Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Sportowy filtr powietrza

  1. #21
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    to znaczy się... coś mi szwankuje znów

  2. #22
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    jeszcze a propo sportowego dolotu...
    co myslicie o czyms takim:

    dlugosc dolotu sie nie zmienil, powietrze doprowadze z pod zderzaka... to gwarancja wzrostu mocy?

  3. #23
    ciechu
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Ja mam u siebie filtr K&N model 33-2748-1, ok.150pln. Połączyłem to ze strumienicą zamiast katalizatora. Minimalny wzrost mocy w górnym zakresie obrotów. Na pewno dźwięk jest o wiele przyjemniejszy dla ucha, bardziej agresywny, skutków ubocznych tj. spalanie czy pogorszenie osiągów nie zauważyłem. Co do stożków to nie polecam, markowe są dość drogie i tak jak napisali poprzednicy sama wymiana filtra w niczym nie pomoże. Większe przeróbki to są już koszty, a stożka firmy "no name" made in china z allegro za 40pln szczerze bałbym się założyć. Pozdro

  4. #24
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciechu
    Minimalny wzrost mocy w górnym zakresie obrotów.
    na oko czy na papierze?

    Cytat Napisał ciechu
    Większe przeróbki to są już koszty, a stożka firmy "no name" made in china z allegro za 40pln szczerze bałbym się założyć.
    co to to nie... jak juz kupowac raz to porzadny...

  5. #25
    ciechu
    Gość

    Domyślnie

    Na oko, zmiany były tak niewielkie, że hamownia byłaby zupełnie niepotrzebna. Poza tym takimi przeróbkami za wiele się nie wskóra, więc hamownie odpuściłem. Nie jest gorzej, dźwięk naprawdę przyjemny, żywotność dużo większa, czego chcieć więcej za takie pieniądze?

  6. #26
    perver
    Gość

    Domyślnie

    Jest firma wloska o nazwie BMC. Robia filry do najszybszych fur na swiecie i maja bodajze duze doswiadczenie w sporcie-formula 1. Jest to gorna polka jesli chodzi o filtry. Na logike szukalbym u nich,bo jesli wloska firma to pewnie robi cos dedykowanego do alfy. Cena raczej niska nie bedzie,ale zawsze lepiej sie jezdzi ze swiadomoscia "mam cos extra w furze" nawet jesli przyrosty sa zadne. Nie oszukujmy sie. Samopoczucie kierowcy jest najwazniejsze
    Bo zmiana samego filtra raczej bardzo zadko powoduje zmiany widoczne na papierze. Z doswiadczenia wiem ze faktycznie silniczek lepiej wkreca sie na obroty i zyskuje odrobine na gorze,ale ten dzwiek...... mmmmmmmm.... :mrgreen:
    Dobry filtr to poczatek do tuningu mechanicznego,majacy na celu podnoszenie mocy.
    Sam w sobie moze nic nie dac,ale majac w perspektywie np. zmiany tez dolotu+filtr, ukladu wydechowego czy ewentualnie chip tuningu to daje sobie reke uciac,ze przyniesie to wszytsko wymierna kozysc i kwestia zastosowanego filtr bedzie miala duze znaczenie. Odsylam tez do lektury o dolotach Lecha Weglarskiego. Polskiego speca od dolotow. Bazujac na tym co pisze mozna wycignac sporo wnioskow.

    ps.a co do zywotnosci stozkow na naszych drogach to sie nie zgodze! Kupujac zestaw czyszczacy np. K&N masz spokoj na kilka lat. Koszt to bodajze 80 pln. Za ta kase masz szampon + olejek do nasaczenia. Starcza na kilka myc. Dzieki temu zywotnosc stozka jest dluzsza niz zwyklej wkladki ktorej niestety sie nie da uprac.

  7. #27
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    hehe ale rodzynek LPG + STOZEK ssacy powietrze spod kolektora wydechowago :shock:

    nie ma co ERA TJUNINGU nastała :shock: :? a wy tu o jakims chłodnym powietrzu wspominacie :wink: trzeba sie goscia wypytac co i jak ma byc :twisted: :twisted:

  8. #28
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Te BMC w obudowie to rzeczywiscie przesada
    http://www.jedrasik.com/pokaz_produk...er=nazwa&str=1

    Wydech od SS 2,5 tys, filtr 1 tys a efekt ponoc jakies 10 KM

    Ja nie wiem jak to u mnie chlopaki w [cenzura] robia, ze wytna katalizator i maja 20 wiecej

  9. #29
    perver
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    Te BMC w obudowie to rzeczywiscie przesada
    http://www.jedrasik.com/pokaz_produk...er=nazwa&str=1

    Wydech od SS 2,5 tys, filtr 1 tys a efekt ponoc jakies 10 KM

    Ja nie wiem jak to u mnie chlopaki w [cenzura] robia, ze wytna katalizator i maja 20 wiecej
    dobry tuning nigdy nie jest tani. Dlatego malo kto moze sobie na ta zabawe pozwolic i zaspokaja sie tzw, polsrodkami poprawiajacymi samopoczucie

    Co do katalizatora to abstrakcja. Tez czytalem o takich patentach,ale zazwyczaj byly malo wiarygodne. Jako byly wlasciciel [cenzura] powiem,ze faktycznie silniki [cenzura] sa bardzo podatne na modyfikacje,ale Tuti ja Cie prosze... Nie pisz takich rzeczy,bo jeszcze ktos uwierzy i wezmie flex do reki :mrgreen:

  10. #30
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Rownie dobrze moglbym napisac, ze w [cenzura] - jedni i drudzy gadaja tak samo

    Chyba lepszym rozwiazaniem bedzie przyczaic sie na jakis uzywany wydech SS na ebay badz allegro
    Kiedys do Uniaka widzialem za 200 zl koncowy

Podobne wątki

  1. Sportowy filtr powietrza
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 06:17
  2. [159] sportowy filtr powietrza (K&N) w V6
    Utworzone przez Luckyy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 11:47
  3. sportowy filtr powietrza
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 19:55
  4. Sportowy filtr powietrza
    Utworzone przez SzlendaX w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 19:40
  5. LPG a Sportowy filtr powietrza?
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 08:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory