Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Klej do szyb-czym usunac???

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    aceton
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    zaschnięty klej jest bardzo ciężki do usunięcia z powierzchni lakierowanych.jego całkowite usunięcie bez uszkodzenia podłoża jest wręcz niemożliwe.
    nie spotkałem się też z zadnym specyfikiem który rozpuszcza zaschnięty klej.

    można spróbować użyć do tego celu specjalnych krążków gumowych służących do usówania resztek taśmy dwustronnej,pozostałych po np.listwach ozdobnych.
    cienką warstwę kleju taki krążek powinien usunąć.


    moja druga ulubienica...

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Velek3
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była AR 156 03' 1.9+,156 1.9 8v 02',159 2.4 Thesis Sportiva 2.4 159 2.4TI, 166 2.5, jest E55 AMG
    Postów
    195

    Domyślnie

    Chciałem odkopać temaat, jestem świeżo po doklejeniu klejem do szyb firmy wurth (bardzo dobrze trzyma, to na pewno mogę powiedzieć) dokładek od sport pack'a, wszystko wyszło w miarę równo i na prawdę świetnie to wygląda ale nie o to mi chodzi, podczas klejenia nie żałowałem kleju, trochę powychodziło, większość pościągałem podczas klejenia jednak i tak się trochę uwaliły, w niektórych miejscach jest może 2-3mm kleju, teraz już mega trzymaa. O ile z drzwi i elementów blacharskich jakoś to schodzi, to z plastikowych progów nie za bardzo, i teraz takie pytanie macie jakieś swoje sprawdzone sposoby? Z forum vw wyczytałem że dobrze spisuje się zmywacz do żywicy, ktoś z was ma jakieś swoje sposoby? Razi mnie to w oczy a wcześniej nic nie poczytałem i taki teraz tego finał...

    - - - Updated - - -

    Chodzi mi o to żeby się wypowiedziały osoby które miały taki probleem, nie chce zniszczyć lakieru, tydzień temu były lakierowane.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    WM
    Auto
    156
    Postów
    154

    Domyślnie

    Tydzień temu malowane...? Ja bym narazie sie bał użyć, w ogole czegoś mocniejszego by się pozbyc tego kleju ze świeżo malowanych elementow...
    Raz tak czyscilem,tre miejsce, a tu czarna mi sie zrobila szmatka. niestety to byl lakier bazowy:/

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2009
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Velek3 Zobacz post
    Chciałem odkopać temaat, jestem świeżo po doklejeniu klejem do szyb firmy wurth (bardzo dobrze trzyma, to na pewno mogę powiedzieć) dokładek od sport pack'a, wszystko wyszło w miarę równo i na prawdę świetnie to wygląda ale nie o to mi chodzi, podczas klejenia nie żałowałem kleju, trochę powychodziło, większość pościągałem podczas klejenia jednak i tak się trochę uwaliły, w niektórych miejscach jest może 2-3mm kleju, teraz już mega trzymaa. O ile z drzwi i elementów blacharskich jakoś to schodzi, to z plastikowych progów nie za bardzo, i teraz takie pytanie macie jakieś swoje sprawdzone sposoby? Z forum vw wyczytałem że dobrze spisuje się zmywacz do żywicy, ktoś z was ma jakieś swoje sposoby? Razi mnie to w oczy a wcześniej nic nie poczytałem i taki teraz tego finał...

    - - - Updated - - -

    Chodzi mi o to żeby się wypowiedziały osoby które miały taki probleem, nie chce zniszczyć lakieru, tydzień temu były lakierowane.
    Zacząć by trzeba od tego że wurth produkuje kilka rodzai klei, silikonów do szyb, do listew polecam elastyczne a nie te które zmieniają się w kamień, nadwozie pracuje i po czasie listwy odpadają.
    Często podgrzewanie tego kleju daje dobre rezultaty, tylko nie gdy znajduję się na plastikowych listwach.
    Preparaty do usuwania działają na naddatek niewielki, taki co po przejechaniu palcem został, o kilku milimetrach można zapomnieć. Zawsze piszą, usuwać na bieżąco.
    Z plastiku (niejednego) jeszcze gorzej niż z blachy, czasami bywa że odejdzie bez problemu w jednym kawałku, często z lakierem.
    Ja kiedyś "wielkiego" babola potraktowałem żyletką, zostało niewiele, co zostało zmywacz wurth załatwił. Kolega zeszlifował naddatki i przy końcu także zmywacz. Czas i pewna ręka wymagane, nic na szybko.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Velek3
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była AR 156 03' 1.9+,156 1.9 8v 02',159 2.4 Thesis Sportiva 2.4 159 2.4TI, 166 2.5, jest E55 AMG
    Postów
    195

    Domyślnie

    Najpierw postaram się polerką to ściągnąć, mam paste g3 i zobaczymy jaki będzie tego rezultat, dzisiaj czyściłem zmywaczem, odciski palców poschodziły, jednak te większe pozostały. Jutro postaram się to powolutku ściągnąć. Gdzieś czytałem że dobry do tego jest zmywacz do żywicy, podobno działa. Dzięki wielkie.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Jak usunac problem skrzypiacych elementow wnetrza :)
    Utworzone przez Jabolek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-08-2015, 08:07
  2. [159] Klej ?
    Utworzone przez Indigo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 20:23
  3. Ciekawostka czym jest moment a czym moc
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2013, 16:35
  4. Czym zmazać klej z lakieru i czym polerujecie auto
    Utworzone przez swiety007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 17:05
  5. 1,4 imola czy mozna usunac katalizator??
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2007, 18:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory