Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Sportowy filtr powietrza

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    Stosowal ktos w alfie sama sportowa wkladke filtra sportowego?
    To prawda ze nie trzeba go wymieniac - wystarczy czyscic?
    Jaka firma do alfy najlepsza?
    Czy to moze mi zabrac 2 KM?
    Jak nie ma prawa zabrac to chcialbym sprobowac, a noz 0,0001 do setki bedzie mniej

    A moze jednak stozek za zderzakiem? Tylko w jaki sposob powietrze doprowadzic do przepustnicy? Nie mam 2 tys zl na te wszystkie rury z kosmicznych tworzyw. Liczy sie najbardziej oplacalne (finansowo) rozwiazanie... Fuszerki tez robic nie chce, wiec rury PCV klejone tasma klejaca odpadaja
    Moje osobiste zdanie. Sportowy wklad jak najbardziej tak. Stozek, tylko jesli doprowadzone zostanie zimne powietrze. W przeciwnym razie na srednich obrotach stracisz osiagi a na wysokich sie nie zmienia. Jedynym plusem takiego stanu rzeczy to faktycznie mily dzwiek. Zas dobrze zalozony stozek podniesie moc w gornym zakresie obrotow, a przynajmniej nie zmniejszy jej w srednim. Jednak jak ktos juz napisal poprzednio, sam filtr wiele nam nie da. Moze jakies 2-3 konie.
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

  2. #12
    Joseph
    Gość

    Domyślnie

    ja oprócz wkładki zamontowalem strumienice naddzwiekowa i przelotowy uklad wydechowy
    tj gola rura i koncowy tłumik i powiem jest lepiej niz bez tych przerubek koszta niewielkie
    i uwazam ze warto to zrobic wbrew opinia ze efekt mizerny ale samego filtra natomiast strumienice dolotu jak i wydechu w polonczeniu z filtrem jak najbardziej jeszcze cos z kompem ruszyc i napewno bedzie róznica tutaj artykuł o strumienicach http://www.tuning-serwis.pl/upload/S...o_obszerne.doc

  3. #13
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Mam założony stożek K&N od 2 miesięcy, wcześniej wywaliłem kata :twisted: i na to miejsce wstawiłem strumienice. Efekt jest taki że samochód lepiej się wkręca na obroty od niskich stanów, dzwięk jest sprawą subiektywną więc się nie wypowiadam. Faktem jest że stożek jest obudowany i ma zasilanie zimnym powietrzem osobną rurą doprowadzoną z wlotu pod zderzakiem. Jak na razie nie załważyłem żadnych skutków ubocznych (in minus), a przejechałem już prawie 6 tyś. km. Spalanie pozostało na tym samym poziomie, oczywiście przy normalnej jeździe .
    TutiWybór należy do Ciebie.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja mialem kiedys BMC taki czerwony duzy stozek, efekt byl taki ze odzyskalem utrate w mozy po zalozeniu kól 195/50/15 zamiast zeryjnych 165/70/13, fajnie sobie burczał, tylko niestety moim zdaniem to nie jest dobre rozwiazanie na nasze bezdroza, bardzo szybko sie brudził, gdyby nasze ulice byly czystrze, mniej kurzu do alfy rowniez bym bez watpienia zalozyl...

  5. #15
    perver
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam dosiwiadcznia z Alfa,ale w kazdej furze ktora mialem montowalem porzadny dolot(czyt. DEDYKOWANY) i nikt mi nie powie,ze szanujacy sie producent robiacy model stozka czy wkladki do konkretnego silnika pozwala sobie na to zeby efektem zalozenia bylo pogorszenie osiagow auta! Duze firmy typu K&N Pipercross, AEM itd maja zaplecze technologiczne i dzieki temu ich produkty sa przetestowane i nie bez powodu nazywaja sie "dedykowane",a nie filtr stozkowy,tunigowy "uniwersalny"!
    Podejrzewam,ze nie robia testow z zastosowaniem instalacji gazu,bo raczej nikt w Europie nie jezdzi na gazie usportowiona lub sportowo fura... Bynjamniej dla mnie jedno wyklucza drugie!
    Mimo kilku opini ktore tu przeczytalem,nadal bede sie upieral ze porzadny dedykowany dolot daje wyniki ktore da sie odczuc w codziennej jezdzie.
    Zapewniam ze jak tylko kupie Gtv to zaloze porzadny dolot ze stozkiem
    O ile bede mial mozliwosc to popre to wynikami z hamowni...

  6. #16
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    jakiej firmy polecili byscie strumienice :?:
    czy moze byc jakas zwykla z allegro np tu:
    http://www.allegro.pl/item169909569_...promocja_.html

  7. #17
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Ja nie kupował bym strumienicy na allegro, chyba lepiej podjechać dodobrego warsztatu i porozmawiać z fachowcem. 8)
    Przy nowych silnikach istnieje ryzyko rozstrojenia parametrów mieszanki po wymontowaniu katalizatora, zależy to od ilości sond zamontowanych w układzie wydechowym. Ale z tego co widzę masz diesla, a ja śmigam benzyną wiec mogę się mylić. :wink:

  8. #18
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    nom diesel i od 2 miesiecy pusty przelot :? wczesniej byla nawet odczuwalna poprawa ale szybko wrocilo do normy i dalej muli
    (katalizator byl zapchany a przeplywomierz juz wymienilem)

  9. #19
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    ja kata wywaliłem i wstawiłem właśnie tą strumienice co kolega wyżej pokazał z allegro, śrotkowy tłumik pozostał ( bo się bałem że za głośno to wszystko będzie grało) a ostatni przelotowy.
    w sumie teraz mam problem bo mi auto cholernie muli...ale to jest do tego inny temat ( w którym w sumie nie uzyskałem dokońca odpowiedzi )
    ale nie wiem czy to wina strumienicy czy tez tego że coś mi w silniku zamula, ale cholernie wali nieprzepaloną do końca benzyną...spaliny tak smierdzą że masakra.

    pozdro

  10. #20
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    czyli chyba na razie nie bede kombinowal a nawet na pustym przelocie to niebardzo czuc spaliny

Podobne wątki

  1. Sportowy filtr powietrza
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 06:17
  2. [159] sportowy filtr powietrza (K&N) w V6
    Utworzone przez Luckyy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 11:47
  3. sportowy filtr powietrza
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 19:55
  4. Sportowy filtr powietrza
    Utworzone przez SzlendaX w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 19:40
  5. LPG a Sportowy filtr powietrza?
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 08:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory