Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Polerowanie szyb

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    Sorry za odgrzanie mega kotleta ale nie chcę zakładać nowego wątku.
    Polerował ktoś swoją szybę od tego czasu?
    Chodzi o to że przegapiłem wymianę wycieraczek... nie oszczędzałem na nich ale zauważyłem że narobiły sporych rys.. mój błąd... poddaje się publicznemu linczowi
    Dodatkowo chcę zrobić korektę lakieru...wszystko na wiosnę... i szyba i lakier nie ma być rodem z kosmetykaaut.pl ale chciałbym go odświeżyć.
    Dlatego zastanawiam się czy nie warto kupić (taniej wyjdzie?) maszyny polerskiej z nakładkami i zrobić sobie i lakier i szybę... ale tutaj głównie pytanie o szybę...
    Nie oczekuje efektu kryształu (czytaj krystalicznie idealnej szyby że jej od środka nie widać ) tylko po prostu zmniejszenia chociaż tych rys i odprysków... ma po prostu wyglądać to chociaż jak na każdym aucie z ulicy a nie paskudnie...bo w rogu tam gdzie dojeżdża wycieraczka jest paskudnie... nie przeszkadza mi to w jeździe ale moja psychika cierpi strasznie...

    Ogólnie z historii mojego auta wiem że alfa miała kiedyś kolizję i szyba była wymieniana (tak mi się wydaje) i wydaje się być strasznie miękka i podatna na zarysowania. Wiem że polerka szyby wymaga dużo większej cierpliwości niż lakieru... awaryjnie wie ktoś ile taka polerka kosztuje w profesjonalnym zakładzie pi razy drzwi?

    Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar MarcinPioneer
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Sokołów Podlaski
    Auto
    GIULIETTA 1.4 MA, 147 1.6TS 105KM, BMW E34 525i 24V
    Postów
    196

    Domyślnie

    Mi w swojej Alfie polerowali rok temu tu: http://www.multiglas.pl/po-sz01.htm, miałem szybę zmatowioną od wycieraczek, po polerce szyba jak nowa, żadnej ryski, refleksów i innych pierdół co tu znawcy wypisują,że się pojawią po polerce. Szyby nowej nie chciałem: po 1. Mam oryginalną 2. Nowej oryginalnej nie bardzo bym dostał, 3. Nordglassa i innych producentów nie chciałem. Trwało to ok 1.5 -2 godz i kosztowało chyba 150zł, a miałem całą porysowaną od wycieraczek, jak mniej polerowania to i cena mniejsza.

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    nie widziałem tamtego topicu
    fajnie że ktoś napisał kto to namacalnie robił...sporo mam rozjaśniony temat
    dzięki

  4. #14
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Ja polerowałem przednią szybę, po rysach od skrobaczki. Nie były to jakieś specjalnie głębokie bruzdy ale w nocy nie dało się jechać. Polerowana była połowa szyby. Nie ma żadnych refleksów, nie ma soczewki, ale w momencie spojrzenia pod zachodzące słońce pod pewnym kątem widać jakby kółeczka od polerowania. Nie ma tego w nocy tylko pod spojrzeniem pod odpowiednim kątem.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinPioneer Zobacz post
    Mi w swojej Alfie polerowali rok temu tu: http://www.multiglas.pl/po-sz01.htm, miałem szybę zmatowioną od wycieraczek, po polerce szyba jak nowa, żadnej ryski, refleksów i innych pierdół co tu znawcy wypisują,że się pojawią po polerce. Szyby nowej nie chciałem: po 1. Mam oryginalną 2. Nowej oryginalnej nie bardzo bym dostał, 3. Nordglassa i innych producentów nie chciałem. Trwało to ok 1.5 -2 godz i kosztowało chyba 150zł, a miałem całą porysowaną od wycieraczek, jak mniej polerowania to i cena mniejsza.
    Może nam jeszcze wmówisz, że Ci zniknęły dziurki od kamieni... Zrób zdjęcia pod słońce i pochwal się. Inna sprawa, że firma, którą podałeś za 150 zł nie robi całej szyby tylko ślady po wycieraczkach lub inne rysy. Ścieranie uszkodzonej warstwy na całej szybie to 250-350 zł. Ubytków od kamyków i tak nie usuną. Skoro ja mogę mieć nowego Pilkington'a do 156 za 380 zł z montażem to gdzie sens?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lesio Zobacz post
    Ja polerowałem przednią szybę, po rysach od skrobaczki. Nie były to jakieś specjalnie głębokie bruzdy ale w nocy nie dało się jechać. Polerowana była połowa szyby. Nie ma żadnych refleksów, nie ma soczewki, ale w momencie spojrzenia pod zachodzące słońce pod pewnym kątem widać jakby kółeczka od polerowania. Nie ma tego w nocy tylko pod spojrzeniem pod odpowiednim kątem.
    Właśnie o te refleksy mi chodzi, które szczególnie widać o tej porze roku gdy słońce nisko stoi albo podczas jazdy nocnej w zależności od pochylenia szyby i jej wygięcia.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar MarcinPioneer
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Sokołów Podlaski
    Auto
    GIULIETTA 1.4 MA, 147 1.6TS 105KM, BMW E34 525i 24V
    Postów
    196

    Domyślnie

    U mnie była polerowana cała, odpryski od kamieni wiadomo, że nie usunie - a niby co mam wmawiać. Polerowanie szyby kosztowało mnie 150zł, jak pisałem wcześniej nie chciałem zmieniać szyby bo mam oryginalną SECURIT Alfa Romeo. Różnica w cenie nieoryginalny Pilkington bez znaczka Alfa Romeo z inną datą produkcji, a polerowanie to 230zł-dla mnie jest sens. A po co mam się chwalić, zdjęcie i tak nie pokaże efektu. Przed polerowaniem przeglądałem internet, żeby się dowiedzieć coś na ten temat. Ci co sobie sami polerowali zestawem z allegro za parę groszy-to mieli refleksy i inne anomalie. Natomiast w zakładach specjalistycznych robią to dobrze.

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    A to już inna data produkcji jest zła? :/

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinPioneer Zobacz post
    U mnie była polerowana cała, odpryski od kamieni wiadomo, że nie usunie - a niby co mam wmawiać. Polerowanie szyby kosztowało mnie 150zł, jak pisałem wcześniej nie chciałem zmieniać szyby bo mam oryginalną SECURIT Alfa Romeo. Różnica w cenie nieoryginalny Pilkington bez znaczka Alfa Romeo z inną datą produkcji, a polerowanie to 230zł-dla mnie jest sens. A po co mam się chwalić, zdjęcie i tak nie pokaże efektu. Przed polerowaniem przeglądałem internet, żeby się dowiedzieć coś na ten temat. Ci co sobie sami polerowali zestawem z allegro za parę groszy-to mieli refleksy i inne anomalie. Natomiast w zakładach specjalistycznych robią to dobrze.
    Co Ci daje ten magiczny znaczek AR? Jeśli miał bym dopłacać 800 zł do identycznej szyby z logo marki (bo taka jest różnica między ceną w ASO a tą samą szybą bez znaczka) to musiał bym się z głupim na głowy pozamieniać. W 156 oryginał to przeważnie Pilkington lub Guardian więc dlatego ten przykład podałem. Nikt mnie nie namówi na polerowanie zamiast wymiany, nawet przy różnicy rzędu 150-200 zł. Piszę to mając jednocześnie dostęp do profesjonalnych metod polerowania (sam mam w domu konkretny zestaw ale używam go przy uszkodzeniach szyb przed przyciemnianiem). Zrobiłeś i masz usunięte ślady z wycieraczek ale reszta mankamentów nabytych przez lata używania nie zniknęła.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Kupcie tlenek ceru i jazda ;]
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    Moim zdaniem bez sensu. Ostatnio mialem wymieniana szybe w 156 FL i za pilkingtona z montazem i dojazdem do lakiernika (bo on ja uszkodzil) zaplacone zostalo 300 zl.

Podobne wątki

  1. Polerowanie lakieru
    Utworzone przez kolekszy w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 20:22
  2. Grupwe foliowane szyb w profesionalnej Firmie Przycemnianie szyb
    Utworzone przez alfik147 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 19:20
  3. [159] Polerowanie reflektorów
    Utworzone przez patryczek90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 13:58
  4. Polerowanie szyb w 3miasto lub okolice
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory