Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Ustawienie światel poprzez Fiat ECUscan

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Fiat Idea 1.9 rok 2004
    Postów
    2

    Domyślnie Ustawienie światel poprzez Fiat ECUscan

    Witam wszystkich
    Wprawdzie posiadam samochód Idea 1.9 ale może tutaj uda się rozwiązać problem.
    W samochodzie po przekręceniu stacyjki zapalają się światła postojowe i mijania. Przełącznik świateł nie dział w tym zakresie, resztę wszystko załącza. Sprawdzałem czy nie jest doprowadzone dodatkowe napięcie do obwodu lamp ale jest to mało prawdopodobne, wszystko wygląda nieruszone. Przekaźnik i bezpieczniki świateł mijania działają prawidłowo. Poprzedni właściciel podobno funkcję tą aktywował w komputerze, aby nie mieć kłopotu z jazdą bez świateł. Dowiadywałem się w dwóch serwisach fiata czy można przywrócić funkcję sterowania światłami pozycyjnymi i mijania poprzez przełącznik zespolony.
    Odpowiedź: tego się nie ustawia na komputerze. Z przeglądu instalacji samochodu pozostał już tylko komputer. Jak się z tym uporać. Zakupiłem już odpowiednie okablowanie. Nie mam jeszcze programu bo nie wiem czy to coś pomoże. Proszę o pomoc i radę
    pozdrawiam Marek.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się by Fiat Idea miał możliwość ustawienia na poziomie komputera (Body Magneti Marelli) automatycznego włączenia świateł.
    Albo coś zostało wykonane obejściem, albo sugerowałbym wymianę manetek na sprawne, bo prawdopodobnie to jest problemem.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Fiat Idea 1.9 rok 2004
    Postów
    2

    Domyślnie

    Naprawione - światła działają jak należy.
    Trzeba jednak było dostać się do przełącznika zespolonego, a wiec ściągnąć poduszkę powietrzna, kierownicę i rozkręcić częściowo przełącznik.
    Usterkę stwierdziłem dostając się do przewodów łączących samo pokrętło od świateł z płytką przełącznika (trzy żyły). Trzeba tylko wyciągnąć płytkę maskującą biegnącą z tyłu wzdłuż rączki zmiany świateł i kierunkowskazów - jest na lekkich zatrzaskach. Poprzedni właściciel (Austria) dokonał super modernizacji - żeby mu światła ciągle świeciły przeciął dwie żyły z tych trzech (szarą i brązową) odcinając tym samym jakiekolwiek działanie pokrętła świateł. No ale żeby to polutować trzeba było dostać się do przełącznika jw. Bardzo pomocny elearn.
    Pozdrawiam Marek



Podobne wątki

  1. [159] Wypalanie DPF z Fiat Ecuscan (159)
    Utworzone przez barteksm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 20:23
  2. Co to za błędy mojej Alfy w Fiat EcuScan?
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 18:10
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 19:52
  4. Fiat EcuScan co wybrac do diagnostyki
    Utworzone przez alfavirus w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 22:58
  5. Kontrolka AirBag i program Fiat ECUscan ?
    Utworzone przez jasio w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 15:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory