Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Alfa Romeo do 20 tyś czy to jest możliwe?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesnik201 Zobacz post
    Wszystko jest możliwe ale w przypadku 159 licz się z wydatkami które przywrócą autku wartość rynkową (sprzęgło, dwumas, wtryskiwacze, turbo i wiele innych) czyli jakieś 6-8 tyś PLN. Odnośnie kolejnego pytania - tak 1.9 8V 120KM to zdecydowanie za mało do tej budy.

    Naskrobane przez Galaxy S7 EDGE
    Te rzeczy, które wymieniłeś równie dobrze mogą być do wymiany w modelu, którego wartość równa jest rynkowej.

    A co do samego zakupu to zgadzam się z użytkownikiem Pucek-159.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    chce kupić alfę (aktualnie mam peugeota 307 sw)
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasek44 Zobacz post
    Te rzeczy, które wymieniłeś równie dobrze mogą być do wymiany w modelu, którego wartość równa jest rynkowej.

    A co do samego zakupu to zgadzam się z użytkownikiem Pucek-159.
    Masz na myśli że do 20k 159 trudno znaleźć w ogarniętym stanie (mowa tylko o 150km z 1.9jtd bo 120km za mało) i zawsze coś będzie do roboty i lepiej mieć z 30k na 159 a 147/GT znaleźć łatwiej ?

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Mam na myśli, że niezależnie czy kupisz samochód za 20k czy 30k i w tym i w tym przypadku może być coś do roboty.
    Oczywiście różnica w cenie może wynikać (i najczęściej tak jest) ze stanu pojazdu i innych czynników... Myślę, że w mając 20k spokojnie można rozglądać się za 159 (o 147 nie mówię, bo jest jeszcze tańsza).

    Sam kupiłem 156 w wyższej cenie niż powiedzmy "średnia" w danym okresie, a niedługo po tym musiałem wymieniać komplet sprzęgła i dwumase. Przy zakupie w ogóle nie wyczułem, że coś się zużywa.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pr3dator95 Zobacz post
    Witam, chciałbym za jakieś pół roku kupić swoją pierwszą alfe romeo (159, GT lub 147) z 1.9jtd (120km/150 tylko nie wiem czy 120 przypadku 159 nie jest za słaba) też temat zakładam tutaj a nie w ,,kupie/sprzedam'' bo aktualnie jestem w połowie odkładania funduszy na samochód bo celuje w budżet 18/21tyś. Pytanie polega na tym czy można kupić alfę za takie pieniądze w dobrym stanie bo słyszałem że do tej kwoty to z reguły będą gruzy i studnie bez dna jeśli chodzi o naprawy?
    Poczytaj jeszcze więcej o tych modelach, ja wypowiem się z punktu widzenia właściciela 159.
    159 jest za ciężka do tego aby było to auto sportowe przez duże S, imo 159 to limuzyna (oczywiście w pakiecie ze skórzaną tapicerką i gadżetami od miśka ) i dziwi mnie to że ludzie na siłę starają się zrobić z tego auta rakietę(po co?! przecież jest GT z Busso) 159 to dyliżans dalekobieżny i w dłuższej trasie nie jechałem lepszym autem, prowadzenie to przyjemność i ciągle myślę żeby kółkiem kręcić bez względu na to czy jest potrzeba gdzieś jechać :p
    Idealnie pasuje tu tekst Kickstera: "to nie jest auto dla młodych pryszczatych skur$#%$&ków"

    Tyle tytułem wstępu, teraz konkretnie o mocy i pieniądzach.
    Wszystko zależy do tego czym jeździłeś wcześniej, dla mnie 115km było wystarczające(nie mam cieżkiej nogi), a te dodatkowe koniki od Cinka powstały z chęci zlikwidowania "turbo dziury" i polepszeniu elastyczności silnika, Marcin mówił że spokojnie można było na mojej sztuce zrobić 170km ale jest mi to niepotrzebne.
    Wszystko zależy od stanu silnika i wcześniejszego właściciela - czy dbał, czy w miarę wcześniej zaślepił egr (moja była częściowo zaślepiona), czy wymieniał filtry itp..
    20tyś za zadbane 159 1.9jtdm polift w przebiegu < 200tyś to b.dobra cena. Jak wcześniej pisano będziesz musiał zrobić kilka rzeczy hamulce, dwumas, sprzęgło, może zawieszenie(choć niekoniecznie jeśli ktoś jeździł na 16" 50-55 co w przypadku diesla jest częstsze niż w jakiejś mocnej benzynie) ale to wszystko można robić spokojnie po kolei, pamiętaj jednak, że w pakiet startowy będziesz musiał wsadzić te niecałe 2tyś(rozrząd, płyny, filtry, klima, może jakiś wyciek, może akumulator, robocizna).
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 260 KM Q4, 2007 rok
    Postów
    21

    Domyślnie

    Zawsze trzeba pamiętać że cena nie jest wyznacznikiem, można trafić dobry model za 20 tyś. bo ktoś po prostu chce go sprzedać bo ma inne auto albo cokolwiek innego a można trafić strucla za 40 tyś Ja za swoją dałem niecałe 27 a i tak musiałem wymienić większość części eksploatacyjnych + chłodnicę od klimy, także ten

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120+ KM
    Postów
    63

    Domyślnie

    60-70% budżetu na zakup i reszta na serwis i będzie dobrze w przypadku 159 trzeba wziąć pod uwagę, że można nieźle z kosztami popłynąć, ale jak się już zrobi co trzeba w danym egzemplarzu to uśmiech z gęby nie będzie schodził podczas jazdy. Chyba, że ktoś nie robi samochodu z myślą o dłuższym użytkowaniu, tylko pojeździć rok i sprzedać to szukał bym egzemplarza po serwisie rozrządu, turbiny, koła dwumasowego i może czegoś jeszcze, żeby nie bylo kosztownej niespodzianki.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar ktoś ŁDZ
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +
    Postów
    71

    Domyślnie

    Jak boisz się zawieszenia możesz postarać się w trakcie jazdy próbnej pojechać kawałek po drodze dziurawej (w ciszy bez rozmawiania i bez radia) usłyszysz stukanie -pukanie (wiadomo że do roboty). Jeśli będziesz miał skręcone koła na max i ruszysz w ciszy jest git, jeśli słyszysz "terkotanie" przeguby się kończą. Jeżeli jedziesz ok 60-80 i słyszysz dziwny dźwięk z tyłu takie jakby "ŁU ŁU ŁU" łożyska z tyłu padają (jeżeli występuje ten dźwięk robisz "test pijaka" jedziesz po pasie od krawężnika do środka drogi, jak dźwięk ustaje w jedną stronę, a w drugą się nasila to łożyska). Jeżeli hamujesz i kierownica lata to przednie tarcze są krzywe. Jeżeli hamujesz i całe auto lata to tylne tarcze są krzywe.
    Tak na szybko.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pr3dator95 Zobacz post
    Witam, chciałbym za jakieś pół roku kupić swoją pierwszą alfe romeo (159, GT lub 147) z 1.9jtd (120km/150 tylko nie wiem czy 120 przypadku 159 nie jest za słaba) też temat zakładam tutaj a nie w ,,kupie/sprzedam'' bo aktualnie jestem w połowie odkładania funduszy na samochód bo celuje w budżet 18/21tyś. Pytanie polega na tym czy można kupić alfę za takie pieniądze w dobrym stanie bo słyszałem że do tej kwoty to z reguły będą gruzy i studnie bez dna jeśli chodzi o naprawy?

    szczerze lepiej kup jtd 8v 120KM , bo 150 jtd 16v w 159 to albo już po remoncie po urwanej klapce , albo jeździ z urwana klapką kolektora , albo na dniach się klapka urwie , pamiętaj że nie ma używanych aut bez wkładu finansowego , więc każde coś bedzie miało , kwestia znaleźć auto z pierdołami do zrobienia typu hamulce , jakiś wahacz wywalony , np. ja jestem mechanikiem , więc zawsze kalkuluje które auto lepiej kupić (przykład niedawno kupowałem auto gdzie wywalało błąd esp , już po oględzinach z laptopem wiedziałem że problem leży w zbieżności , i kalibracji czujnika , ale sprzedającemu wcisnąłem że problem leży w czujniku skrętu zintegrowanym z elektryczną przekładnią kierowniczą , i cena w dół )
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. Czy możliwe jest zapchanie się przekładni kierowniczej??
    Utworzone przez krzys-krzys w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-12-2019, 10:07
  2. [164] Czy możliwe jest zamarznięcie centralnego zamka?
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 10:17
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 10:25
  4. nagłośnienie BOSE z alfy 156 do GTV- czy jest to możliwe?
    Utworzone przez h0se166 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 19:46
  5. Czy możliwe jest by spalał gaz i paliwo?
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory