Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Rozrzad fabryczny czy wzmocniony - wasze opinie

  1. #1
    RUDA
    Gość

    Domyślnie Rozrzad fabryczny czy wzmocniony - wasze opinie

    W przyszlym miesiacu czeka mnie wymiana rozrzadu - zestaw fabryczny plus pompa do jtd to wydatek rzedu 560 zł (http://moto.allegro.pl/item508619955...zja_sklep.html - zamiennik rekomendowany 330 zł)
    - przegladajac oferty roznych sklepow netowych natknelam sie paski "wzmocnione" np. firmy Gates - czy faktycznie jest istotna roznica w dlugosci uzytkowania takiego paska wzmocnionego i czy jest sens go montowac. Jakie macie w tej kwestii doswiadczenie.

  2. #2
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Sprzedaliśmy mnóstwo pasków Gates'a do różnych samochodów i zero problemów. Firma ogólnie ma dobra opinie, podobnie jak Ruville i Dolz. Natomiast pierwszy raz słyszę o firmie MG, która rzekomo ma być producentem rolki prowadzącej w tym zestawie

    Firmy takie jak SKF, Gates czy Ruville są godne zaufania, nawet w tak wrażliwym temacie jakim jest rozrząd.

    U nas za 324zł dostałabyś:

    Pasek Gates
    Napinacz SKF
    Prowadząca SKF
    Pompa wody Dolz

    Czyli moim zdaniem jeszcze wyższa jakość niż to co wyszukałaś na allegro :-)
    Pozdrawiam

  3. #3
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzi mi tu o pieniadze, bo potem sieczka w silniku to wydatki ok 4K - pytam jak jestes relatywna roznica pomiedzy tym fabrycznym zestawem i co lepiej zamontowac - co wy wybraliscie i dlaczego - podkreslam pieniadze nie sa tutaj kryterium

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    nie wiem jaki w JTD jest kształt zębów na kołach żebatych ale w twin sparkach powinno sie unikać pasków gates ze względu na ich pół ksiezyce a kola mają trapezy

  5. #5
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    ja mam w 1.9 jtd tylko w 156 zestaw co wymienił Puotek czyli
    - Pasek Gates
    - Napinacz SKF
    - Prowadząca SKF
    natomiast pompę wody mam bugatti.
    Z całym zestawem nie mam żadnych problemów więc ja polecam zestaw co kolega napisał na forum i cena też dobra.
    Co do pompy wodnej to ja wymieniałem ponieważ nie znany był jej czas montażu w samochodzie a jest nawet szansa że pamiętała taśmę montażową całego samochodu.
    Mechanik natomiast powiedział, że z tymi pompami to propaganda bo tak na prawdę nie potrzeba jej wymieniać za każdą zmianą rozrządu bo jak pracuje 20 lat przy AR nie zdarzyło mu się aby ktoś przyjechał do wymiany z samą pompą wodną.

  6. #6
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Ja sam sie przymierzam do wymiany rozrządu i na pewno będę składał na zamiennikach, bo są to firmy na tyle wyspecjalizowane w tym co robią, że moim zdaniem ich produkty nie odbiegają od oryginału ;-)

    Oczywiście zamienniki najwyzszej jakosci

  7. #7
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    Chce wybrac wariant najlepszy -jakosc ponad cene - wiec co jest lepsze - zestaw oryginalny czy zestawy wysokiej jakosci - czyli jakie konkretnie i jakies merytoryczne podparcie swojej tezy. To nie jest wymiana gumki w gaciach :mrgreen: ale ewnetualna przyczyna pozniejszych czasem strasznych konsekwencji zlego wyboru

  8. #8
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    RUDA spokojnie była seria AR gdzie Gates był montowany jako oryginał i SKF też. Jest to zestaw na prawdę godny polecenia i ze spokojem duszy i serca możesz go zapodać swojej AR

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrutyna
    Mechanik natomiast powiedział, że z tymi pompami to propaganda bo tak na prawdę nie potrzeba jej wymieniać za każdą zmianą rozrządu bo jak pracuje 20 lat przy AR nie zdarzyło mu się aby ktoś przyjechał do wymiany z samą pompą wodną.
    Witam.
    Najlepiej co 2 wymianę rozrządu. zdarzały się przypadki, które sam widziałem, kiedy to pompa wodna się zatarła i poleciał przez to rozrząd.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #10
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    ja ostatnio wymieniałem rozrząd w 2.4jtd razem z pompą wody
    pasek gates xf - wzmacniany
    rolki skf
    pompa chyba dolz
    za wszystko wyszło mi 330 zł

    zawsze przy rozrządzie wybieram 2 firmy gates i skf - dobry stosunek ceny do jakości

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wasze opinie
    Utworzone przez polibud w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 12:43
  2. Wasze opinie o silniku 2.0 TS?
    Utworzone przez konradward w dziale 166
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 13:23
  3. Produkty STP wasze opinie
    Utworzone przez Blumen w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 11:34
  4. 156 wasze opinie
    Utworzone przez alfaromeo93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 12:51
  5. [164] Wasze opinie
    Utworzone przez raf w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory