Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Czujnik zapiętych pasów

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    hmmm ale przeciez z tylu pasazerowie praktycznie nigdy nie zapinaja pasow a i policja sie nawet nie czepia przepis moze i jest chory, z tymi zimowkami podoba mi sie ten pomysl ale tak czy inaczej czy przepis jest czy go niema powinno sie zapinac pasy chyba ze sie komus zyc nie chce w niedziele kolega mnie odwiedzil pojechal no i dzwoni za 5 min zeby mu pomoc bo walnol w drzewo oczywisice nie mial pasow a poduszka wystrzelila "ford fiesta" predkosc mial z 70 nie wiecej wsumie nic mu sie nie stalo powaznego ale twarz i szyja go do dzisiaj boli a zeby bylo smieszniej ocknol sie na siedzeniu pasazera a glowa wybil szybe w drzwiach jak by mial pasy to prawdopodobnie by sie wcale nie poobijal tak wiec pasy w miescie jezeli jedziemy i stajemy co chwile sa bezsensu ale poza terenem zabudowanym moga pomoc np wywrotka na dach bez pasow male szanse na cokolwiek wypadasz przez szybe a samochod przewraca sie na ciebie
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  2. #22
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    nikogo nie przekonam moim gadaniem ZAPINAJCIE PASY NAWET Z TYLU ale panowie juz plastikowa apteczka polozona na tylnej polce przy zdezeniu 60 km/h moze wam urwac glowe.miejcie troche wyobrazni bo pozniej zostanie wam tylko bol i biadolenie .cholera moglem zapiac te pasy . opowiem wam jak przekonalem mojego syna do zapinania pasow jak mi sie buntowal i rozpinal mi sie w czasie jazdy.start 1 opor i hamulec opor.skutek rozbity nos ale dzisiaj wsiada i automatycznie sie zapina a siedzi najczesciej z tylu.nikt mnie nie przekona ,ze pasy sa niepotrzebne, spiacy pasazer przy kraksie leci jak worek kartofli PANOWIE TO JEST FIZYKA.ja was namawiam zapinajcie i wymuszajcie zapinanie na pasazerach z tylu.pamietajcie my jestesmy elita wsrod kierowcow inni maja nas nasladowac.pozdrowienia piotr

  3. #23
    zwiezu
    Gość

    Domyślnie

    no panie i panowie.. zalecal bym zapinanie pasiorkow tam gdzie sa sprawne poduszki... taka poduszka przy nie zapietym pasie, moze wydaje sie Wam to niedopomyslenia, ale potrafi zabic, otwiera sie z ogromna sila, i wtedy mozemy ja przyrownac do wielkiej rekawicy mega boksera... bo sila takiego uderzenia rowniez (nie pamietam juz dokladnie ile ..) jest nascie razy wieksza od sily z jaka uderzaja najlepsi bokserzy... takze moze przemyslcie ten fakt... pas zatrzymuje nas w odpowiedniej odleglosci, tak bysmy uderzyli juz w ulozonego "jaska"...

  4. #24
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    zpięcie pasów bezpieczeństwa powinna byc sprawą użytkownika auta jesli chodzi o pasażerów to niech się nawet przywiążą do fotela

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Ja w swojej 156 w fotelach mam seryjnie czujniki obecności pasażera, jak podniosę dupsko z fotela to lampka od pasów przestaje mrugać, jak posadzę dupsko to lampka mruga żeby zapiąć pasy, czyli to nie pic na wodę a faktycznie działa.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  6. #26
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    drastyczny material
    http://www.youtube.com/watch?v=iakQ4...eature=related

    tyle ode mnie.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    w mojej Gtv kontrolka pasów gaśnie po paru sekundach od włączenia zapłonu i też mnie to zdziwiło
    wolałbym, żeby się świeciła, kiedy są niezapięte, bo i tak jeżdżę w pasach
    pod fotelami mam wtyczki z przewodami w żółtych izolacjach, coś jak przewody do sterownika poduszek, może są popsute czujniki w fotelach i mimo, że nikogo nie będzie, to poduszka wypali po stronie pasażera

    verdebiancorosso

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Na dowód że kontrolka działa i to nie pic, odpiąłem kabelek od lewych przednich pasów kierowcy i lampeczka pali się informując że jest coś nie tak z napinaczem.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sir Dariusz
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Q System 2001 rok
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    ...pamietajcie my jestesmy elita wsrod kierowcow inni maja nas nasladowac.pozdrowienia piotr
    Popieram całą wypowiedź i pozdrawiam.

  10. #30
    Zbeer
    Gość

    Domyślnie

    "opowiem wam jak przekonalem mojego syna do zapinania pasow jak mi sie buntowal i rozpinal mi sie w czasie jazdy.start 1 opor i hamulec opor.skutek rozbity nos"

    pastwienie się nad dzieckiem, czy mi się wydaje? trzeba mu było z otwartej poprawić i jeszcze żonie tak zrób

    Mnie nie zapięte pasy uratowały życie podczas wypadku, więc każdy ma swoją historię i doświadczenia. Nie kwestionuję tutaj jakich przypadków jest więcej, ale "Twoje życie, Twój wybór".

Podobne wątki

  1. [MiTo] Kontrola zapiętych pasów
    Utworzone przez s_o_r_e_n w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 22:56
  2. [1.8 TS] Kontrolka zapiętych pasów...?
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 21:14
  3. Wskaźnik zapiętych pasów
    Utworzone przez mar_1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 11:58
  4. migająca kontolka zapiętych pasów
    Utworzone przez jechorr w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 21:37
  5. [146] Kontrolka nie zapiętych pasów
    Utworzone przez glic4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 15:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory