Strona 8 z 25 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 249

Temat: Problem po sprzedazy auta

  1. #71
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Jeżeli to prawda że pękło coś w pompie oleju to musiałbyś pół silnika rozebrać albo mechanik mieć szklaną kulę żeby cokolwiek zdiagnozować. to rodzaj usterki nagłej niezależnej od nikogo- ot pech i tyle.
    dlatego kupujący powinien zacisnąć zęby i nie zawracać gitary bo kiedyś trafi na "wrażliwego" sprzedającego i za groźby karalne i usiłowanie wyłudzenia może sobie narobić naprawdę sporych kłopotów z wymiarem sprawiedliwości.

  2. #72
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Jak się skończyła historia ? Że z ciekawości spytam

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar argenta132
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łuków
    Auto
    Jest ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD 105KM / Była ALFA ROMEO 156 2.5 V6 24V 192KM
    Postów
    50

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw jaki był finał.

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    AR 159JTDm 2.4 diesel automat
    Postów
    33

    Domyślnie Problem po sprzedazy auta ciag dalszy

    Witam , posiadam komplet dokumentów : opinie rzeczoznawcy , fakture za naprawe oraz fakture za holowanie pojazdu . Według opini rzeczoznawcy przyczyną awari było pęknięcie pompy olejowej w skutek przebytej kolizji . Kupiłem samochód z przeszłością pokolizyjną ale po dokonanej naprawie . Opinia wskazuje że naprawa pokolizyjna nie została wykonana rzetelnie i nie został przywrócony stan techniczny z przed kolizji . Decyzją rzeczoznawcy odpowiedzialność za powstałe uszkodzenia z tytułu rękojmi ponosi sprzedający . W dniu dzisiejszym odebrałem przygotowany pozew ale wolal bym sprawe załatwic polubownie ponieważ wolałbym mieć zwrot cześć kosztów teraz niż zwrot całość po długim czasie jaki wymagaja rozprawy sądowe . W wypadku braku odzewu w poniedziałek składam pozew .

    - - - Updated - - -

    Wlasnie dostałem wiadomosc od tego kolesia ktory kupil ode mnie alfe po wypadku ci ktorzy czytali post w grudniu pamietaja co pisalem pomozcie co z tym zrobić

  5. #75
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Pisz w pierwotnym wątku
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...zy_auta-3.html

    Generalnie ta wiadomość od kupującego śmiechu warta.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Kolego zawarłeś umowę w której był punkt że kupujący zapoznał się z stanem technicznym samochodu ??

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Teraz to ja bym powołał swojego rzeczoznawcę i bym sprawę walkowal. Nie chce mi się do końca wierzyć w to, że pompa rozleciala się po złej naprawie.

  8. #78
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiedzmaak Zobacz post
    Teraz to ja bym powołał swojego rzeczoznawcę i bym sprawę walkowal. Nie chce mi się do końca wierzyć w to, że pompa rozleciala się po złej naprawie.
    Piszcie w wątku na głównej.
    Kolego teraz powolywanie rzeczoznawcy jest bezsensowne.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maras1823 Zobacz post
    Witam , posiadam komplet dokumentów : opinie rzeczoznawcy , fakture za naprawe oraz fakture za holowanie pojazdu . Według opini rzeczoznawcy przyczyną awari było pęknięcie pompy olejowej w skutek przebytej kolizji . Kupiłem samochód z przeszłością pokolizyjną ale po dokonanej naprawie . Opinia wskazuje że naprawa pokolizyjna nie została wykonana rzetelnie i nie został przywrócony stan techniczny z przed kolizji . Decyzją rzeczoznawcy odpowiedzialność za powstałe uszkodzenia z tytułu rękojmi ponosi sprzedający . W dniu dzisiejszym odebrałem przygotowany pozew ale wolal bym sprawe załatwic polubownie ponieważ wolałbym mieć zwrot cześć kosztów teraz niż zwrot całość po długim czasie jaki wymagaja rozprawy sądowe . W wypadku braku odzewu w poniedziałek składam pozew .
    - - - Updated - - -

    Wlasnie dostałem wiadomosc od tego kolesia ktory kupil ode mnie alfe po wypadku ci ktorzy czytali post w grudniu pamietaja co pisalem pomozcie co z tym zrobić
    Według opini rzeczoznawcy przyczyną awari było pęknięcie pompy olejowej w skutek przebytej kolizji
    To co pękła, ale działała?

    Jakiś nowy sposób żeby zjeść ciastko i mieć ciastko?

    Niech prześle opinie. Ciekaw jestem kto się pod czymś takim podpisał.

  10. #80
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Ciekawe jak podczas kolizji uszkodziła sie pompa oleju???
    No i kto po kolizji tak dla jaj lub poważnie bierze sie za wymianę pompy oleju!!!
    Gość chce cię naciągnąć!!! Bo wie że silnik 2.4 JTDm nawet sam słupek jest wart ok. 5tyś zł!!!

Podobne wątki

  1. Umowa Kupna / sprzedazy
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 19:57
  2. Umowa Kupna / sprzedazy
    Utworzone przez Xemik11 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 15:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory