Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Sportowy filtr powietrza

  1. #1
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie Sportowy filtr powietrza

    Stosowal ktos w alfie sama sportowa wkladke filtra sportowego?
    To prawda ze nie trzeba go wymieniac - wystarczy czyscic?
    Jaka firma do alfy najlepsza?
    Czy to moze mi zabrac 2 KM?
    Jak nie ma prawa zabrac to chcialbym sprobowac, a noz 0,0001 do setki bedzie mniej

    A moze jednak stozek za zderzakiem? Tylko w jaki sposob powietrze doprowadzic do przepustnicy? Nie mam 2 tys zl na te wszystkie rury z kosmicznych tworzyw. Liczy sie najbardziej oplacalne (finansowo) rozwiazanie... Fuszerki tez robic nie chce, wiec rury PCV klejone tasma klejaca odpadaja

    PS
    Slyszeliscie o rurze doprowadzajacej powietrze ze zderzaka do orygialnej puszki z filtrem, z modeli przeznaczonych na rynek brazylijski? Czytalem na zagranicznym forum, ze mozna takie cos kupic w ASO - podobno dzwiek lepszy. Nie wiem czy ona sie rozni - moze ktos zna lepiej ten temat?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Kup zwykla wkladke i zamontuj do tej rury co masz ;d

  3. #3
    perver
    Gość

    Domyślnie

    Z doswiadczenia polecam produkty K&N, powinni miec w ofercie cos do Alfy. Wkladake lub stozek. A co do zywotnosci to faktycznie sa nie do zdarcia jesli sie je odpowiednio czysci. Do stozka K&N mam pakiet czyszczacy skladajacy sie z preparatu do czysczenia i olejku do nawilzania. O ile kupic produkt dedykowany do swojego silnika od dobrego producenta to gwarantuje,ze nie pogorszy on pracy silnika. Caly bajer polega na przepustowosci takiej sportowej wkladki lub stozka. Jest ona wieksza w tym przypadku niz seryjnego filtra i dzieki temu silnik ma latwiejszy doplyw powietrza co zazwyczaj skutkuje jesgo lepsza praca. Motor szybciej wkreca sie na obroty,co nawet da sie odczuc w niektorych autach,mimo ze wartosci liczbowe moga byc naprawde nie wielkie. No i w przypadku stozka daje tez fajny basowy gang silnika i syk zasysanego powietrza. Podsumowujac to w moim przypadku nie wybrazam sobie nie abym uzywal seryjnego dolotu.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie Re: Sportowy filtr powietrza

    Cytat Napisał Tuti
    Stosowal ktos w alfie sama sportowa wkladke filtra sportowego?
    To prawda ze nie trzeba go wymieniac - wystarczy czyscic?
    po eksperymentach z wkładką K&N, od 5 lat po prostu częściej (co 5 kkm) wymieniam zwykły filtr aha i gdzies czytałem ze nawet na wkładkach, przepływka jest bardziej narażona na uszkodzenia

    Cytat Napisał Tuti
    PS
    Slyszeliscie o rurze doprowadzajacej powietrze ze zderzaka do orygialnej puszki z filtrem, z modeli przeznaczonych na rynek brazylijski? Czytalem na zagranicznym forum, ze mozna takie cos kupic w ASO - podobno dzwiek lepszy. Nie wiem czy ona sie rozni - moze ktos zna lepiej ten temat?
    1. rzecz dotyczy 156
    2. nie tylko brazyliskie wersje ale takze jakies inne egzotyczne (w eperze mozna łatwo sprawdzić jakie) i v6 + 2.4 jtd
    3. imho dzwięk to odczucie czysto subiektywne (moze tu działać efekt placebo), a z tego co widze na hamownie z tym jeszcze nikt nie pojechał

  5. #5
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    perver, Ok, powietrze latwiej przeplywa, ale komputer czyta to prawidlowo? Nie ma z tym problemow?

    marekm, mozesz napisac cos wiecej o przygodach z KN? Jakbym mial zmieniac co 5 kkm to chyba bym kupil w hurtowni z 10

    Do 145 tez jest taka rura, tutaj link do tematu: http://forum.alfa145.com/index.php?showtopic=1821
    Niezbyt dobrze znam angielski, wiec do konca nie wiem co oni o niej pisza...
    Tutaj drugi temat: http://forum.alfa145.com/index.php?s...00&#entry76100
    Dlaczego na te egzotyczne rynki stosowali inne rury?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    Do 145 tez jest taka rura, tutaj link do tematu: http://forum.alfa145.com/index.php?showtopic=1821
    Niezbyt dobrze znam angielski, wiec do konca nie wiem co oni o niej pisza...
    Tutaj drugi temat: http://forum.alfa145.com/index.php?s...00&#entry76100
    Dlaczego na te egzotyczne rynki stosowali inne rury?
    sory zbyt pobieżnie przeglądnąłem epera
    faktycznie, jest cos takiego do 145/6 tez
    dla Ciebie kluczowy numerek to 60617628 - kosztuje to jakieś marne grosze w stylu 10 zł
    powody dlaczego w brazylii lub argentynie nie ma rezonatora - nie mam pojęcia

    a co do k&n - hamownia pokazała ze nowy filtr jest lepszy niz czyszczona po 20 kkm wkładka

  7. #7
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm
    a co do k&n - hamownia pokazała ze nowy filtr jest lepszy niz czyszczona po 20 kkm wkładka
    aha czyli decyzja chyba podjeta

    a co dokladnie ma dawac rezonator? to moze w jakis sposob wplywac na emisje spalin, poziom halasu? moze ma to jakis zwiazek z tym, ze w brazylii maja slaba benzyne... albo moze cisnienie tam inne ?

    edit
    znalazlem takie cos: http://katalogowanie.home.pl/forum/viewtopic.php?t=4314
    tylko po przeczytaniu tego opisu nasuwa sie pytanie: czemu w ameryce pogarszaja osiagi?
    gdzie indziej pisali, ze usuniecie rezonatora likwiduje wybuchy w silnikach z LPG... wiec moze jednak o paliwo chodzi? :?

  8. #8
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    zakup sobie wkładke.
    miałem stożek i to kibel totalny... mój kuzyn ma w swojej teraz (zagazowanej) klnie na to że szkoda gadac.
    co do rur to z PCV są lepsze niże te specjalistyczne gumowe itp... no chyba że są z jakiejś lekkiej wypolerowanej stali...

  9. #9
    Joseph
    Gość

    Domyślnie

    tutaj artykul na temat wkladek i stozkow http://www.godula.pl/artykuly/strony/adij-stozki.jpg
    http://www.godula.pl/artykuly/strony/adij-stozki2.jpg
    Ja sam mam wkladke J@R i wydaje mi sie ze jest troche inaczej jednak oszalamiajacych róznic raczej nie ma mysle ze sens montowania jest wtedy gdy pociaga to za soba dalsze przeróbki
    dolotu i odprowadzenia spalin

  10. #10
    Szary
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś w jakiejś gazecie motoryzacyjnej (tytułu nie pamiętam) był artykuł autorstwa jednego z dobrych, polskich tunerów, p.t. "Jak Jan Kowalski sikawkę ogrodową tuningował"
    W skrócie na przykładzie węża ogrodowego było wyjaśnione że jedna modyfikacja powinna za sobą pociągać kolejne.
    Tytułowy jan kowalski podpatrzył że jego sąsiąd do podlewania ogórdka ma wąż o większej średnicy i że leci przez to o wiele więcej wody. Kupił taki sam i efekt był odwrotny, ciśnienie spadło... nie wiedział że sąsiad ma pompę o większej wydajności.
    W samochodach jest podobnie. Sam filtr moze raczej zmienic tylko dźwięk silnika i samopoczucie kierowcy. Aby to coś dało potrzebne są dodatkowe modyfikacje, typu np powerbox, strumienica dolotowa, przelotowy wydech, może nawet większa dawka paliwa. Efekt można uzyskać więc można metodą prób i błedów. Często zdarza się tak że stosując sportowy filtr powietrza nawet jeśli moc wzrośnie o ten 1 czy 2KM to będzie to w zakresie maxymalnych obrotów kosztem niskich zakresów.
    Jeśli ma się to skończyć tylko na filtrze to moim zdaniem nie warto.
    Jeśli się ma pomysł i smykałkę niskim kosztem mozna sensownie trochę auto podkręcić.
    Znajomy w Corsie 1.2 16V zrobił dolot pod zderzakiem, powerbox z blachy z izolacją, do tego wywalony kat i przelotowy końcowy wydech. Wcześniej wyleciał przepływomierz bo sie zepsuł na na nowy kasy nie było. Auto naprawdę duzo lepiej chodziło, ale na wysokich obrotach, na biegu jałowym potrafiło przygasać... O zużyciu paliwa ciezko sie wypowiadać, bo pedał gazu działał tylko 2 pozycjach ON-OFF

Podobne wątki

  1. Sportowy filtr powietrza
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 06:17
  2. [159] sportowy filtr powietrza (K&N) w V6
    Utworzone przez Luckyy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 11:47
  3. sportowy filtr powietrza
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 19:55
  4. Sportowy filtr powietrza
    Utworzone przez SzlendaX w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 19:40
  5. LPG a Sportowy filtr powietrza?
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 08:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory