Strona 6 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 184

Temat: Alfa Romeo & Formuła 1

  1. #51
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Nie wiem, czy sam fakt uczestnictwa jest dobrą promocją, np. McLaren też uczestniczy w F1, ale co z tego, skoro stał się niemal pośmiewiskiem. Co do odnoszenia się do legendy to jednak Alfa była zawsze marką "waleczną". W dawnych czasach polegało to na tym, że słabsze Alfy wygrywały z mocniejszymi konkurentami, w nowszych(np. BTCC, DTM) Alfa po prostu budowała killera, który dziesiątkował konkurencję. Teraz wygrywanie jest wręcz z założenia wykluczone, w grę wchodzi głównie pokazanie się w celu podbicia sprzedaży... Więc tak jak Andrzej pisze, nie ma tu nic czym można by się podjarać.
    Z drugiej strony, może i jest to logiczny krok, jak wziąć pod uwagę pochodzenie silnika w nowych Alfach Q.

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Barwy zaprezentowane, biel i czerwień Rosso Competizione

    http://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-257...lfa_Romeo.html
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  3. #53
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Niektórzy chyba myślą, ze Serdzio jest głupi i wywalił kasę na przyklejenie znaczka do starego bolidu Saubera. Nie, oni wywali kasę bo Sauber ma zaplecze i możliwości, a nie miał wystarczająco hajsu. Redbull jak zaczynał? Wykupili podupadający zespół Jaguara od Forda i w kilka sezonów później mietli wszystko. Ten sam sauber z którego niektórzy kpią kiedy był własnością BMW walczył z najlepszymi zajmując w 2007 i 2008 kolejno 2 i 3 miejsce. Pożyjemy zobaczymy, ja mam nadzieje na dobra walkę gdzieś w połowie stawki
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 02-12-2017 o 14:24

  4. #54
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Chyba nikt nie pisze, że jest głupi i że to głupi zabieg od strony marketingowej. Markę trzeba jakoś rozpowszechnić, póki nowe modele są nowe i nie ustał szum związany z ich wprowadzeniem na rynek. Widocznie uznał, że ta forma promocji to najlepszy deal. Z drugiej strony może też realnie ocenił brak szans na wygrywanie AR w jakiejkolwiek serii wyścigowej, więc prościej będzie wskoczyć do serii najwyższej, nawet jeśli skończyłoby się tylko na pokazaniu barw.

    Swoją drogą to ten bolid wydaje mi się jakiś taki niedomalowany...
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 02-12-2017 o 15:30

  5. #55
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja też nie wiem skąd wniosek o "głupim Serdżio" ? Jak najbardziej najwyraźniej uznał, że Alfie do sprzedaży wystarczy pokazanie się w sporcie i tyle. A F1 jest chyba najbardziej medialna dla laika.
    Już w tle prezentacji bolidu nowego widzimy bilboardy z historii, tworzące złudzenie (a przecież nowe rynki, klienci którzy się w ogóle o tej marce dowiadują, że w ogóle istnieje jeszcze, których bardziej czy działa carplay czy inny bzdet interesuje, niż istnienie przez poprzednie lata w sporcie) że istniała w tym sporcie ciągiem przez tyyyyle lat (ba że w ogóle istniała ) . Plus trochę innych złudzeń, kilka wyskoków w których włosi są dobrzy - typu dobry czas tu i tam, zlepek marketingu, naklejek, migawek z F1 starych i aktualnej w reklamach, broszurach, internecie itp..
    I na klienta docelowego podziała jak należy, i będzie szczęśliwy że jeździ sportową, a jakże, marką. Pewnie, że nie jest głupi, bardzo słuszny ruch na zimno patrząc.

  6. #56
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Chyba nikt nie pisze, że jest głupi i że to głupi zabieg od strony marketingowej.
    No skoro niektórzy wróżą Sauberowi dalsze zamykanie tabeli to byłby to głupi krok marketingowy wszakże co to za reklama być najgorszym nawet z tych najlepszych? Myśle, ze Sergio właśnie kładąc hajs liczy na to, że AR wraz Sauberem utrą nosa kilku zespołom. Tak jak pisałem cudów na pewno nie zwojują ale mam nadzieje, ze przy odpowiednim budżecie powalczą gdzieś w połowie stawki.


    Swoją drogą to ten bolid wydaje mi się jakiś taki niedomalowany...
    Pewnie na szybko oklejone na potrzeby konferencji prasowej. Brakuje mi koniczynki

  7. #57
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    My nie możemy tego oceniać od strony marketingu, ale możemy być pewni, że myślały nad tym tęgie głowy. Być może uznali, że marka jest tak mało znana, że wystarczy samo zaistnienie, nie wiem. Sami niby przyznają się, że to ma być taka młodzieżówka, czyli tam jakby przedsionek Ferrari. Z drugiej strony w relacjach i tak pokazywane są głównie 3-4 pierwsze teamy, mające szansę na podium... W każdym razie my możemy odnosić się jedynie do tła ideologiczno-historycznego.
    Właśnie, koniczynka, a i ten dziób taki mało porywający.
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 02-12-2017 o 18:11

  8. #58
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 M-Jet 150 KM DISTINCTIVE
    Postów
    113

    Domyślnie

    Barwy bolidu mi się podobają ale na bolidzie jakoś nie widzę zielonej koniczynki

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    kupował ktoś bilety na F1? Co polecacie?

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Swoją drogą ciekaw jestem, czy nowy bolid będzie miał w nazwie Quadrifoglio.

    Odnośnie biletów też chętnie się dowiem, bo mam nadzieję wybrać się na Hungaroring w 2018.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory