Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 58

Temat: Jakie opony letnie Alfa166

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Naprawdę chcesz sie sugerować opinią internetowych anonow, których nie znasz, nie wiesz czym i jak jeżdżą, jakie maja doswiadczenie itp. itd? Wejdz na tyrereviews.co.uk poprzegladaj testy popatrz na wyniki, porównaj ceny i sam coś wybierz. Mialem P Zero Nero, mialem Pilot Sport 3, a teraz poprzegladalem testy i kupiłem coś co jest tańsze, a osiągami przewyzsza oba wcześniejsze
    Lepsza opinia takich anonów, którzy przynajmniej są prwadziwymi osobami, niż te opinie z porównywarek prosto z działu marketingu producenta

    Ja z opon klasy UHP niezmiennie polecam Dunlop Sportmaxx RT2. Nawet pod względem trwałości wypadają bardzo dobrze. Jakieś 25kkm ostrego traktowania, a nie widać w ogóle wyraźnego zuzycia.
    Brat teraz kupił komplet tych Hankooków Ventus Prime. Jak jeździłem to jeszcze nie były nawet dotarte, więc się wstrzymam z oceną.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #32
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Chyba nawet nie odwiedziłeś podanej przezemnie strony. Zdecydowanie wole to co jest na niej niz opinie Janusza, ktory przewaznie to co kupil chwali, a porownanie ma do innych opon ktore ma szwagier notabene na zupelnie innym aucie
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 16-07-2018 o 12:29

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Naprawdę chcesz sie sugerować opinią internetowych anonow, których nie znasz, nie wiesz czym i jak jeżdżą, jakie maja doswiadczenie itp. itd? Wejdz na tyrereviews.co.uk poprzegladaj testy popatrz na wyniki, porównaj ceny i sam coś wybierz. Mialem P Zero Nero, mialem Pilot Sport 3, a teraz poprzegladalem testy i kupiłem coś co jest tańsze, a osiągami przewyzsza oba wcześniejsze
    Czyli?

  4. #34
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Chyba nawet nie odwiedziłeś podanej przezemnie strony. Zdecydowanie wole to co jest na niej niz opinie Janusza, ktory przewaznie to co kupil to chwali i to po jednej dwóch przejażdżkach
    Ale Janusz wydajniejszy w testowaniu, bo na każdej osi inne opony, i z innego sezonu, więc może testować dwie na raz
    A tak na serio, to te testy też miarodajne nie są zbytnio. Afery z ADAC to pewnie tylko wierzchołek góry lodowej. Ta sama opona w róznych testach potrafi wypadać zupełnie inaczej, to mi wystarczy.

    Przykładowo mój ostatni zakup, zimowe Firestone Winterhawk 3, które według tej strony są całkiem niezłe, dla mnie okazały się najgorzszymi oponami, jakie kiedykolwiek miałem.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #35
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dlatego nie podalem strony do ADAC ani do Auto Bilda tylko do strony, która zbiera testy opon z calej europy i publikuje je na swojej stronie. Nawet ktoś średnio rozgarnięty może przejrzeć kilka testów opon i sam wyciągnąć wnioski. Jak opona w roznych testach wypada powtarzalnie to dla mnie jest to o wiele bardziej miarodajne niz opinia internetowych anonow

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dlatego nie podalem strony do ADAC ani do Auto Bilda tylko do strony, która zbiera testy opon z calej europy i publikuje je na swojej stronie. Nawet ktoś średnio rozgarnięty może przejrzeć kilka testów opon i sam wyciągnąć wnioski. Jak opona w roznych testach wypada powtarzalnie to dla mnie jest to o wiele bardziej miarodajne niz opinia internetowych anonow
    ADAC sobie odpuściłem ale trochę testów poczytałem i wszędzie Hankook trzymał się dość wysoko jak na swoją cenę oczywiście. Chciałem kupić coś z oferty Yokohamy ale zdziwiło mnie że w testach najtańsze wersje tego producenta wypadły bardzo słabo.

    W Polsce to w ogóle mało ludzi kupuje nowe opony a co dopiero jakieś markowe bo przecież u większości to stary samochód ! Nikt nie patrzy na to w kategorii na ile wyceniasz swoje życie Tak jak handlarz który mi powiedział że za 40zł można kupić dobre tarcze hamulcowe do 156tki Spytałem sie go tylko dlaczego tak nisko ceni swoje życie bo ja moje wyceniam na więcej niż 100pln brutto z robocizną No i się zmarszczył...

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Ja mam Rainsporty i jak je skończę to nie wiem czy będę szedł w coś droższego, na mokrym rewelacja, na suchym też ok. Podobno szybko się kończą (fakt, u mnie po sezonie na przodzie widać różnicę), ale teraz nie będę Alfą przekraczał 15tys rocznie więc nie ma to dla mnie większego znaczenia.

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Ja mam nexeny nfera su1, w podobnej cenie jak rainsporty i są rewelacyjne. Od rainsportow odstraszyły mnie opinie jakoby były na max dwa sezony i etykiety ue też były gorsze.

    Prawda jest taka, że każda nie chińska, nowa opona będzie ok. Teraz budżetowe opony mają lepsze parametry niż premium z czasów kiedy nasze auta wyjeżdżały z salonów.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Od rainsportow odstraszyły mnie opinie jakoby były na max dwa sezony i etykiety ue też były gorsze.
    Bo prawda jest taka, że opona , która ma mieć dobrą przyczepność na suchym - musi być wykonana z bardziej miękkiej mieszanki, a co za tym idzie - będzie się szybciej zużywała ! Kiedyś miałem opony skądinąd znanej firmy - Firestone F560 , które to przy 80tys. przebiegu wykazywały tylko nieznaczne oznaki zużycia, natomiast oferowały przyczepność , którą nazwałbym żadną ...
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Zgadzam się ale jak czytałem opinie, że ktoś zjechał rainsporty w 30kkm to już lekka przesada...

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Jakie opony letnie 215/45/17?
    Utworzone przez Majka w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 10:10
  2. Jakie opony letnie 185/65/15?
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 11:19
  3. Jakie opony letnie do AR 156 ???
    Utworzone przez Młody 25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 13:14
  4. Jakie opony letnie do mojej AR 155
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-09-2007, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory