Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Alfa GT - jaki silnik, co i dlaczego? Zakup auta.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie Alfa GT - jaki silnik, co i dlaczego? Zakup auta.

    Cześć!
    Wiem, że takich tematów było milion, sam przeczytałem wiele stron na forum jednak postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ - każdy przypadek jest inny

    Do rzeczy:

    2 lata użytkowałem AR Gtv z 2.0 Twin Spark 155km, byłem świadomym użytkownikiem. Autem dobiłem do prawie 200 tys przebiegu. Bez większych awarii.
    4 lata użytkowałem AR 166 2.5 V6 - tym autem również zrobiłem dużo km, ponad 70 tys km

    Przyszedł czas na zakup kolejnej AR. Z powodu, że mam olbrzymi sentyment do AR Gtv, którą mi się najlepiej jeździło, postanowiłem poszukać AR GT.
    Nie zapytam was jaki samochód kupić, który dokładnie egzemplarz ale.. bardziej o to, jaki silnik wybrać.

    Początkowo postanowiłem, że GT będzie z silnikiem Diesla 1.9 JTD, aczkolwiek.. "przerażają" mnie trochę przebiegi aut, które są wystawione na sprzedaż. Wiem, że ważniejszy jest ogólny stan auta, niż cyferki na liczniku. Nigdy nie użytkowałem diesla, nie bardzo wiem z czym i jak się to je. Znam budowę silnika, wiem że jest turbo, dwumas, sprzęgło, wtryski... i różne inne rzeczy, które są bardziej podatne na awarie niż w silnikach benzynowych jednak boję się ewentualnych przyszłych kosztów.
    Z drugiej strony jednak, jest kilka ciekawych ofert GT z silnikiem 2.0 JTS. Wcześniej użytkowałem 2.0 TS, jednak czy te silniki są zbliżone do siebie? Jak z wytrzymałością? Słynnymi panewkami?

    Zależy mi również na ekonomii, a podejrzewam, że 2.0 JTS do oszczędnych silników nie należy i spalanie ~12-13l w mieście to będzie norma...
    Jednak może w perspektywie dłuższej eksploatacji - może być tańszy?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    3.2v6. dziękuje, dobranoc
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

  3. #3
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Facet się pyta o JTD i JTS a ty wyskakujesz z V6. Może faktycznie idź się przespać?

    JTS to TS ze "wzmocnioną" budową i bezpośrednim wtryskiem. W dużym skrócie. Panewki są już ok, było tutaj nawet parę pomysłów (nie wiem jak z realizacją) na wstawienie panewek z JTS do Twin Sparków. Silnik sam z siebie fajny, pojeździłem trochę podobnym (tym ze 156). Kultura pracy bardzo ok, dużo lepsza niż w TSie, fajnie ciągnie od dołu (wiadomo, to nie V6, ale lepiej niż TS).

    Problemem podobno jest nagar. Warto wliczyć sobie w koszt zakupu oczyszczenie silnika i generalnie doprowadzenie go do parametrów fabrycznych bo rzadko który trzyma moc znamionową, większość gubi koniki i może być ich mniej niż w TS 2.0.

    Co do JTD - diesel jak diesel. Osprzęt Bosha więc się sypie, jak to niemieckie badziewie. Nikt nie sprzeda Ci sprawnego wozu więc licz się z tym, że coś jest na rzeczy, albo niedługo będzie i albo sobie turbo pójdzie, albo dwumas. Albo przepływka która też do najtańszych nie należy. A może wtryski zaczynają głupieć. Dieslem fajnie się jedzie, nawet bardzo fajnie. Jak nie jesteś miłośnikiem ryku silnika i kręcenia do odcinki to diesel będzie więcej niż świetny. Śmiem twierdzić, że diesel, nawet mały, jest bardziej luksusowym silnikiem niż małolitrażowa (poniżej tych 3 litrów) benzyna.

    Tylko że ten luksus kosztuje - osprzęt jest drogi i przy przebiegach które realnie mają dieselki zaczynają być bliżej niż dalej padnięcia. Nie jest to reguła, ale lepiej mieć tego świadomość.

    A tak w ogóle to jak Cię stać to wiadomo - tylko V6

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Dziękuje za informacje Z tego co wyczytałem to JTS miał problemy z nagarem do 2004 roku, w GT - ten problem nie występuje.

    V6 - nie wchodzi w grę

    Wracając do silnika JTS - jak wygląda sprawa z rozrządem? Jest on ponoć na łancuchu ale.. no właśnie - jak z jego "faktyczną" trwałością?

  5. #5
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Problem z nagarem, mniejszy albo większy mają w zasadzie wszystkie silniki z bezpośrednim wtryskiem, GT też. Kwestia konstrukcji.

    JTS w GT ma pasek. Dopiero te w 159 i Brerze miały łańcuch.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Tankuj 98, zmniejszy to problem z nagarem, po kupnie auta najlepiej od razu na warsztat, rozebrac co się da, wyczyścić, zmienić wszystko co eksploatacyjne i cieszyć się jazdą. Tylko tak jak TS potrafia one żreć olej, także przy zakupie pierwsze co przegazuj to na rozgrzanym, czy dupnie na niebiesko

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Jasne - auto bede ogladal z mechaniorem, przy okazji odwiedzimy stacje diagnostyczna.

    Moje wątpliwości - dotyczą 2.0 JTS - wiadomo.. to brat 2.0 TS, ktore.. mialy rózne opinie


    No nic - w takim razie.. zagłebiam się dalej w milionowe ilosci ofert i aukcji - w poszukiwaniu "tej jedynej GT"

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Facet się pyta o JTD i JTS a ty wyskakujesz z V6. Może faktycznie idź się przespać?
    znajdź mi proszę wzmiankę w poście autora wątku, w której pisze, że pyta tylko o JTD i JTS?
    temat wątku - jaki silnik co i dlaczego, a nie alfa gt - jtd czy jts.
    o mój sen się proszę nie martwić - nie rozumię po co ten atak.
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

  9. #9
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Tytuł może nie sugeruje, ale w treści były jasne pytania o JTS i JTD. A atak bo wkurza mnie stawianie V6 na jakimś piedestale i traktowanie tego silnika jako jedynie słusznego w Alfach. Silnik jak silnik, żadne cudo, a wszyscy traktują go jakby archanioł Gabriel prosto z nieba go dostarczył.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Tytuł może nie sugeruje, ale w treści były jasne pytania o JTS i JTD. A atak bo wkurza mnie stawianie V6 na jakimś piedestale i traktowanie tego silnika jako jedynie słusznego w Alfach. Silnik jak silnik, żadne cudo, a wszyscy traktują go jakby archanioł Gabriel prosto z nieba go dostarczył.
    autora tematu akurat znam osobiście i wiem, że miał v6 dlatego napisałem, że v6.
    ludzie trochę więcej luzu ...
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

Podobne wątki

  1. [156] Silnik 2,4 Jaki do mojego auta?
    Utworzone przez jumis w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-06-2015, 18:27
  2. zakup 147 - jaki silnik
    Utworzone przez ggrzes86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 15:22
  3. Zakup Alfy 156- jaki silnik
    Utworzone przez kylo1986 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 10:05
  4. [155] Zakup 155; jaki silnik ??
    Utworzone przez Spirit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 21:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory