Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Czy Wasze V6 biorą... płyn chłodzący ??

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar 2_D
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kamienna Góra
    Auto
    Alfa Romeo GT 3.2
    Postów
    32

    Domyślnie Czy Wasze V6 biorą... płyn chłodzący ??

    Nim rozwinę temat składam zapytanie, bo może te nasze dziewczyny w rozmiarze V6 tak mają ?
    Swego czasu - dokładnie 16 tys km temu branie płynu było przyczyną remontu silnika (przed planowaną wymianą uszczelki, zakończoną kompleksowym remontem - Paraflu piła w ilościach hurtowych), a i po remoncie także zdarzyło mi się już uzupełniać jego poziom.
    Dodatkowo 2 tys km temu wymieniłem zbiorniczek, układ był płukany, napełniany i wczoraj ponownie była dolewka stąd moje pytanie.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    W 156 musiałeś mieć 1 cm poniżej minimum w zbiorniczku i wtedy nic nie ubywało- to był właściwy poziom płynu.
    Czy do takiego poziomu ci wygania płyn, czy zbiorniczek masz pusty?????????

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar 2_D
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kamienna Góra
    Auto
    Alfa Romeo GT 3.2
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    W 156 musiałeś mieć 1 cm poniżej minimum w zbiorniczku i wtedy nic nie ubywało- to był właściwy poziom płynu.
    Czy do takiego poziomu ci wygania płyn, czy zbiorniczek masz pusty?????????
    Było trochę poniżej poziomu, o którym piszesz. Mniej więcej co 2-3 tyś km sprawdzam poziom oleju i oczywiście poziom płynu uzupełniając braki. Pustego zbiorniczka na szczęście nie miałem.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Z tym płynem w V6 i w ogóle w 156 to dziwne rzeczy czasem się dzieją.
    W 156 1,6 gdzieś rok temu zaczęło więcej ubywać, ba kropelki z okolic rozrządu się pokazały więc ufff pompa woday , przy rozrządzie wymiana i niby lepiej ale nie do końca. Tu stawiam na chłodnicę bo ma czerwone naloty.
    Natomiast w V6 - w zasdzie zawsze coś tam dolałem, i faktycznie jak zapominałem to stało sobie na ciut poniżej min, jak wlałem więcej to spadało do tego ciut poniżej min i tak stało. Ale mnie to denerwuje więc dolewam.
    Jednak jakiś czas temu już więcej niż ciut się obniżało . Przyczyny niestety wielomiejscowe się okazywały:
    - zbiorniczek płynu - najpierw niewidoczne pęknięcie, dopiero pod ciścieniem/gdy gorąca rozszczelniające się. wymieniony
    - pompa wody - gdzieś z jej okolic, wymieniona
    - chłodnica - jakieś tam naloty miałą, wymieniona
    - jakieś węże od tyłu silnika (gdzieś wysoko, a że i tak był wyjmowany - wymienione
    - coś z wymiennikiem ciepla przy filtrze, wymienione
    - uszczelka pod tylną głowicą - coś tam się nie podobała, wymieniona

    I kurcze co - ze 2-3 tyg nią jeżdżę i dziś zaglądam po trochę ostrzejszej, ale drogowej tyle że wysokoobrotowej przejażdżce - a na gorącym poniżej minimum. Jak ostygnie to pewnie ledwie na dnie będzie. No ręce mi opadły.
    Dopiero po miesiącu chyba w serwisie (a to części nie takie a to coś innego) odebrana :-/
    Aha, węże były ze 3-4 lata temu wymieniane .
    Nie wiem - może się jeszcze odpowietrza ? w sumie wiele nie jeździłem . Ale początkowo było ze 2cm powyżej max na zbiorniczku , wiec to trochę chyba dużo na odpowietrzanie.
    Nagrzewnica ?
    Starość ?
    Doleję i poobserwuję, ale pomysłów nie mam.

    166 owszem jak była nieszczelna to było czuć zapach płynu w kabinie plus parowanie i ubywało trochę płynu. Po jej wymianie - zero , dosłownie zero dolewek od lat (w 166 V6) .
    A 156 jakieś ukryte nieszczelności chyba ma. No bo jednak nie powinna pić tego płynu.

    Aha , w od niedawna używanej 156 2.0 po remontach silnika, nowy zbiorniczek itd. - mimo dawania jej w kość na torze - zero, no normalnie zero ubytków.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2_D Zobacz post
    Było trochę poniżej poziomu, o którym piszesz. Mniej więcej co 2-3 tyś km sprawdzam poziom oleju i oczywiście poziom płynu uzupełniając braki. Pustego zbiorniczka na szczęście nie miałem.
    To zostaw tak i zobacz czy ci będzie ubywał, ja dolałem z półtora litra płynu, a potem zauważyłem że od tego poziomu go nie ubywa i przez następnych 30 tysięcy kilometrów nie dolałem grama płynu

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    To jest ciśnieniowy układ zamknięty - jeśli masz sprawny korek w zbiorniczku wyrównawczym to nic nie ma prawa ubywać. Najczęściej sączy się gdzieś na chłodnicy albo z pompy wody
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Też już pisałem o płynie w mojej. Diesel, nie V6, ale podobnie. Standardowo jeżdżę na pustym zbiorniczku, pod dolewce czasem znika po kilku dniach, czasem już na drugi dzień . Nawet jez się przymierzałem do UPG, ale mechanicy trzy razy robili test na CO2 w układzie chłodzenia, sprawdzali węże i chłodnice, nic nie wyszło. Temperatura silnika stabilna, więc tylko spytali czy to już tak długo jest. Gdy im powiedziałem, że co najmniej sześć lat, to się uśmiali, i kazali jeździć a nie martwić się na zapas. No to jeżdżę . To jest Alfa, ona sama sobie ustali ile chce tego płynu, a nie że jakieś podziałki, i proszę się generalnie odwalić
    Wymieniłym tylko zbiorniczek na nowszy, żeby lepiej było widać, że płynu w nim nie ma .
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 04-11-2015 o 16:26

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar 2_D
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kamienna Góra
    Auto
    Alfa Romeo GT 3.2
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    To zostaw tak i zobacz czy ci będzie ubywał, ja dolałem z półtora litra płynu, a potem zauważyłem że od tego poziomu go nie ubywa i przez następnych 30 tysięcy kilometrów nie dolałem grama płynu
    Tak też zrobię. Stan uzupełniony i licznik spisany, zobaczymy za 5000 km ile zostanie w zbiorniczku.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Bzdura na resorach.... A twoich niby mechaników Zenonzlasu nigdy bym tak nie nazwał, zamiast sprawdzać układ na zawartość co2 powinni zrobić próbę ciśnieniową i zlokalizować nieszczelność.... Układ w którym ubywa płynu nie trzyma ciśnienia i nie spełnia swojej roli i prędzej czy później skończy się to przegrzaniem silnika. Poziom płynu który pozostaje po ostygnięciu silnika wyznacza dokładnie wysokość na jakiej występuje nieszczelność układu - najczęściej chłodnica jest dziurawa
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Nie bierze nic a nic.

Podobne wątki

  1. Znikajacy płyn chłodzący
    Utworzone przez odison w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 10:58
  2. uciekający płyn chłodzący
    Utworzone przez przem-1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 16:14
  3. Płyn chłodzący
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 17:42
  4. [166] Płyn chłodzący
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory