Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Problem z turbo 1,9 JTDm 150km 2007r

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    37

    Domyślnie Problem z turbo 1,9 JTDm 150km 2007r

    Witam.
    Forumowicze mam dziwny problem ze swoim silnikiem dokładnie z turbiną. Sprawa wygląda tak że do około 2300 obrotów silnik ciągnie przeciętnie jak na 150km w małym 147 i daje ciągły odgłos taki jak przy wciskaniu sprzęgła czyli wypuszczanie ciśnienia z układu turbo (zawór upustowy, blow off), po czym mija te 2300 i dostaje strzałą mocy a dźwięk blow off ustaje.
    Sytuacja o tyle dziwna że jeśli nie dostanie tego strzała mocy to wyrzuca błąd przeładowania turbo i odcina mi ją na 5sek po czym wszystko wraca do normy nie trzeba gasić ani nic. Wymieniłem czujnik doładowania bo z niego wychodziły błedy na oryginalny BOSH ale sytuacja się nie poprawiła, pojechałem do warsztatu gdzie robią turbo, chłopaki sprawdzili turbinę "manualnie" czyli odłączyli wszelkie sterowania od silnika i sterowali jej pracą ręcznie, wszystko pięknie działa, podpięli komputer no i dziwna rzecz bo turbo na postoju dmucha 2400 bez groszy gdzie powinno około 1300 bez obciążenia, przy sterowaniu manualny dmucha idealnie tak jak w książce pisze.
    Co może być przyczyną? Gdzie szukać problemu? Oni twierdzą że problem gdzieś w elektryce tylko gdzie?
    Czekam na odpowiedzi i pomysły może ktoś miał taki przypadek.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Golf GTI '18/Giulietta 1.4 170 '11
    Postów
    130

    Domyślnie

    Obstawiałbym zawór overboost. Ewentualnie kierownice zmiennej geometrii, ale to by też raczej nie działało przy sterowaniu manualnym.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    37

    Domyślnie

    Zawór overboost podłączyli z fiata stilo 1,9 150km i nic to nie zmieniło, powiedzieli że wygląda to tak jakby turbina była po chipie. Oni mogą to zdemontować i wrócić do ustawień fabrycznych ale auto straci na mocy. Podobno ma teraz około 170km, pytanie czy faktycznie może być tak że poprzedni właściciel coś dłubał (ale kiepsko mu to wyszło) czy coś mi się sypie i przeładowuje silnik. Mogę mieć jakieś problemy z silnikiem z tego tytułu? Czy zawór overboost ma zabezpieczenie i awaryjnie upuszcza ciśnienie?

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tak turbo ma zabezpieczenie jak map sensor wykryje za duże ciśnienie silnik przejdzie w tryb awaryjny (o ile coś faktycznie nie jest skopane w sofcie). Czy sprawdzili szczelność gruszki od sterowania turbo? Wszystkie wężyki oraz przewodu od sterowania? Jeśli tak to pozostaje na testy wgrać oryginalny soft. Chociaż jak pompuje 1,4b na postoju to nie wiem czy ktoś się nie bawił mechanicznie tym turbo i po prostu sztanga od sterowania łopatkami nie jest źle ustawiona.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 17-03-2017 o 10:23

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    37

    Domyślnie

    Zrobili test na komputerze pokazało im wartości na biegu jałowym że pompuje prawie 2400 2500 zależy od obrotów, zgasili auto rozebrali mi wszystkie osłony, rozpięli wszystkie węże podłączyli pompkę manualną z manometrem, jeden ustawiał ciśnienie drugi sprawdzał na komputerze no i wtedy wychodziła idealnie, geometria płynnie, gruszka płynnie wszystko cacy, podmienili zawór overboost dalej manualnie znowu wszystko ładnie, podpięli sterowanie z samochodu na tym podmienionym zaworze overboost a na komputerze dalej wartości ponad 2400. Może być taka sytuacja że wcześniejszy właściciel zrobił kiepski program efektem czego auto śmiga, moc większa ale turbo pracuje tak agresywnie z dużą turbodziurą na spodzie?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Golf GTI '18/Giulietta 1.4 170 '11
    Postów
    130

    Domyślnie

    Ciśnienie 2.4 bara powinno być przy maksymalnym obciążeniu, a nie na postoju. Spróbuj podjechać do jakiegoś dobrego tunera, żeby poprawić program, bo faktycznie może to być to.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    37

    Domyślnie

    no tak właśnie nad tym myślę czy tak nie zrobić miał ktoś robiony fajny virus w tym silniku? jak z osiągami, jak z trwałością, spalanie się zmienia?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Golf GTI '18/Giulietta 1.4 170 '11
    Postów
    130

    Domyślnie

    Ja robiłem w swojej GT. Moc 180KM. Nie zauważyłem problemów z trwałością, zrobione mam 15kkm ze zmienioną mapą. Co do spalania to nie zauważyłem różnic.

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 150KM Bielsko-Biala 2007r. 12tysiace
    Utworzone przez gsmfon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 08:38
  2. [159] Świece żarowe do AR159 1.9 MjeT 16V 150KM 2007r
    Utworzone przez Bllondas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 13:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory