Temat: Co dziś zrobiłem dla swojej Belli ?

  1. #12751
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Bo to FILTRY! a nie wymiana silnika! to , jak żarówka itp. to obsługa użytkownika, nie pamiętam jak w Alfie ale w innych instrukcjach normlanie dla użytkownika - człowieka z ulicy przeznaczona. I o zlecaniu wyżej pisałem.
    Andrzeju, teraz to już trochę popłynąłeś
    Spojrzałem do kilku instrukcji, różnych marek jakie mam na kompie, ale w żadnej z nich wymiana filtrów nie jest dla użytkownika, a dla ASO
    Dla użytkownika to jest wymiana żarówek (o ile nie masz ksenonu) albo koła co najwyżej.

  2. #12752
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie wiem czemu byłem pewien, że Giulietta ma dostęp już po ludzku jakoś ale nie :

    https://www.youtube.com/watch?v=BWKYso6QtYY

    Żeby oddać sprawiedliwość - umieszczenie puszki filtra powietrza nisko daleko od silnika ma swoje plusy oczywiście ! dla temperatury powietrza w dolocie. Czyli coś za coś. To jasne. Tyle że... te auta nie są przenigdy sportowo użytkowane, użytkownik drogowy nie dostrzegłby i tak różnicy przy ciut cieplejszym powietrzu w dolocie.

  3. #12753
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie wiem czemu byłem pewien, że Giulietta ma dostęp już po ludzku jakoś ale nie :

    https://www.youtube.com/watch?v=BWKYso6QtYY

    Żeby oddać sprawiedliwość - umieszczenie puszki filtra powietrza nisko daleko od silnika ma swoje plusy oczywiście ! dla temperatury powietrza w dolocie. Czyli coś za coś. To jasne. Tyle że... te auta nie są przenigdy sportowo użytkowane, użytkownik drogowy nie dostrzegłby i tak różnicy przy ciut cieplejszym powietrzu w dolocie.
    Idąc tym tropem, po co komu większy bagażnik, przecież w normalnym użytkowaniu i tak nikt nie pakuje go do pełna, zróbmy 100 l mniejszy. A po co dawać 160 koni, dajmy 130, w ruchu miejskim nikt nie zauważy a i spali mniej. A po co... I tak dalej. Nie mierz wszystkich swoją miarą. A co di filtrów to ja rozumiem że ktoś lubi sobie podłubać (sam lubię) ale żeby od razu narzekać że filtr nie jest w podłokietniku(dostęp perfecto:p) to sobie daruj. Jeśli czegoś nie chce Ci się wymieniać/przerasta Cię, oddajesz do mechanika, płacisz i gotowe. Czasy kiedy wszystko naprawiłeś młotkiem w szopie chyba minęły. Chyba, że uważasz że każdy mechanik Cię oszukuje i nie robi wszystkiego co jest zamówione a Ty mu patrzysz na ręce bo mu nie ufasz, to.... Współczuje takiego klienta

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

  4. #12754
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie rozumiesz bo nie czytasz tylko po łebkach , bo wychwyciłeś - "[notranslate]Alfa[/notranslate] be", i się oburzasz i mi jakimiś radami sypiesz nie wiem po co.

    No właśnie nie patrzę, ufam. I jestem pewien że wielu tak ufających było nieraz zrobionych w bambuko i filtry nie były wymieniane. Ot co.

    A co do miary i jej przykładania, to akurat ja pod jakiegoś czasu szukam takich niuansów i ćwierci koni i dlatego wiem że na drodze guzik dają, i wiem i widzę że gros Alfisti nie wykorzysta tego w życiu. Więc nie zaważą ćwierci konia mniej. Za to 100 l bagażnika jak najbardziej, jest zauważalne.
    Takie szukanie na siłę usprawiedliwienia olania użytkowania na etapie projektowania. Po co to usprawiedliwiać ? bo ma znaczek AR? i już jest objęte ochroną przed dostrzeganiem wad i ich opisywaniem ?

    Wygodnie jest ? - nie, nie jest. Kropka. Nie dla mnie, nie dla X, Y , Z , tylko po prostu - wygodnie ?

    A co kto z tym zrobi jego sprawa, ja nie piszę w tym wątku po porady. Stwierdzam fakt, bo to jest fakt. Kurcze, nic z obiektywizmu w Alfisti już nie ma? takie zaślepienie totalne?

  5. #12755
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie wiem czemu byłem pewien, że Giulietta ma dostęp już po ludzku jakoś ale nie :

    https://www.youtube.com/watch?v=BWKYso6QtYY

    Żeby oddać sprawiedliwość - umieszczenie puszki filtra powietrza nisko daleko od silnika ma swoje plusy oczywiście ! dla temperatury powietrza w dolocie. Czyli coś za coś. To jasne. Tyle że... te auta nie są przenigdy sportowo użytkowane, użytkownik drogowy nie dostrzegłby i tak różnicy przy ciut cieplejszym powietrzu w dolocie.
    Podobnie jak w 159
    A co w nim jest nie ludzkiego? Filtr powietrza wymieniam razem z olejem, więc i tak osłona jest zrzucana.
    Instrukcja z resztą też zaleca wymianę z interwałem równym interwałowi wymian oleju silnikowego.

    Poza tym jak już wcześniej poruszyłeś temat - filtry i płyny wymienia ASO lub serwis, nie użytkownik
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 12-08-2017 o 16:04

  6. #12756
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Przepłukałem bellę po nocnych opadach

  7. #12757
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Kurcze, nic z obiektywizmu w Alfisti już nie ma? takie zaślepienie totalne?
    Powinieneś najpierw sobie to pytanie zadać

  8. #12758
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No tak, to ja nieobiektywnie stwierdzam, że dostęp do wspominanych filtrów jest niewygodny. Jestem nieobiektywny i mylę się, bo przecież jest on prosty łatwy i przyjemny. A w wozach sportowej marki się zmienia olej raz na rok w serwisie, no bo jak nazwa wskazuje służy do jazdy do sklepu / szkoły i tyle wystarcza.

  9. #12759
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    E, nie, Andrzejsr weź no. Przecież AR od czasów przejęcia przez Fiata ze sportem ma niewiele wspólnego. A już na pewno ma niewiele wspólnego dzisiaj. No reklamę jaka to AR nie jest sportowa. Wróć - jaka to nie była sportowa kiedyś i dlatego trzeba ją kupować dzisiaj. Wystarczy zerknąć jakie wozy jeżdżą w Rajdzie Polski. Skoda, Toyota, Ford - Alfy Romeo nie kojarzę.

    Żeby nie było zupełnego OT: ogarnąłem lampy, wreszcie poziomowanie mi nie wariuje. I przestawiłem pod płot z daleka od drzew

  10. #12760
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    I przestawiłem pod płot z daleka od drzew
    No własnie, może to byłby lepszy pomysł, aby się jej pozbyć...

Podobne wątki

  1. Jaki masz kluczyk do swojej belli . I bizuterie do kluczyka . piszczie .
    Utworzone przez alfaholik156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 20:50
  2. Azurro Nuvola-ma ktoś taki kolor swojej Belli?
    Utworzone przez tomek_murawski w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 20:13
  3. Co kupiłeś dla swojej belli na gwiazdkę ?
    Utworzone przez predator w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 18:13
  4. [155] Włam do Belli, swojej oczywiście:)
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory