Strona 1 z 63 123456789101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 626

Temat: Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Post Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)

    Witam wszystkich Alfaholików,

    Aby nie bałaganić w innych wątkach i zebrać przyatne informacje w jednym miejscu proponuję tutaj dyskutować na temat wszelkich dedykowanych dodatków/modyfikatorów do paliw, do benzyny, do oleju napędowego i także do LPG. Do czego służą, co potrafią, w czym mogą pomóc a także czego nie da się uzyskać na drodze uszlachetnienia samego paliwa itd itp.

    Zapraszam do dzielenia się opiniami i doświadczeniami użytkowników, którzy je stosowali oraz do zadawania pytań przez zainteresowanych Forumowiczów.

    W tym wątku nie dyskutujmy proszę na temat stosowania do paliw substancji, które nie są do tego przeznaczone ani rekomendowane przez producentów jak np. oleje 2T o czym jest osobny wątek.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  2. #2
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Żeby temat nie sczeznął za szybko. Ja do tej pory do baku wlewałem: AR 6400, STP formuła do diesla, Motul Diesel System Clean, Millers Oils Diesel Power Ecomax, Standayne Diesel Lubricant. Wszystkie środki (oprócz Motula którego stosować się powinno co drugie tankowanie) miałem w baku przynajmniej przez dwa tankowania i jeżdżone od rezerwy do rezerwy. Środki które wlewałem okazyjnie (Xeramic etc.) pomijam, bo ciężko coś powiedzieć po jednym baku.

    Po kolei:
    - AR 6400 "odczuciowo" nic nie dał. Wg mechanika wtryski mogą mi lekko szaleć, ale AR nic w tym temacie nie zmienił. Czystość wtryskiwaczy ocenię tak za około miesiąc jak oddam je do czyszczenia/regeneracji.
    - STP formuła do diesla to generalnie dziwny środek. Jak jest w baku, to silnik lepiej pracuje i to odczuwalnie lepiej (gładziej, lżej). Ale jak się go odstawi to przez pierwszy bak czystego paliwa potrafi być gorzej niż było. Raczej nie polecam, bo patrząc na efekty diabli wiedzą co chemia tam robi, chociaż w teorii nie powinna zbytnio namieszać.
    - Motul Diesel System Clean stosowałem w poprzedniej 156. Generalnie nic się nie zmieniło po zastosowaniu ani na plus ani na minus. Nie oceniałem czystości baku, ale filtr paliwa miał standardowy syfek, wiec raczej nic z układu przed filtrem nie wymył.
    - Millers Diesel Ecomax jeżeli coś zmienia w paliwie, to tego nie czuć. Niby ma zwiększać liczbę cetanową i zapewniać większą smarowalność, ale na oko (przyspieszenie) i ucho (praca silnika) nic się nie zmienia. Nie zmieniło się też spalanie w którąkolwiek stronę.
    - Stanadyne Diesel Lubricant - jeżeli mam oceniać na "oko i ucho" to obok STP to jedyny środek który daje odczucie, że coś działa. Silnik chodzi może nie ciszej, ale "gładziej", ciut chetniej wkręca się na obroty i przy wysokich (jak na diesla) ma łagodniejszy dźwięk. Czy to efekt smarowania i lepszej pracy wtryskiwaczy i całego układu - nie mam pojęcia. Ale jeżeli miałbym na coś wydawać kasę, to ten właśnie byłby numerem 1.

    Podsumowując moje niezbyt bogate doświadczenia:
    - żaden ze środków nie zmienił spalania. Zawsze oscylowało w okolicach średniej, i komputerowej (166) i mierzonej "od rezerwy do rezerwy" przy dystrybutorze (156 i 166)
    - na oko i ucho jakikolwiek wpływ na pracę silnika miały STP formuła do diesla i Stanadyne Diesel Lubricant. Jeden i drugi pozytywną, przy czym po odstawieniu Stanadyne po 400-500 km sytuacja wracała do stanu poprzedniego, a przy STP przez jakieś 1000 km było gorzej po czym sytuacja wracała do normy
    - żaden ze środków nie pomógł na lejące wtryski w 156. Nie było gorzej, nie było lepiej. Stan wtryskiwaczy w 166 będę miał niedługo okazję ocenić na stole probierczym to się podzielę rezultatami. To samo dotyczy pompy CR

    Jeżeli miałbym polecić jakikolwiek ze środków jakie testowałem do tej pory to tylko Standayne Diesel Lubricant. Szukam możliwości zdobycia Opti Lube XPD, podobno jest jeszcze lepszy niż Stanadyne, jak się uda to się podzielę rezultatami.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    romeo
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ja właśnie korzystam z Opti Lube, ale nie korzystałem ze Standayne więc nie mam porównania. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że spełnia moje oczekiwania

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    - STP formuła do diesla to generalnie dziwny środek. Jak jest w baku, to silnik lepiej pracuje i to odczuwalnie lepiej (gładziej, lżej). Ale jak się go odstawi to przez pierwszy bak czystego paliwa potrafi być gorzej niż było. Raczej nie polecam, bo patrząc na efekty diabli wiedzą co chemia tam robi, chociaż w teorii nie powinna zbytnio namieszać.
    Mam podobne wrażenie po STP. Kultura pracy po tym środku bije wszystkie 2T razem wzięte ale to działa tylko do póki jest w baku. Następny zbiornik czystego ON i już silnik wraca do normy, nie odnotowałem za pogorszenia pracy.

  5. #5
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Dotarły do mnie zamówione środki z Liqui Moly: Pro-Line Diesel Super Additiv i Diesel Schmier-Additiv. Następne tankowanie w środę, to przeczyszczę układ paliwem bez dodatków i przetestuję. Podobno ten dodatek Pro-Line jest niezły. Pożyjemy, zobaczymy

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Warto tutaj jeszcze odróżnić preparaty do stosowania jednorazowego, dla rozwiązania konkretnego problemu, od preparatów przeznaczonych do stosowania ciągłego w celu np. poprawy smarności ON, utrzymania układu paliwowego a czasami także innych elementów w czystości (po uprzednim umyciu).

    STP może działać jak piszecie bo to głównie kerozyna (paliwo lotnicze) + trochę cetane boostera.

    Kerozyna dodaje energii ale nie jest zalecana do ciągłego stosowania bo działa jak rozpuszczalnik i obniża smarność. Bywa stosowana do zimowego ON, którego smarność na ogół jest dużo gorsza niż letniego.

    Na ucho działa głównie składnik smarny oraz modyfikatory spalania, w tym także cetane booster jak 2-EHN, który ułatwia zimny rozruch, poprawia spalanie poprzez także poprawę rozpylenia paliwa. Ten efekt bardziej czuć kiedy jest chłodniej. Składniki smarne z tych zalecanych do diesela też bywają różne od bio estrów po np. modyfikowane PAO.

    Preparaty jednorazowe / celowe np. do czyszczenia układu paliwowego, komory spalania, turbo, DPF czy nawet EGR cechuje inna proporcja składników i lepiej nie stosować ich częściej niż radzi producent.

    Tutaj różne dane z niezależnych testów o różnych preparatach akurat zimowych:
    http://www.turbodieselregister.com/R...es-10-2015.pdf
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Dotarły do mnie zamówione środki
    Co się dzieje z silnikiem, że tak czyściki jeden za drugim stosujesz?
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Saab 95
    Postów
    5

    Domyślnie

    Stosował ktoś może taki produkt " Archoil 6600 turbo cleaner"? Ostatnimi czasy mam problem z turbiną, chodzi normalnie i przyśpiesza w całym zakresie obrotów, lecz czasami nie przyśpiesza powyżej 2 tyś obrotów. Możliwe, że ten archoil pomógłby coś w tym temacie

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Stosowałam gdy miałem problemy z przycinajaca się zmienna geometria, nic nie pomógł, a gruszka koniec końców padła zupełnie.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Nie sądzę aby to jednak on zaszkodził w agonalnym stanie... [MENTION=25095]magil[/MENTION] chyba rozbierał turbo po AR6600 i było czuściutko. To czego AR6600 nie potrafi to usunąć przyczyny nadmiaru nagaru od nieprawidłowego spalania - do tego potrzebny jest najpierw lub potem solidny czyścik układu paliwowego jak nowa wersja AR6400-D/CR.
    Swoją drogą ja znam opinie o pozytywnym działaniu AR6600 w przypadkach zacinania zmiennej goemetrii.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  2. Pokrowce dedykowane
    Utworzone przez bogusz w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 21:47
  3. dodatki do benzyny
    Utworzone przez traczmot w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 17:49
  4. dodatki czyszczące silnik do oleju i benzyny
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 20:17
  5. [145] Dodatki do paliw
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory