Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Rejestracja na wspolwlasciciela

  1. #1
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie Rejestracja na wspolwlasciciela

    Sprawa u mnie wyglada tak: kupilem auto we wrzesniu, a matka nie maila wtedy czasu jezdzic z nad morza na slask (bo tam jest zameldowana i ma zameldowana dzialanosc gosp.) to zarejestrowalem alfine na siebie, jestem zameldowany nad morzem. Problem jest taki, ze place fortune za ubezpiecznie (patrz moj wiek)

    Pogadalem z mama zeby przerejestrowac alfe na nia i wziac mnei na wspolwlaciciela (Zebym mogl nia jezdzic bez strachu). Wtedy mama by miala znizki na ubezpieczenie, a ja mialbym o polowe mniej do placenia. Chcialem zapytac co mi jest potrzebne aby to zalatwic i czy sa jakies kruczki Orientuje sie ktos?

  2. #2
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Tuti jak to z tym jest ?
    mimo, że jeden ze współwłaścicieli samochodu ma ukończone 25 lat, drugi już nie to wciąż obowiązuje stawka +30% przynajmniej tak jest w warcie (w PZU z tego co wiem też)

    Wpierw musisz wypisac wniosek do urzędu skarbowego, że oddajesz w darowiznie częśc samochodu mamie. Opłacasz jakieś znaczki, nowy dowód rejestracyjny i z tego co pamiętam podatek od wzbogacenia :shock: (w sumie całosc będzie Cię kosztowała jakieś 300zł). Z tą kwotą mogę się mylic bo już dawno to załatwiałem, w każdym razie urząd skarbowy troszkę zainkasował.
    Dopiero po tym jak już wszystko będzie dograne z urzędem skarbowym możesz iśc do ubezpieczyciela.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Ja tak samo, mam zarejestrowane na Mamę i ja jestem współwłaścicielem, jakby było auto na mnie wiek + plus podatek od pojemności to płaciłbym jakieś ponad 3000 pln...
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #4
    Lukasik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek155
    A jak mam jak nie z tatą i dzięki temu 60% zniżki heheheehheeh
    ale jestes pewien ze masz tyle z tego co ja wiem to 60% znizszki dostajesz dopiera po 8 latach a nie jednego roku :!:

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Ja mam podobną sytuację-jestem głównym właścicielem a teściu jest wpisany jako współwłaściciel na końcu dowodu.Tylko po to aby mieć maxymalne zniżki,kupując auto na umowie wpisaliśmy dwóch kupujących. Ale wiecie,że jak zrobicie bum z Waszej winy to osoba która ma te zniżki traci je.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  6. #6
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    kurcze ja też miałem auto na dwóch właścicieli, mimo iż pierwszym był tato to i tak doliczyli nam stawki +30% w PZU, w Warcie tak samo :roll:

  7. #7
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    to mi tez dolicza 30%?

  8. #8
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    no tez tak myslalem, a +30% nie ma chyba wtedy jak glowny wlasciciel nie ma skonczonych 25 lat

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Oni się pytają przed ubezpieczeniem czy z samochodu będzie korzystała osoba poniżej 25 roku życia,jesli tak to jest zwyżka .Nie wiem czy we wszystkich agencjach.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  10. #10
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    taki chwyt reklamowy sumując dwie raty i nw wyszło drożej niż w cignie - link 4 jest ok na młode autkado 6 lat a stare to samopomoc lub właśnie cigna. wiem bo żonka jest współwłaścicielem i też przerabiałem ten temat

Podobne wątki

  1. Rejestracja przyczepki
    Utworzone przez przemek1 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory