Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: kradzież alfy, odzyskana ale tylko 1 kluczyk i co teraz ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 1.9 JTD 16V
    Postów
    23

    Domyślnie kradzież alfy, odzyskana ale tylko 1 kluczyk i co teraz ?

    Witam Panowie jak niektórzy widzą, a niektórzy nie pod koniec czerwca skradziono mi moją belle 159, odnalazła się lecz wymaga troche napraw, uczestniczyła w rozboju wiec policja przetrzymała swoje, PZU tez dorzuciło swoje i teraz kończę naprawy.

    Mam takie pytanie ponieważ odzyskałem auto ale z jednym tylko kluczykiem, drugi może być u złodziei.

    Jak podejść do tematu kupić nowy komp kluczyk zamek, czy przeprogramować obecny, dokupić kluczyk i co z wkłądką w drzwiach ? Ktoś coś takiego robił jakie to mogą być koszta ??

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar round_cube
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    156 | 147 | 156GTA | 159SW | Brera
    Postów
    68

    Domyślnie

    możesz go usunąć z centralki w ASO tak że nie da się otworzyć nim drzwi z pilota - więc jeśli będą chcieć to otworzą fizycznie. Inna sprawa, że jak kradli to klucza nie mieli a sobie poradzili...
    Najlepiej to na koszt ubezpieczyciela wymienić wkładki w zamkach na nowe i do tego nowe kluczyki zaprogramować.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Kluczyki zostały ukradzione z domu i w ten sposób złodzieje wyjechali nim z garażu.

    Koledze pewnie policzyli szkodę całkowitą, więc musi to załatwić jakoś przystępnie cenowo.

    W wątku na forum 159 wypowiedział się maly_777, raczej nikogo z większą wiedzą na temat programowania kluczyków nie znajdziesz.

    W skrócie: możesz tak zaprogramować centralkę, że nie odpalisz auta drugim kluczykiem (otwieranie będzie możliwe tylko ręcznie grotem). Masz generalnie trzy możliwości:
    – dokupujesz nowy klucz w ASO i dostajesz identyczny z tym co masz + programowanie nowego i usunięcie starego, razem jakieś 1150 zł, chyba że nie masz karty kodowej to jeszcze 244 zł.
    – zlecasz u kolegi wymienionego wyżej dorobienie kluczyka, będzie on miał wszystkie funkcje, o koszty podpytaj go
    – jeśli chcesz być 100% pewny, że nikt ci nie otworzy twojego auta to musisz kupić tzw. zestaw startowy (czyli 2 kluczyki + wkładki do drzwi + odpowiedni sterownik). Ceny w granicach 1000-2000 zł.

    Poczytaj tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...pilota-13.html

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Coś tam napisałem w innym temacie kolegi.

    Cene determinuje ile chcesz miec kluczy.

    250zł wkładka + kluczyk na allegro. Montujesz wkładkę do drzwi, przekładasz grot do swojego klucza. Kodujesz MESem (czyli wywalasz stary pilot, musisz znać pin) i bangla.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Piaseczno/Prażmów
    Auto
    159/GTV SPIDER
    Postów
    87

    Domyślnie

    Wkładkę z grotem oddam za niewielkie pieniądze ....

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ewy_przod.html

    wymienia się 5 min bez rozbierania drzwi .... ( tyle że będziesz miał jeden klucz) - no i karta kodowa do wyrobienia dla grotu - a tak apropo kartę kodową wystawiają na podstawie WiN czy dostarczonego grotu ?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 1.9 JTD 16V
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dzieki koledzy za odpowiedź:

    Reasumując najlepiej dorwać dwa takie same kluczyki z rozbitka wraz z wkłądką ? I przeprogramować immo czy coś tam ?

    czy kluczyki też da się programować ? W sensie dokupić jeden i dwa zaprogramować tak samo ( inaczej niż bylo wcześniej żeby złodzieje nie mieli dostępu ? )

    Jak jest z dorobieniem grotu jak np kupił bym od Kolegi Szamana wkładkę z grotem i chciał bym zrobić drugi kluczyk ??

    A no i oczywiście chodzi mi o to żeby działał mi centralny zamek z pilota.

    Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez zeppelin ; 14-10-2015 o 14:29

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Nie
    Swój jeden klucz masz.
    Kupujesz od kolegi wkładkę i grot. Grot przekładasz i masz jeden wpełni sprawny klucz.
    Kodujesz go w MESie jak masz PIN. Przez co klucz który mają złodzieje się zdezaktywuje. Do tego momentu możesz zrobić praktycznie sam.

    Jeżeli chcesz drugi klucz z funkcją pilota to drogi są dwie:
    - albo ASO które za 1200-1300zł dostarczy ci klucz w którym będziesz musiał sobie zmienić grot (10zł + frezowanie = 60-100zł praktycznie w każdym punkcie). Bo przecież grot masz zmieniony i z VINem się nie będzie zgadzał.
    - albo ja Ale pewnie ze względu na odległość wybierzesz opcję nr 1 lub poradzisz sobie z jednym kluczem.


    Jak chcesz kupić zestaw z rozbitka to musisz mieć z jednego auta:
    - body
    - ecu
    - rygiel
    - stacyjkę
    - kluczyki
    - wkładka zamka

    P.S. Mam taki zestaw

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 1.9 JTD 16V
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dzięki wielkie maly_77 za odpowiedź.

    Niestety przeszukałem dok. i nie mam karty kodów wiec muszę zamówić, grot z wkładką kupię od kolegi Szamana.

    Mam natomiast pytanie czy jak kupie używany kluczyk ( na wszelki wypadek ) to mogę go też doprogramować FiatEcuScanerem i będzie się nim dało odpalić auto ?

    Z góry dzięki

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Nie możesz, w taki prosty sposób to nie działa

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. Jedyny kluczyk z immo zgubiony co teraz jaki koszt w aso
    Utworzone przez MAJESTICAR156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-05-2017, 08:13
  2. Tylko jeden kluczyk-proszę o rady ;)
    Utworzone przez kkameleon w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 10:13
  3. Kradzież alfy
    Utworzone przez JohnnyDeformer w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory