Strona 21 z 29 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 287

Temat: Dedykowane dodatki do olejów silnikowych/przekładniowych itp

  1. #201
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak to jest właśnie, przeważnie dodają +/- jeszcze. 88 +/- 2 bodajże.

    W JTS można było łatwo zbadać wpływ dodatku Archoil na temp oleju, ale nie zdecydowałem się na taki dodatek.

    Co do Panów wątpiących - ja wcale nie twierdzę, że Archoil wpływa znacząco na temperaturę oleju, ale jest to możliwe. Tak jak sam olej. Akurat miałem dobre porównanie. Max temperatura oleju na tym lepszym była o 5 stopni niższa.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 10-10-2017 o 19:14
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #202
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Termostat ma utrzymać temperaturę, jak przestanie działać to wszyscy wiemy co się dzieje. Więc siuwaksy mogą co najwyżej trochę wydłużyć czas dochodzenia do optymalnej temperatury, a nie ją obniżyć. Bez jaj, to już zaczyna brzmieć jak marketing z onetu: sprzedawcy płynu chłodniczego go nienawidzą!
    [MENTION=65273]tomek evo[/MENTION] - jak ci silnik nie dogrzewa to sprawdź układ chłodniczy, a nie szukasz usprawiedliwienia w dodatku do oleju.
    Układ chłodniczy w 100% sprawny i sprawdzony. Miesiąc temu wymieniałem wentylator, wcześniej chłodnicę i termostat- wszystko na oryginalnych częściach. Układ sprawdzony pod kątem otwierania obiegu przez termostat i załanczania wentylatora z oryginalnym testerem diagnostycznym i wszystko w 100% gra. W Oplu jest podgląd na "tryb serwisowy" gdzie widać temperaturę z dokładnością do 1 stopnia. Jak kiedyś staliśmy w korku pod Weroną przy +35 stopni przez jakąś godzinę to miałem max 96 stopni (Specol +mix AR) a kolega w identycznym silniku 1.9 CDTI miał ponad 100 stopni (nie pamiętam dokładnie ile). Silnik się normalnie i dość szybko dogrzewa ale 86-88 stopni to raczej jest max w normalnych warunkach i tych temperaturach jakie mamy.

  3. #203
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post

    Co do Panów wątpiących - ja wcale nie twierdzę, że Archoil wpływa znacząco na temperaturę oleju, ale jest to możliwe. Tak jak sam olej. Akurat miałem dobre porównanie. Max temperatura oleju na tym lepszym była o 5 stopni niższa.
    tu nie był poruszony temat oleju ale płynu chłodzacego.

    Mam na blacie wskaźnik temp cieczy, temp oleju, i ciśnienia oleju. I zaden olej (w różnym stadium przepracowania nawet valvo 10w40 po przebiegu 20kkm) czy dodatki jakie stosowałem (z ar był to 9100) nie powodował spadku temp cieczy.

    Temp mam zawsze 87-88 stopni a olej 50-100 w zalezności od pory roku i trasy.

    Co do samego 9100 to na gorszym/przepracowanym oleju obniża temp oleju w okolicach 100 o dobre 5 stopni choć na świeżym oleju bez ar w tych samych warunkach nie zbliżam sie w ogóle do tej temp. No i należy wspomnieć, że dodatek ten powoduję u mnie spadek maksymalnego ciśnienia ciepłego oleju o pół bara.

    jak będzie z nowym 9200 tego już raczej nie sprawdzę.

    podsumowując wg. mnie dodatki te mogą powodować (i zapewne tak jest) szybsze oddawanie ciepła przez olej, w spadek jego temp przez mniejsze tarcie w to trochę wątpię ale spadek temp cieczy przez dodatek do oleju to już z pogranicza demagogi.
    Ostatnio edytowane przez rafal_155 ; 11-10-2017 o 07:28

  4. #204
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Układ chłodniczy w 100% sprawny i sprawdzony. Miesiąc temu wymieniałem wentylator, wcześniej chłodnicę i termostat- wszystko na oryginalnych częściach. Układ sprawdzony pod kątem otwierania obiegu przez termostat i załanczania wentylatora z oryginalnym testerem diagnostycznym i wszystko w 100% gra. W Oplu jest podgląd na "tryb serwisowy" gdzie widać temperaturę z dokładnością do 1 stopnia. Jak kiedyś staliśmy w korku pod Weroną przy +35 stopni przez jakąś godzinę to miałem max 96 stopni (Specol +mix AR) a kolega w identycznym silniku 1.9 CDTI miał ponad 100 stopni (nie pamiętam dokładnie ile). Silnik się normalnie i dość szybko dogrzewa ale 86-88 stopni to raczej jest max w normalnych warunkach i tych temperaturach jakie mamy.
    Cudowny dodatek! Nanocząsteczki boranu wniknęły w metal tak głęboko, że przeniknęły z kanałów olejowych do kanałów wodnych. Mając już AR9100 w układzie chłodzenia osadził się na twoim termostacie w taki sposób, że zoptymalizował temperaturę jego otwierania. Niesamowite jak technologia się rozwinęła!


  5. #205
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Jak kiedyś staliśmy w korku pod Weroną przy +35 stopni przez jakąś godzinę to miałem max 96 stopni (Specol +mix AR) a kolega w identycznym silniku 1.9 CDTI miał ponad 100 stopni (nie pamiętam dokładnie ile). Silnik się normalnie i dość szybko dogrzewa ale 86-88 stopni to raczej jest max w normalnych warunkach i tych temperaturach jakie mamy.
    Wpływ na te 4 stopnie mogło mieć milion czynników od jakości płynu chłodzącego, przez ewentualna korozję układu, po samo zabrudzenie chłodnicy na przykład. W sprawnym aucie z JTD 86-88 to jest normalna temperatura pracy uwarunkowana temperaturą otwarcia termostatu i jak było wspomniane mają one mała tolerancje u jednego 2 stopnie w tą u drugiego jeden w drugą. Jak ktoś lubi niższą temperaturę niech szuka termostatu z temperaturą 83 stopnie, z tym, że to już nie będzie optymalna temperatura racy silnika

  6. #206
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    11

    Domyślnie

    Udało mi się ostatnio kupić catrol w dobrej cenie w https://carspot.com.pl/ Mam nadzieje, ze jego żywotność bezie dłuższa niż ostatniego oleju.

  7. #207
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Cudowny dodatek! Nanocząsteczki boranu wniknęły w metal tak głęboko, że przeniknęły z kanałów olejowych do kanałów wodnych. Mając już AR9100 w układzie chłodzenia osadził się na twoim termostacie w taki sposób, że zoptymalizował temperaturę jego otwierania. Niesamowite jak technologia się rozwinęła!

    Ja nie twierdzę, ze to wpływ dodatku bo tego nie wiem. Przedstawiam jedynie fakty i każdy może sobie wyciągnąć wnioski jakie uzna za stosowne, nigdzie nie pisze, ze to przez dodatek. Termostat otwiera się przy takiej samej temperaturze. Jednak na logikę jeśli temperatura oleju będzie niższa to temperatura cieczy chłodzącej też będzie niższa i na odwrót. Sama ilość oleju w układzie ma wpływ na temperaturę zarówno samego oleju jak i cieczy chłodzącej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał stas37 Zobacz post
    Udało mi się ostatnio kupić catrol w dobrej cenie w https://carspot.com.pl/ Mam nadzieje, ze jego żywotność bezie dłuższa niż ostatniego oleju.
    Za te pieniądze można mieć dużo lepszy olej.

  8. #208
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Przedstawiam jedynie fakty i każdy może sobie wyciągnąć wnioski jakie uzna za stosowne, nigdzie nie pisze, ze to przez dodatek.
    Zupełnie przypadkowo piszesz w wątku poświęconym dodatkom do oleju, że zalałeś AR9200 i temperatura spadła?

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Jednak na logikę jeśli temperatura oleju będzie niższa to temperatura cieczy chłodzącej też będzie niższa i na odwrót.
    Sprawdź sobie zasadę działania termostatu.
    Ostatnio edytowane przez ribut.8 ; 11-10-2017 o 14:27

  9. #209
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dlaczego przypadkowo, skoro jest to wątek poświęcony tej tematyce?
    W przypadku ruchu ulicznego w normalnych warunkach temperatura cieczy chłodzącej będzie pewnie zbliżona do normalnej (dyktowanej przez termostat), jednak w określonych warunkach będzie ona wyższa i temperatura oleju może mieć na to wpływ.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    Co do samego 9100 to na gorszym/przepracowanym oleju obniża temp oleju w okolicach 100 o dobre 5 stopni
    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    w spadek jego temp przez mniejsze tarcie w to trochę wątpię
    Dobrze rozumiem, że sam sobie zaprzeczasz?
    Jeśli już dochodzimy do wniosku, że jakość oleju ma wpływ na jego temperaturę roboczą w silniku, to jest to tożsame z wpływem dodatków uszlachetniających bazę, czyż nie? A czymże teraz jest dodatek Archoil do oleju, jak nie uszlachetniaczem stosowanym bezpośrednio przez użytkownika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #210
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post


    Dobrze rozumiem, że sam sobie zaprzeczasz?
    Jeśli już dochodzimy do wniosku, że jakość oleju ma wpływ na jego temperaturę roboczą w silniku, to jest to tożsame z wpływem dodatków uszlachetniających bazę, czyż nie? A czymże teraz jest dodatek Archoil do oleju, jak nie uszlachetniaczem stosowanym bezpośrednio przez użytkownika.
    to zależy jaka odpowiedź ci pasuje.
    czy wzrost temp. jest spowodowany nie możnością jej oddania przez zużyty olej lub czy temperatura wzrasta przez zacierający się silnik, który nie jest już smarowany.

Podobne wątki

  1. Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)
    Utworzone przez wlyszkow w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 18-12-2023, 12:33
  2. [159] Podwójny tłumik do wersji silnikowych 1.9, 1.8
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 14-03-2022, 01:54
  3. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  4. Amortyzatory z różnych wersji silnikowych.
    Utworzone przez Qki w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory