Strona 51 z 63 PierwszyPierwszy ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 626

Temat: Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)

  1. #501
    Użytkownik Świeżak Avatar Robert 1
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG
    Postów
    86

    Domyślnie

    U mnie przy trzech cylindrach to można pomarzyć o ciszy ,ale wiedziałem co kupuje to teraz nie mam pretensji ,że jest głośno

  2. #502
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    Trochę może śmieszne pytanie ale mając zalany jeszcze w baku stary AR 6900 można zmieszać z nową wersją AR 6900 czy lepiej wyjeździć paliwo i zalać nowy bak z nową wersją AR?
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  3. #503
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Można... ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  4. #504
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek1980 Zobacz post
    Trochę może śmieszne pytanie ale mając zalany jeszcze w baku stary AR 6900 można zmieszać z nową wersją AR 6900 czy lepiej wyjeździć paliwo i zalać nowy bak z nową wersją AR?
    widzisz jakąś różnicę w pracy silnika ?

  5. #505
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    Mogę się wypowiedzieć na temat starej wersji
    -łagodniejsza praca silnika(taka bardziej miękka)
    -lepiej reaguje na pedał gazu
    -po odpaleniu nie ma takiego klekotu
    Co do spalania na ten temat się nie wypowiadam bo wszystko zależy od kierownika jaki ma styl jazdy
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  6. #506
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek1980 Zobacz post
    Mogę się wypowiedzieć na temat starej wersji
    -lepiej reaguje na pedał gazu
    Robiłem kiedyś modyfikacje ECU EDC15 w 1.9 JTD dla celów "naukowych" na studia po każdej drobnej modyfikacji jeździłem na hamownie w sumie zrobiłem z 5 pomiarów i przy kosmetycznych poprawkach rzędy 2-4KM i kilku NM nie było czuć wyraźnej różnicy podczas jazdy, wynik dopiero weryfikowała hamownia. Dlatego zawsze mnie zastanawia jak czytam o takich dodatkach, ze auto lepiej reaguje na gaz jak właściciele to weryfikują

  7. #507
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie wypowiem się za innych ja to rozumiem tak, że silnik pracuje inaczej, w wypadku lepszych dodatków bardzo gładko i miękko (co nie znaczy cicho). I jak się depnie to nie ma takiego uczucia wysilenia silnika, ma się wrażenie że wkręca się na obroty chętniej i łatwiej. Co jest bzdurą, ale wrażenie jest jakie jest. Ja taki efekt nazywam lepsza reakcją na pedały gazu. W druga strone dziala podobnie (ostrzej pracujacy silnik - gorzej reaguje na gaz).

    Natomiast zdarzało mi się że dodatek odbierał tyle koni, że już realnie widziało się osłabienie, choćby na stoperze w komórce czy przy pojazdach pod górkę. Ale to tylko raz się mi zdarzyło. Wrażenie było na tyle paskudne, że rozcieńczałem dodatek w baku dolewkami.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  8. #508
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    To są moje odczucia

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Nie wypowiem się za innych ja to rozumiem tak, że silnik pracuje inaczej, w wypadku lepszych dodatków bardzo gładko i miękko (co nie znaczy cicho). I jak się depnie to nie ma takiego uczucia wysilenia silnika, ma się wrażenie że wkręca się na obroty chętniej i łatwiej. Co jest bzdurą, ale wrażenie jest jakie jest. Ja taki efekt nazywam lepsza reakcją na pedały gazu. W druga strone dziala podobnie (ostrzej pracujacy silnik - gorzej reaguje na gaz).

    Natomiast zdarzało mi się że dodatek odbierał tyle koni, że już realnie widziało się osłabienie, choćby na stoperze w komórce czy przy pojazdach pod górkę. Ale to tylko raz się mi zdarzyło. Wrażenie było na tyle paskudne, że rozcieńczałem dodatek w baku dolewkami.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
    To jest diesel i nigdy nie bedzie cicho no przynajmniej w tych do rocznika powiedzmy 2014.Dokładnie tak jak piszesz nie czuć i nie słychac tegowysilenia.
    Co do tracenia mocy tu również się zgodzę lałem Vervę i AR i było źle czułem muła auto się już tak nie zbierało jak na samej Vervie i moje odczucie klepał głośniej silnik.Na zwykłym ON plus AR jest o niebo lepiej.Ybiera si ęjak dla Mnie ęlepiej ni na Vervie i agodniej pracuje silnik.
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  9. #509
    Użytkownik Świeżak Avatar Robert 1
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG
    Postów
    86

    Domyślnie

    Jedrek 1980 dokładnie wiem o czym piszesz,ucho właściciela głośnego diesla jest w stanie wychwycić nawet najmniejszą zmianę wyciszenia dźwięku silnika(tym bardziej przy głośnych trzech cylindrach) .Stosuje AR 6900 D max i praca silnika jest delikatniejsza,"łatwiejsza"trudno to dobrze precyzyjnie określić,ale ta tendencja utrzymuje się od kilku miesięcy.

  10. #510
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm 100KW
    Postów
    21

    Domyślnie

    Panowie,przyszedł AR6900-D Max w baku olej z 2T LM połowa stanu.Czy można wlać AR6900-D Max i do tankować do pełna czy wcześniej wyjeżdzić paliwo z 2T ?

Podobne wątki

  1. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  2. Pokrowce dedykowane
    Utworzone przez bogusz w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 21:47
  3. dodatki do benzyny
    Utworzone przez traczmot w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 17:49
  4. dodatki czyszczące silnik do oleju i benzyny
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 20:17
  5. [145] Dodatki do paliw
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory