Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456789101112
Pokaż wyniki od 111 do 114 z 114

Temat: Boxer vs. Twin Spark

  1. #111
    biedziak
    Gość

    Domyślnie

    snoop, zebys nie mial potem watpliwosci, to sprobuj znalesc gdzies to auto tyle, ze z bokserem i poprostu sie przejedz. jak dla mnie to bokser w tym modelu dodaje jeszcze wiecej agresywnosci. jezeli nie masz takiej mozliwosci to posluchaj chociaz na youtubie jak mrucza te silniki. gdybym nie zainwestowal tyle w swoja 145 to zmieniam ja na taka sama tyle ze z silnikiem 1,7 bx.
    pozdrawiam.

  2. #112
    Użytkownik Romeo Avatar sn00p
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wrocław.
    Auto
    1999r AR 146 1.4 TS 16v -> 2004r AR 156 SW 1.9 JTDm -> 2002r AR 156 2.4 JTD
    Postów
    788

    Domyślnie

    biedziak tyle, że ja jestem młodym studentem, a to ma być mój pierwszy samochód ;]
    Najpierw przez tydzień siedziałem przed kompem i zwalczałem w sobie mit AR=awaryjność.
    Zdecydowałem się na T.Sparka ze względu na mniejsze spalanie itp.
    Ale dzięki za radę ;]

  3. #113
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Varrels Zobacz post
    Zalety bokserów to przede wszystkim piękny dźwięk i nisko położony środek ciężkości. A wady? W tym przypadku dużo poważnych problemów (urwane panewki, zerwane paski rozrządu), których koszt usunięcia może przewyższać wartość auta.

    Lepszy wybór to nowsze jednostki Twin Spark
    Producent zdawał sobie sprawę ze słabości bokserów i w 1997 r. wycofał je z oferty Alfy 145. Zamiast nich pojawiły się rzędowe jednostki Twin Spark, w których na każdy cylinder przypadają dwie świece zapłonowe: 1.4/103, 1.6/120, 1.8/140-144 i 2.0/150-155 KM (ostatnia z wymienionych była dostępna od 1996 r.). To o wiele wytrzymalsze konstrukcje, tyle że również wymagające rzetelności serwisowej (dobry, wymieniany na czas olej, wcześniejsza niż zaleca producent zmiana paska rozrządu).
    To jakaś kopia z pisemka motoryzacyjnego. To te paski się zrywają znienacka? same? Panewki sie urywają po śniadaniu?? Co za idiotyzmy.
    I totalne kłamstwo, powielane w pismach moto (przy okazji, ukłony, niedouczeni panowie redaktorzy): "Producent zdawał sobie sprawę ze słabości bokserów i w 1997 r. wycofał je z oferty Alfy 145". Bzudra. Jedynym i głownym powodem były względy ekonomiczne, Fiat chciał ujednolicić ofertę swoich marek, co miało związek np. z zatrudnianiem inżynierów, liniami produkcji, osprzętem, kosztami unowocześniania silników, itd. Poza tym grały role czynniki dotyczące zużycia paliwa: boxer nie jest silnikiem ekonomicznym a takie względy zaczęły brać górę z biznesie motoryzacyjnym.

    Nie pisz durnot kopiowanych z pism, kolego.

  4. #114
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Zgadzam się z Pingwinem... Boxerki to udane jednostki i ubolewam nad tym że górę wzieła ekonomia i nie poszli dalej i nie zrobili np 2.0 lub 2,5 Boxer który by połykał np Imprezkę

    Silnik chrakteryzuje sie świetną dynamiką, dźwięku nie da sie porónac z zadną inną jednostką, zara na mnie nakrzycza że V6, V8, V12..fakt brzmię nieprzeciętnie ale...napewno nie buolgoczą tak samo jak bokserek...byc może jestem troche zaslepiony miłościa do tej jednostki, wybaczcie

    Jesli dbasz o autko (zakładam ze nie masz pecha), pilnujesz oleju, serwisu bieżącego, filterków, nia katujesz na zimnym to pojeździsz długggiieeee lata...

    W mojej 145 1,7 16V w bx z roku 1995, wymieniłem panewki ale tylko dla własnej "spokojności" przy okazji rozrządu i innych wymian po kupnie...panewki były czysciutkie, niepopalone, wyglądały jakby dopiero z fabryki silnik wyszedł...więc widac że jak się dba tak się ma...

    Mam tez TSa w 156 i jestem z niej bardzo zadowolony, wymieniam olej, filtry i czasami zarówkę postojową i nigdy mnie nie zawiodła...albo jestem szczęściarzem albo w wyniku wirusa Alfa jestem popieprzony i reaguje paniką na każde stuknięcie heh

    Polecam te jednostki szczęściarzom i/lub ludziom z głową

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

Podobne wątki

  1. [145] 1.6 16V Twin spark
    Utworzone przez Konrad K_2 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 12:02
  2. [145] Montaż nadkoli z boxer'a do twin spark'a
    Utworzone przez Cycek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 19:54
  3. gaz a silnik boxer i twin spark
    Utworzone przez bartekp21 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 22:05
  4. [146] gaz a silnik boxer i twin spark
    Utworzone przez bartekp21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory