Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Kiepski start silnika 1,9 jtdm 150km

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    37

    Domyślnie Kiepski start silnika 1,9 jtdm 150km

    Witam.
    Nie wiem czy mam problem czy nie więc proszę o waszą wypowiedź Pytanie dotyczy rozruchu silnika 1,9 jtdm 150km, mam go w 147 ale chyba w każdym modelu z tym silnikiem to ten sam motor i osprzęt stąd temat wylądował tutaj, sprawa wygląda tak że odpalanie mojej alfy brzmi jakby rozrusznik nie miał siły urkęcić silnika... przy takiej pogodzie jak dzisiaj czyli około 10 stopni lub nawet w lecie jak całkiem ciepło, (na zimnym silniku słabo, na ciepłym minimalnie lepiej) to mu to idzie jak w 3,0d BMW przy -30 stopniach. W zimie bardzo mu ciężko ale to powiedzmy że wybaczam bo to zima, ale wspomniane BMW pali na strzała, olej nowy filtry nowe, silnik jak odpali to już działa jak zegarek, świece mają pół roku, kolektor z klapami wymieniony na nowy. To normalne że te rozruszniki tak paskudnie kręcą czy z moim jest coś nie tak i pasuje go wymienić bo męczę siebie i silnik? Chyba że problem z powietrzem albo czymś innym? Jeśli wymiana to jaką firmę polecacie no i czy wymienię go na podjeździe w domu czy muszę do mechanika jechać?
    Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam z Podkarpacia

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar raven17a
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Żyrardów
    Auto
    146 1.9JTD
    Postów
    150

    Domyślnie

    Pooglądaj na youtube jak odpala 147 z tym silnikiem, jeśli będzie kręcić wolniej to trzeba zacząć od sprawdzenia akumulatora. Jak akumulator dobry to kable idące do rozrusznika trzeba sprawdzić czy dobre przejście prądu jest. Jeśli tu też problemu nie będzie to najpewniej zużyte tuleje w rozruszniku.
    Ostatnio edytowane przez raven17a ; 10-05-2017 o 16:09

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    A jak słaby aku to sprawdź alternator czy dobrze laduje - warto wymienić pasek i rolka napinajaca przy robieniu rozrządu lub alternator dac do regeneracji.
    Warto sprawdzić kabel od masy czy nic tam nie koroduje - u mnie we wcześniejszym aucie był taki problem.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar ktoś ŁDZ
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +
    Postów
    71

    Domyślnie

    Zacznij jak chłopaki piszą od sprawdzenia prądu ładowania (ponad 13 powinien mieć) i samej wartości akumulatora czy nadal ma 12V.
    Warto udać się do kogoś na zrobienie "Testu akumulatora" podpina się koleś wpisuje wartości z aku i tester mówi czy trzeba naładować czy aku do wymiany.
    Woltomierzem nic nie zdziałasz bo poda Ci tylko napięcie aku, a ważny jest prąd rozruchowy.
    Możesz jeszcze sprawdzić czy klemy nie są luźne.

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana silnika 1.9 16V JTDm 150km, co podejdzie?
    Utworzone przez davidkbc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2020, 21:26
  2. Blok silnika w 1.9 16v JTDm (150KM) a 1.9 16v JTD(140KM)
    Utworzone przez skiptik w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 15:47
  3. Kiepski start
    Utworzone przez Cubus00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 15:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory