Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Opona przetarta czy sparciała ?

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Stare opony to będą zawsze stare opony niewiadomego pochodzenia. Nowe przyzwoite Savy czy Dębice w tym rozmiarze to ok tysiąc złotych jak kogoś nie stać to trzeba pomyśleć nad sensownością posiadania auta.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    hehe jak ktoś chce to sprzedam w idealnym stanie moje zimowe opony. Rok produkcji tylko 2009, nadadzą się bo "mięcha dużo"

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Wlasnie widac jakie b ladne te opony. Masakra takie opony kupowac. Przeciez to na smietnik sie nadaje . Strach jezdzic

    Wysłane z mojego 5015D przy użyciu Tapatalka
    czytaj ze zrozumieniem , tylko ta jedna tylna jest w takim stanie , z tego co się orientuje okres użytkowania opony nie powinien przekraczać 10 lat tak jest to przyjęte . Alfę użytkuje sporadycznie mam 2 inne auta w tym jedno robocze więc nim robię najwięcej kilometrów,alfa robię max 4 tys rocznie i czy jest sens kupować nowe opony ? Ciekawe czy wszyscy na forum jeżdżą na nowych oponach . Szczerzę nie zauważyłem przy oglądaniu ze ta jedna jest w tak kiepskim stanie z tej jednej strony , dopiero to na drugi dzień w domu zauważyłem . Dla komfortu psychicznego zamienię te tylne opony na coś innego . Dzięki za szczere odpowiedzi pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    czytaj ze zrozumieniem , tylko ta jedna tylna jest w takim stanie , z tego co się orientuje okres użytkowania opony nie powinien przekraczać 10 lat tak jest to przyjęte . Alfę użytkuje sporadycznie mam 2 inne auta w tym jedno robocze więc nim robię najwięcej kilometrów,alfa robię max 4 tys rocznie i czy jest sens kupować nowe opony ? Ciekawe czy wszyscy na forum jeżdżą na nowych oponach . Szczerzę nie zauważyłem przy oglądaniu ze ta jedna jest w tak kiepskim stanie z tej jednej strony , dopiero to na drugi dzień w domu zauważyłem . Dla komfortu psychicznego zamienię te tylne opony na coś innego . Dzięki za szczere odpowiedzi pozdrawiam
    no no tylko jedna... Jak tam chcesz, ale 10 lat to jest pruchno. Ja nie patrzę na to kto ile i na jakich jeździ, ja osobiscie dbam o swoje i rodziny bezpieczeństwo i kupuję nowe i użytkuję max 5 lat. Każdy robi co uważa... 1000zł średnio za komplet to nie majątek.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar ktoś ŁDZ
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +
    Postów
    71

    Domyślnie

    Dla potomnych:
    Ta oponka tak wygląda bo leżała sobie na ziemi i się odgniotła pod ciężarem innych (złe składowanie). Opony nieużywane uważa się za nowe do 3ch lat prawidłowego składowania w zaciemnionym miejscu. Właściwości gumy ulegają zmianie po ok 8 latach użytkowania.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Zgadzam się z kolegami powyżej, opony na recycling . Wiadomo, nie masz pieniędzy to kupujesz używki. Sam dopóki nie było mnie stać to kupowałem używki ale rozsądnie czyli nie starsze niż 3-4 lata, bez śladów zużycia poza bieżnikiem, cena o 50% niższa niż nówki i była pewność, że to pojeździ a na tych oponach co powyżej to bałbym się jeździć

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar ktoś ŁDZ
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +
    Postów
    71

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o opony to kupuję (nie chcę robić reklamy ale) na http://24opony.pl/ i często nowe opony z 2 letnim DOT można sobie kupić w bardzo rozsądnej cenie, udało mi się niedawno kupić oponę o niecałe 200 zeta taniej niż na alledrogo czy u dystrybutora opon (jak stwierdził sprzedawca "po rabatach").

Podobne wątki

  1. Przetarta puszka(tłumik szmerów?)
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 19:11
  2. Opona 17'
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 23:59
  3. Przetarta pokrywa rozrzadu V6
    Utworzone przez Damian1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 19:33
  4. Nacięta opona :(
    Utworzone przez b0b3k w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 12:27
  5. Opona 185/55/r15 + felga
    Utworzone przez szefuni0 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 15:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory