Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Na jakich obrotach powinno sie jezdzic?

  1. #1
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie Na jakich obrotach powinno sie jezdzic?

    najwyzszy moment obrotowy mam przy 3500
    najwieksza moc przy 6500

    na zimnym silniku ciagne tylko do 3 tys, a na cieplym do 3,5 tys. czy takie obroty nie sa zeby meczace na silnika? i czy powinno sie jechac ze stala predkoscia przy 2,5-3 tys obrotow chodzi o jazde miejska, kiedy nie potrzebne mi przyspieszenie. bo na 2 silnik jakby troche glosno chodzi i zmieniam, ale moze jednak trzeba tak jezdzic, zeby nie obciazac silnika?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    to zalezy ile osob jaka droga itp.jezeli jadac z jakas tam predkoscia przyspieszasz i silnik robi to plynnie to obroty nie sa za niskie a ten przedzial ktory podales jest ok .ale mam nadzieje ze czasami te obroty przekroczysz :mrgreen: bo wiesz alfy najlepiej leczy rura i tylko rura.sam jezdze w podobnym przedziale ale jak wyprzedzam czy tez jade z pod swiatel to nie bawie sie w ekonomie tylko rura do 6000. kiedys czytalem oryginalna instrukcje do fiata 125 /nie P/ I TAM BYLY DZIALY predkosc ekonomiczna dla zuzycia paliwa iiii predkosc ekonomiczna dla silnika kiedy predkosc /obr/ przy paliwie byla 2000-3500 to juz dla silnika dedykowali od 3500 do 4500 .

  3. #3
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Wazne zeby jak najczesciej uzywac silnika w zakresie obrotowym od najwyzszego momentu obrotowego do najwyzszej mocy - silnik ma najnizsze obciazenie wtedy i zwawo pracuje.
    Tak na marginesie to wszystkie silniki wloskie nawet oryginalne fiaty 500 i 126 lubily wysokie zakresy obrotowe, charakteryzuja sie wtedy wysoka kultura pracy i elastycznoscia.
    Sam jezdze dos ekonomicznie - ale od czasu do czasu na cieplym silniku trzeba pojezdzic w pelnym zakresie obrotow ktore silnik toleruje - nie popadajmy tez w skrajnosc ze bedziemy auto ciagnac na 7000 obr przez 2 km... :roll:

  4. #4
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    ja mam diesla, ale często jeżdżę z kolegą (samochód z silnikiem 2.0 16V) i powiem Wam jak to wygląda u niego. Przy spokojnej jeździe nie przeciąga biegów powyżej 2.5tys obr/min a mimo to wszystkie auta zostają z tyłu. Generalnie jest taka zasada aby jeździc w zakresie obrotów między maksymalnym momentem a mocą, ale np. zastanówcie się nad w jaki sposób jeżdżą posiadacze Hond Civic Vtec DOHC. W takiej Hondzie maksymalny moment obrotowy jest przecież w graniach 5tyś obr/min. Nie wierzę w to, że ktoś na codzień jeździ w takim zakresie obrotów.

    Myślę, że tutiemu do spokojnego przemieszczania sie wystarczy te 2700-3000obr/min.

    Poniżej zamieszczam wykres z hamowni Astry GSI o której wspominałem na początku:

    jak widac GSI przy prędkości obrotwej 2500obr/min dysponuje już momentem grubo przekraczającym 160nm.

    Wszystko się czuje. Jeśli po zmianie biegu na wyższy czuc, że silnik się męczy to trzeba zmieniac biegi przy wyższych obrotach :wink:

  5. #5
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    no jasne, czasem sie wylacza wentylacje, radio i sie depta dlatego sie ciesze ze juz nie ma sniegu, bo moge sobie posluchac

    w sumie to chodzilo mi o to jakie obroty sa dla silnika najlepsze bo ja sobie poradze nawet przy 1,5 tys jak jade przez wioske.
    nie wiedzialem, ze opelek umi dobre silniki robic a trzeba przyznac ze jak na 2.0 to ladne osiagi ma ktos wykresy z jakiegos TSa? ciekawe jak moment wyglada w naszych silnikach...

    a nikt nie wspomnial o 2,5 tys na drugim biegu. bo jak jade wlasnie tak nie przyspieszajac to silnik mowi mi "wez up gear wkoncu" ale jak wbije 3 to znowu obroty spadaja chbya na 2 tys, a tu juz chyba za malo do jezdzenia? na 3 i 4 na tych obrotach silnik juz nie mowi tak stanowczo zebym podbil bieg przypomne, ze chodzi o jazde ze stala predkoscia, nie mam zamiaru przyspieszac, czy wtedy moge wbic 3 i jechac z ta sama predkoscia czy jednak to za malo?

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    silniki alfa romeo powinno sie krecic jak najwyzej, "one to lubią" :wink:

    tuti ja nie wiemjak ty wytrzymujesz jezdzic w 2-3,5tys

    mnie to juz noga tak swedzi ze szok zeby wreszcie dotrzec nowe pierscienie i móc wstawiac :twisted:

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Tak jak wszysy piszą, twój ts jest silnikem który lubi obroty ba jest to nawet zalecane! Na stronie ikara czytałem, że taksówkarskie używanie Ts-ów prodwadzi do osadzania się jakiegoś sufu w kolektorze dolotowym.
    1984 GTV6 3.2 24V

  8. #8
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    a co mam 90 przez wioske jechac?
    bezpieczenstwo swoja droga, a pozatym okropne dziury - jedna felge juz prostowalem i nie chce prostowac drugiej

  9. #9
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    W instrukcji od 145 nie ma nic o obrotach... Przynajmniej nie znalazlem

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja myslę ze 50km/h i trojka bedzie dobrze przez tą wieś 8)

Podobne wątki

  1. Automat- przy jakich obrotach zmienia wam bieg ?
    Utworzone przez rkarol w dziale 166
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 19:42
  2. [159] Na jakich obrotach zmieniać biegi? HA! (1.9 8V i nie tylko)
    Utworzone przez lukasz1979 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 23:01
  3. 4HP20 Sportronic - zmiana biegu przy jakich obrotach?
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 23:07
  4. [GTV] Jaki jest moment i moc maksymalna w 2.0 TB? Przy jakich obrotach występują?
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 18:57
  5. [GTV] Przy jakich obrotach załącza się turbina w V6 TB?
    Utworzone przez MEXX84 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory