywała ( rys wielkości kilku cm i to nie więcej niż kilku na jednej szybie i nie było szans na polerkę w polu widzenia kierowcy )
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 06-09-2013 o 08:50








  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jesli jest to tylko lekkie zmatowienie od wycieraczki, a nie rysy to można spróbować. Na forum kosmetyki aut widziałem, ze takie drobne zmatowienia z powodzeniem ludzie usuwali. Natomiast jesli jest to wyraźne zarysowanie to szkoda czasu i nerwów na polerowanie.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Witam! Mam na szybie w jednym miejscu taką jakby smugę ewidentnie od wycieraczek. Czy da to radę czymś wypolerować i co byście polecili. Cała szyba jest już troche zmęczona, ma drobne ryski, ito. od normalnej eksploatacji - ale calej chyba nie warto polerować.
    Z polerowaniem szyby trzeba bardzo uważać. Ciężko jest to zrobić tak żeby nie było widać śladów, zwłaszcza podczas jazdy w nocy. Może lepiej wymienić szybę?

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jesli jest to tylko lekkie zmatowienie od wycieraczki, a nie rysy to można spróbować. Na forum kosmetyki aut widziałem, ze takie drobne zmatowienia z powodzeniem ludzie usuwali.
    widziałeś co ?
    fotki na tym forum samej szyby ? ( pomijam zdolności programów graficznych itp )
    czy może widziałeś jak wygląda droga itp ( zwłaszcza jadące z na przeciwka autka w nocy na światłach ) ?
    bo tego chyba nikt nie pokazał na forum

    po mojemu polerka szyby zniszczonej wycieraczkami nic dobrego nie da
    albo tolerujemy te ryski albo wymieniamy na nową albo polerujemy i mamy szybę niby bez rys ( o ile ktoś da radę je usunąć ) i męczymy się wieczorami i mamy szybę bez rys ale z jakością widzenia nie mającą nic wspólnego

    - - - Updated - - -

    co kto lubi
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 06-09-2013 o 10:06








  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bocian nie chce być złośliwy ale popracuj nad składnią bo twoje posty naprawdę się ciężko czyta.

    Dla zainteresowanych tematem polecam jednak inne forum niż to > tutaj obszerny wątek o polerowaniu szyby http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtop...=asc&start=345

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    pływak - nie jesteś złośliwy ( albo jesteś ale mnie nie rusza ) ale wskaż gdzie moja składnia sprawiła problemy - będzie konkretniej

    co do polerki szyb ( mowa oczywiście o polerowaniu rys a nie o doprowadzeniu szyby do stanu czystości ) - kilka lat pracy w produkcji szyb także na dziale obróbki końcowej i znajomość działu kontroli jakości daje mi ( wg mnie ma się rozumieć ) większą wiedzę niż przeczytanie tematu na forum internetowym na którym to ktoś opisze to co chce i pokaże to co chce

    czyli w skrócie - polerka szyby czołowej w polu widzenia kierowcy jest wg mnie bez sensu ( jeżeli oczywiście ktoś oczekuje efektu prawie nowej szyby - bo jak kogoś interesuje tylko usunięcie rys i nie przejmuje się refleksami itp to polecam - róbta co chceta , ale jak ktoś chce nowej o dobrych parametrach i bez refleksów to albo zakup nowej albo do OC dobrać opcję "szyby" )

    ale każdy robi co chce i tyle
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 06-09-2013 o 10:40








Podobne wątki

  1. [145] Spryskiwacze przedniej szyby.
    Utworzone przez sn00p w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 19:25
  2. [GTV] Podgrzewanie tylnej szyby i zacinajace się spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Wodny w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 07:16
  3. [159] Po wymianie szyby przedniej :(
    Utworzone przez variatore w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 09:49
  4. [159] Spryskiwacze szyby przedniej
    Utworzone przez KuASY w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 12:14
  5. [166] Polerowanie przedniej lampy
    Utworzone przez sergiusz1988 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory