Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Temat: Jak to jest z tymi MOMO z anglików ?

  1. #1
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie Jak to jest z tymi MOMO z anglików ?

    Z góry mówię, że użyłem opcji "szukaj"

    W tematach skór z anglików ktoś pisał, że nie ma najmniejszego problemu z przekładką z anglika do wersji europejskiej. Dzwoniłem dzisiaj do jednej z firm na allegro handlujących skórami i miła młoda pani powiedziała, że wystarczy fotel pasażera wstawić w miejsce kierowcy i odwrotnie. Nie trzeba nic zmieniać, modyfikować itd. Oczywiście dodałem, że nie interesuje mnie posiadanie foteli bez możliwości regulacji wysokości fotela kierowcy.

    Tak więc teraz to ja już nic nie rozumiem. Jedni piszą, że siedzieli przy takich przekładkach po 7 godzin, a tutaj nagle się dowiaduje, że wystarczy zamienić fotele...

    Aha no i jeszcze jedna ważna dla mnie kwestia ! Co z podłokietnikiem w tym przypadku? Bo nie ukrywam, że ciężko by było mi się od niego odzwyczaić.

    Uprzejmie proszę o opinie osób, które wiedzą więcej na ten temat niż ja- zwykły laik

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Przełożyć możesz tylko regulację wysokości będziesz miał pomiędzy siedziskiem a tunelem, a to niezbyt wygodne rozwiązanie.

  3. #3
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    GB fotel kierowcy wrzucasz na prawą stronę auta EU - pasażer zyskuje regulację wysokości

    poszycie z lewego fotela GB zakładasz na lewy stelaż EU - wtedy ten też ma regulację

    podłokietnik - trochę rzeźbienia ale do zrobienia

    pani opowiadała bzdury - nie dziwi mnie to , jak trafia na laika gada cokolwiek byle opchnąć klamoty

  4. #4
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Dziekuje za oswiecenie A prosze mi jeszcze powiedziec, czy np. daloby rade przerzucic moj podlokietnik ze starych siedzen do kompletu skor bez tej opcji i powiedzmy obszyc go w miare podobna skora?

  5. #5
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł24 Zobacz post
    A prosze mi jeszcze powiedziec, czy np. daloby rade przerzucic moj podlokietnik ze starych siedzen do kompletu skor bez tej opcji i powiedzmy obszyc go w miare podobna skora?
    A nie lepiej obszyć skórą starej tapicerki, nie bedziesz miał loga MOMO ale nie musisz kombinować z przekładaniem podłokietnika no i wszystko pozostaje na swoim miejscu
    Jeśli się nie mylę to obserwator737 może coś na ten temat powiedzieć

  6. #6
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    tak , obszycie to pestka , jeśli nie znajdziesz skóry w identycznym kolorze np tu Hurtownia skór D.A.P. - tapicerka samochodowa wysokiej jakości to jeśli w kupionych fotelach z tyłu są kieszenie - radzę udać się do tapicera , wyciąć mały kawałek skóry z za kieszeni i dać go na podłokietnik - a dziurę po wycięciu załatać jakąkolwiek inną skórą

    co do montażu podłokietnika - nawet dobrze że te z GB są bez bo nie będzie dziury w fotelu który docelowo będzie po prawej stronie Twojego auta , tapicer przełoży poszycia z lewego fotela GB na lewy stelaż EU , wtedy masz od razu punkt montażowy podłokietnika

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Red face

    witam!!!dobry temat podrzuciłeś kolego "paweł24".

    też jestem na etapie szukania skór do mojej alfy,a właściwie to już znalazłem (będzie czerwona)
    komplet jest z podłokietnikiem i poduszkami,ale niestety nie ma logo naszej ukochanej marki na oparciach foteli i trochę mi to doskwiera.

    czeka mnie więc sporo pracy z poprzekładaniem tego wszystkiego,ale nie przeraża mnie to.
    jest tylko jedna rzecz która mnie nurtuje,chodzi mi o boczek przednich prawych drzwi z GB.co zrobić z tą dużą dziurą po przełącznikach do sterowania szybami?
    ma ktoś jakieś pomysły lub gotowe rozwiązanie?

    ja wymyśliłem to w ten sposób żeby przełożyć tylko tą wkładkę ze skóry,z boczka GB do swojego.próbował ktoś taki manewr?jest to możliwe do zrobienia,żeby nic nie uszkodzić?

    reszta tapicerki powinna już pasować bez problemu,pozostanie tylko zrobienie otworów na korbki w tylnych boczkach (nie chce mi się już bawić w montaż elektryki z tyłu)

    pozdrawiam!!!
    andrzej


    moja druga ulubienica...

  8. #8
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    jest możliwe , jak zdejmiesz boczek od tyłu rozdłubiesz mocowania na ciepło a później wkleisz w boczki EU

  9. #9
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Boczki da się spokojnie rozkleić, ja to u siebie w 146 robiłem.

  10. #10
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33 Zobacz post
    A nie lepiej obszyć skórą starej tapicerki, nie bedziesz miał loga MOMO ale nie musisz kombinować z przekładaniem podłokietnika no i wszystko pozostaje na swoim miejscu
    Jeśli się nie mylę to obserwator737 może coś na ten temat powiedzieć
    Zastanawialem sie nad skora z GB, ale znalazlem tez jedna UE, tyle, ze bez podlokietnika. I stad wlasnie moje pytanie. Mam zamiar do skor UE dorobic podlokietnik, wykorzystujac do tego moje stare fotele, gdzie ów podłokietnik się znajduje

Podobne wątki

  1. [33] Jak to jest z tymi olejami?
    Utworzone przez Browarek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-09-2013, 18:26
  2. [156 2001 JTD 2.4] Jak to jest z tymi wtryskiwaczami ....?
    Utworzone przez zwierzakus w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 20:46
  3. Jak to jest z tymi kątami?
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 22:51
  4. Jak to jest z tymi osiągami >???
    Utworzone przez SynapticXX w dziale GT
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 10:39
  5. Jak to w końcu jest z tymi przegubami (2.5 V6)
    Utworzone przez Paranoiks w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 17:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory