Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Weryfikacja stanu silnika 1.6 16V FIAT/LANCIA

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zielony
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Fiat Croma 1.9 mJTD 16v
    Postów
    32

    Domyślnie Weryfikacja stanu silnika 1.6 16V FIAT/LANCIA

    Witam.Mam prośbę,a mianowicie muszę wymienić silnik w mojej Lybrze (już do mnie jedzie na palecie) no i oczywiście muszę zmienić w nim rozrząd.Potrzebuję pożyczyć blokad do silnika 1.6 16 V 182B6000.Z tego co wiem to owe silniki nie były montowane w Alfach,ale może jest jakiś mechanik w okolicy którego znacie i mógł by mi pożyczyć za odpłatnością blokady do tego silnika.
    Jak by ktoś coś wiedział to prosił bym o jakąś informację.
    Z góry dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    a nie jest to zwykła fiatowska jednostka 1,6? bo jesli tak to kazdy ogarnięty mechanik ma do tego blokady a na allegro za 50zł mozna je kupic. pokaż zdjęcie spod mask

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zielony
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Fiat Croma 1.9 mJTD 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    Tak to jest zwykłe fiatowskie 1.6 tylko że to ja będę robić i chcę żeby było wsio OK.Jak kupiłem Lucynę to była słaba i okazało się właśnie że rozrząd był przestawiony o dwa zęby.Niestety ale wyszło szydło tfuu panewka z worka i wymieniam silnik sam a nowy rozrząd chce przełożyć do drugiego silnika.Jak by były za 50zł to chętnie bym kupił
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.6 16V.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	125.9 KB
ID:	121041

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    no panewewka to raczej nie wina rozrzadu. nigdy nie słyszałem zeby w tym silniku panewki leciały - jest on wrazliwy na kiepski olej i na przegrzanie ale o panewkach nigdy nie słyszałem.... mam ten sam silnik we fiacie siena mojej Pani żony i rok temu jak trzeba było rozrząd zmienic to na allegro były na bank po 50 zeta. ostatecznie dałem do warsztatu bo w sienie jest tyle miejsca że chyba tylko ginekolog moze dać rade z tym rozrządem... rolka i pompa wody jeżeli maja bardzo mały przebieg mogą byc użyte po raz drugi. ale stara szkoła mówi że paska rozrządu nie napina się po raz drugi wiec radze poswięcic pare złotych i kupic nowy markowy pasek. a co do blokad to pojeżdzij po okolicznych warsztatach może ktoś za 50zl pożyczy cie je

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zielony
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Fiat Croma 1.9 mJTD 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    Nie napisałem że panewka poszła przez rozrząd Chodzi o to że gdy silnik odzyskał moc,wtedy panewki dostały większe obciążenie (czyli takie jak powinno być) i zaczęło się tłuc.
    Mam kolejny problem.Mianowicie zakupiłem silnik na LKP i dzisiaj przyjechał.Gdy odczytałem jego kod niestety ale jest inny.U mnie jest 182.B6.000 a przyszedł 182.A4.000.Z wyglądu jest identyczny ale z tego co wiem ma inny skok i średnicę cylindrów.Orientujesz się może czy mój komp i wtryski obsłużą go bez problemu czy muszę go odesłać?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    ja bym przełożyl se swojego całą elektronikę ( czujniki, przepustnice, wtryski) i powinno hulac.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zielony
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Fiat Croma 1.9 mJTD 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    Witam i dzięki za odpowiedź.
    Niestety ale muszę odesłać silnik który kupiłem, bo nie ma on w ogóle czujnika położenia wałka rozrządu (ssącego) a u mnie takowy jest.
    W takim razie tego muszę odesłać i dalej będę szukał i uczulał sprzedających żeby byli pewni co wysyłają

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zielony
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Fiat Croma 1.9 mJTD 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    Mam pytanie do znawców tematu,mianowicie,zakupiłem silnik i mam w nim nagar od strony kolektora ssącego.Czy mam się tego bać czy to normalny objaw ?Silnik ma około 178000 km przebiegu.Dałem 4 zdjęcia.Dwa zaworów ssących i po jednym świecy i kolektora ssącego.Pytałem mechanika i powiedział że wygląda to normalnie.Czy może ktoś mi pomóc i powiedzieć czy to normalny objaw?Dodam że chodzi o stronę ssącą:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	123597   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	92.8 KB
ID:	123598   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	106.5 KB
ID:	123599   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	100.5 KB
ID:	123600  

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zielony
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Fiat Croma 1.9 mJTD 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    Prosił bym moda o zmianę nazwy tematu na np. "Weryfikacja stanu silnika 1.6 16V FIAT/LANCIA"

    A więc co do silnika o który pytałem wcześniej,podczas przezbrajania i zdjęciu osłony rozrządu,w środku ukazał się napis 209000 a patrząc na stan rozrządu silnika pewnie ma jakieś 250 tyś km.Niestety ale okazało się że nadaje się on tylko na złom.Cała robota na marne.
    Rozebrałem dół swojego silnika i jakoś tragedii nie ma ale są dziwne rzeczy.Panewka piątej podpory jest trochę wytarta jak i pierwsza na korbowodzie,ale najdziwniejsze jest to że panewka na pierwszej podporze wytarta jest tylko na połowie jej szerokości.Czy ktoś może powiedzieć choć by słowo czy mogło stukać przez te panewki?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panewka.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	109.9 KB
ID:	124653   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panewka2.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	102.1 KB
ID:	124654   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panewka3.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	97.8 KB
ID:	124655   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panewka4.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	118.9 KB
ID:	124656   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panewka5.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	109.0 KB
ID:	124657  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panewka6.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	105.4 KB
ID:	124658   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panewka7.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	98.3 KB
ID:	124659   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panewka8.jpg
Wyświetleń:	352
Rozmiar:	100.3 KB
ID:	124660   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panewka9.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	97.5 KB
ID:	124661   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panewka10.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	111.3 KB
ID:	124662  

    Ostatnio edytowane przez Zielony ; 16-03-2014 o 16:03

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zielony
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Fiat Croma 1.9 mJTD 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc,ostatecznie kupiłem kolejny silnik (103tyś) i od soboty śmiga.Jutro tylko jeszcze rozrząd a po wypłacie kolejna wymiana oleju i filtra już na właściwy.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory