Strona 16 z 25 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516171819202122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 249

Temat: Problem po sprzedazy auta

  1. #151
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Mnie zastanawia jeszcze jedno... Ile godzin i skąd dokąd go holowali?

    Jechaliście kiedyś na lawecie?

    Laweta musi najpierw dojechać - mija trochę czasu, później załadować auto na lawetę (z pomocą wyciągarki).

    Sama jazda z pojazdem na pace odbywa się też z ograniczoną prędkością...

  2. #152
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Już ci ludzie pisali - nic nie rób.

    ,,Awaria jest skutkiem braku rzetelnej naprawy powypadkowej i zaniechaniem przywrócenia auta do stanu przed wypadkiem" - Na umowie K-S jest napisane, że samochód jest powypadkowy. Nie masz obowiązku przywracania samochodu do stanu przed wypadkiem, możesz sobie go sprzedać nawet, gdy jest sprasowany w kosteczkę - kupujący zapoznał się ze stanem pojazdu. Nie masz obowiązku wiedzieć o potencjalnych wadach ukrytych. Nie masz obowiązku przewidzieć, że 3/4 roku po kolizji pompa oleju odmówi współpracy. O ile faktycznie odmówiła.

    No i sama opinia i zakres robót - pęknięty blok silnika, więc w ramach naprawy usuwamy klapy wirowe. Tja, standardowo tak się to odbywa.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 28-01-2017 o 21:38

  3. #153
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    nie robiłbym kompletnie nic oprócz tego o czym pisałem już X razy - notariusz + gromadzenie wszystkiego co wysyła...
    nie odpowiedziałeś na pytanie - czy szkoda kolizyjna była likwidowana z ubezpieczenia jakiegoś?

    generalnie - spokojnie czekałbym na pozew sądowy
    ...

  4. #154
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    OLEJ TO !!!
    Miałeś już podane dziesiątki argumentów które wskazują na to że gość chce Cię wydymać, tymi świstkami, bo inaczej tego nie można nazwać, sam się pogrąża i liczy że Ty jako przeciętny frajer wystraszysz się i dasz mu kasę.
    Połowę z tych dokumentów to Ci może znajomy za flaszkę wystawić, pompę może i kupił żeby się uwiarygodnić a poszła do zupełnie innego auta, poza tym GDZIE SĄ ZDJĘCIA?? Taką opinię to i ja Ci napiszę, dodatkowo jak chłopaki słusznie zauważyli gościu znalazł nawet pęknięcie bloku silnika - nie wiem jak on sobie wyobraża jego naprawę.

    Żądaj zdjęć z rozbiórki i naprawy silnika z datownikiem na zdjeciach, inaczej powiedz gościowi żeby się pierdolił bo idziesz na policję zgłosić próbę wyłudzenia, koniec.

  5. #155
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Żądaj zdjęć z rozbiórki i naprawy silnika z datownikiem na zdjeciach, inaczej powiedz gościowi żeby się pierdolił bo idziesz na policję zgłosić próbę wyłudzenia, koniec.
    Dokładnie.


    Plus to co napisał [MENTION=66302]opozycjonista[/MENTION]
    Zbieraj papiery w myśl zasady Si vis pacem, para bellum.

  6. #156
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Na fotce nie widzę jak się ten rzeczoznawca nazywa, masz jego dane- jak tak to wyślij mi je na PW, bo coś to tutaj mi nie pasuje.
    Porządny rzeczoznawca, będzie miał cała dokumentację fotograficzną rozbiórki
    Ta jego opinia to do ciebie dotarła pocztą za potwierdzeniem odbioru, czy w jakiś inny sposób??????

  7. #157
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    faktura z aso? masz znajomego, bierzesz fakturę, robisz zwrot i korygującą, wielki mi temat
    to co on przysyła to żart, niech to wysle do sądu najlepiej mmsem
    ...

  8. #158
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Punto II FL
    Postów
    8

    Domyślnie

    Jest pewien sposób aby się przekonać czy chce Cie wydymać. Idź do prawnika i wyślijcie do niego oficjalny list z prośbą o wysłanie kopii dokumentów oraz wszelakich zdjęć itp. Ważne aby na końcu była pieczątka i podpis radcy prawnego którego sobie wygoogluje. Wtedy jeżeli zobaczy, że serio poszedłeś do prawnika a robi Cie w ciula to albo kontakt nagle się urwie albo będzie się jakoś wykręcał. Jeżeli jednak naprawdę jest tak jak kupujący twierdzi - wyśle pełen komplet dokumentów, których zażądacie w piśmie.

    Jest też tańsza forma - ignorować wszystko i czekać na oficjalne pismo. Koleś musi Ci wysłać pierwsze pismo przez pocztę, z potwierdzeniem odbioru przez jakąś kancelarię prawną. Szczerze? Co prawda nie zaznajomiłem się z całą tą sytuacją ale śmierdzi mi to fejkiem jak nic. A jeżeli podrabiał dokumenty to rola może się odwrócić, bo to Ty możesz wtedy go pozwać. Próba wyłudzenia oraz podrabianie dokumentów to poważne zarzuty.
    Możesz też przy okazji następnego kontaktu z kupującym powiedzieć, że chwilowo nie możesz podjąć decyzji, ponieważ jesteś umówiony z prawnikiem na przyszły tydzień i prawnik zalecił aby nie podejmować w tym czasie żadnych działań. Też może się wystraszyć i odpuścić.

    P.S. Zaloguj się przez komputer, ściągnij zdjęcia na dysk i wtedy je wrzuć. Ew. na telefonie ściągnij zdjęcia i wrzuć je przez telefon, nie wiem z czego tam korzystasz. Wtedy normalna rozdzielczość będzie.

  9. #159
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    OLEJ TO !!!
    Żądaj zdjęć z rozbiórki i naprawy silnika z datownikiem na zdjeciach, inaczej powiedz gościowi żeby się pierdolił bo idziesz na policję zgłosić próbę wyłudzenia, koniec.
    bezpieczniej dla zgłaszającego jest zgłosić do prokuratury podejrzenie popełnienia oszustwa
    najpierw jednak sprawdziłbym biegłego - bo może słowo "podejrzenie" nie będzie potrzebne
    nie tylko na liście biegłych ale i telefonicznie zapytałbym czy wykonał taką opinię, pieczątkę zrobić to wiesz... 2 minuty
    ...

  10. #160
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    faktura z aso? masz znajomego, bierzesz fakturę, robisz zwrot i korygującą, wielki mi temat
    Szczerze...? Nawet nie musisz mieć znajomego, kupujesz, nie rozpakowujesz i dzień później oddajesz bo mechanik ogarnął że jednak nie pasuje, nie przyjmuje się tylko zwrotów elektroniki i elektryki.

    A zlecenie holowania? A gdzie tam są dane skąd i dokąd auto zostało odholowane? Dupę sobie może tym papierkiem podetrzeć.

    Weź Ty rozegraj gościa w drugą stronę, zażądaj zdjęć jak wspomniałem, jeśli wyśle Ci jakieś gówno to po 1-2 dniach zadzwoń i poinformuj go że po konsultacjach prawnych zgłaszasz sprawę na policję bo nosi to znamiona próby wyłudzenia, dziękuję, do widzenia i się rozłącz BEZ DYSKUSJI. I nie odbieraj od niego telefonu, krótka informacja, gość narobi w majtki i wyśle Ci po kilku nieodebranych telefonach SMSa z próbą załagodzenia sytuacji i wtedy masz już niepodważalny dowód że to oszust i dopiero wtedy idziesz z tym wszystkim i z SMSem na policję zgłosić to.

Podobne wątki

  1. Umowa Kupna / sprzedazy
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 19:57
  2. Umowa Kupna / sprzedazy
    Utworzone przez Xemik11 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 15:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory