Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: AR 156 2.5V6 vs. AR GT 3.2V6 porównanie subiektywne

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar StormRider
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Aktualnie brak AR
    Postów
    52

    Thumbs up AR 156 2.5V6 vs. AR GT 3.2V6 porównanie subiektywne

    Witam. Temat założyłem tutaj, ponieważ jest on w tej chwili czysto teoretyczny i trochę przyszłościowy, więc nie widzę powodu, żeby to miało znaleźć się w dziale pomocy przy kupnie

    Sprawa wygląda tak, że teraz jeżdżę Alfą z silnikiem 2.5V6 i oczywistym kierunkiem zmiany samochodu wydaję się Alfa z ostatnim prawdziwym Busso - GT 3.2V6. Pytań mam kilka i często są one bardzo subiektywne w kwestii odpowiadania - po prostu jestem ciekawy opinii osób, które miały styczność z jednym i z drugim samochodem.

    Do rzeczy - porównywać będziemy AR 156SW 2.5V6 po lifcie wnętrza z AR GT 3.2V6 z dowolnego rocznika, liczy się silnik.

    Pytania:

    1. Wrażenia z jazdy - czy GT prowadzi się odczuwalnie lepiej od 156? Mowa tutaj o zawieszeniu seryjnym.
    2. Osiągi - czy GT z większym braciszkiem Busso zapewnia zauważalnie lepsze osiągi?
    3. Wnętrze - czy środek w GT jest na poziomie 156?
    4. Bagażnik - czy po złożeniu foteli jest możliwość wsadzenia nart o długości w okolicy 170 cm?

    Podsumowując moje wymagania od auta: szybsze i lepiej prowadzące się od 156 2.5V6, wnętrze co najmniej na takim samym poziomie, możliwość wyjazdu na narty w dwie osoby.

    Z GT jakimś cudem nigdy nie miałem styczności, więc wszystkie odpowiedzi będą pomocne.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Taśalfa
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Zakopane
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2000r
    Postów
    89

    Domyślnie

    napisz do kolegi szkodnik

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Osiągi na pewno lepsze (6.7 vs 7.3 do 100 kmh), wnętrze jakościowo porównywalnie, ze wskazaniem na GT, bagażnik w sumie całkiem spory jak dla mnie, no ale kombi to to nie jest.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    4 x tak.
    Miałem 156 2.5 oraz po przekładce 3.0, a teraz to co w avatarze. Osiągi jak i wrażenia z jazdy sporo lepsze od tych na papierze. Wnętrze takie samo albo ciut lepsze, fotele bezkonkurencyjne, na plus oczywiście, prowadzenie- lepsze. GT jest sztywniejsza i zwinniejsza, pewnie przez osiągi właśnie. Funkcjonalność bagażnika też lepsza, otwór na narty i składane oparcia.
    Subiektywnie? 156 tka mi się lekko znudziła juź po paru miesiącach, w GT wsiadam codziennie jak w dniu pierwszej przejażdzki i tak już od ponad roku.
    Do tego dodaj reakcje ludzi na ten model, snobistyczne ale miłe uczucie, więc zacznij już szukać bo kupić niełatwa sprawa.
    Ostatnio edytowane przez slavol ; 10-06-2015 o 16:51
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    A jak z komfortem? Które lepeij wybiera nierówności?
    Aha, a hałas? Bardzo przeszkadzają szyby bez ramek?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Ztcw to zawieszenie ma identyczna konstrukcje w obu modelach, wiec wnioskuje ze oba sa tak samo beznadziejne w wybieraniu nierówności. Zwłaszcza poprzecznych.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar StormRider
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Aktualnie brak AR
    Postów
    52

    Domyślnie

    @slavol dzięki za odpowiedź. Otwory na narty średnio mnie przekonują, rzadko da się tam przewieźć jakoś rozsądnie więcej niż jedną parę - dlatego tez pytałem o możliwość składania kanapy z tyłu. Mi tam 156tka nie nudzi się, bo po pierwszych metrach jazdy dźwięk silnika zawsze tak samo cieszy
    No i właśnie pytanie o hałas, nie jest głośniej w środku? Bo w 156 jakoś szalenie cicho nie jest, więc oby tutaj głośniej nie było.

    Co do prowadzenia, w V6 było Q2 seryjnie? Czy tylko zmiana skrzyni albo jakiś aftermarket? Już w 2.5V6 przydałoby się mieć, więc tutaj to w ogóle.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Głośniej nie jest. Może szum powietrza przez bezramkowe drzwi, ale można wyrególować. Q2 nigdy w żadnej alfie nie było standardem, jedynie w dieslu 1.9 była to opcja oznaczona Q2 właśnie. Szpera pasuje do wszystkich skrzyń 6-cio biegowych z podnoszonym wstecznym. Więc do każdej V6 również.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar StormRider
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Aktualnie brak AR
    Postów
    52

    Domyślnie

    Szkoda, że tylko w dieslu. Dziwie się, że nie uznali V6 za dobry materiał na włożenie Q2. No nic, teraz mi zostaje osobiście sprawdzić czy GT mi odpowiada i zobaczymy co z tego wyniknie.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jak włosi wpadli na pomysł z q2 to v6 nie było już w produkcji.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. porównanie 155 vs. 156 ?
    Utworzone przez boorek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 22:38
  2. Porównanie 164 i 166
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 21:03
  3. Porównanie
    Utworzone przez Leszek K w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory