Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: 4C czy Abarth 124

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    To zależy co masz na myśli kiedy mówisz o "przyjemności z jazdy"?
    4C to klasyczny sportowy samochód, wyzbywający się sporej części luksów w imię zwiększenia osiągów. Daje mega dużo frajdy na torze lub serpentynach (lekkie, bardzo szybkie i zwinne autko), a w codzidziennym użytkowapotrafi sprawić sporo problemów (problemy przy przejeżdżaniu przez progi spowalniające, dość głośno w kabinie co potrafi zmęczyć przy dłuższych podróżach, brak wspomagania utrudnia parkowanie).

    Abarth 124 wydaje się w dużo bardziej komfortowy do normalnej jazdy. Na torze nie miałby szans z 4C, ale jeżeli szukasz ładnie wyglądającego kabrio na niedzielne wypady nad jezioro i nie oczekujesz bardzo sportowych osiągów to pewnie Abarth lepiej sprawdzi się w tej roli. Z drugiej strony 6.8s do setki nie robi specjalnego wrażenia, zwłaszcza w w porównaniu z 4C, która osiąga tą prędkość w jedynie 4,5s (a przy odpowiedniej technice nawet 4,2 sekundy). Zachowanie na torze czy w zakrętach na pewno też wypadnie ze znaczną korzyścią dla 4C.

    Podejrzewam, że oprócz wspomnianej Alfy lub Abartha coś jeszcze będzie stało w garażu do codziennych podróży, więc warto się zastanowić czego się oczekuje do drugiego samochodu - czy ma być to sportowe szaleństwo, czy wygodne (w porównaniu) kabrio.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Poza wielkością jakoś nie widzę tu podobieństw, tak szczerze mówiąc dziwne rozważania. Jedno i drugie zwinne, niewielkie i lekkie, ale już różnią się mocą i zapewne także frajdą. Mówisz, że „124 daje frajdę”, ale czy prawie 7 sek do setki da frajdę większą niż 4,5 sek? W dodatku 124 jest cięższe od 4C o 150 kg, a to mega duża różnica przy tak małych wagach wyjściowych tych samochodów. Jak dla mnie 4C to samochód jak gokart, szybki, służący tylko do zabawy supersamochód, więc goły, trudny w normalnym użytkowaniu, ale dający zabawę jak samochody sportowe z wysokiej półki i zwracający na siebie mnóstwo uwagi. 124 to nieco cięższy gokart, dający mniejszą frajdę, gorsze prowadzenie i mniejszą moc ale jest zdecydowanie bardziej cywilizowany w normalnym świecie. Zależy co jest dla Ciebie priorytetem, ale moim zdaniem niestety przy 124 nie otrzymasz spełnienia marzeń, tylko dobre i zwinne autko, które na prostej będzie wolniejsze niż większość nowych, dużych sedanów, ale będziesz mógł nim na luzaku jechać na jakąś wycieczkę czy przejechać ulicą niezauważony.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Z3
    Postów
    3

    Domyślnie

    Specjalnie zarejestrowałem się na tym forum, żeby wypowiedzieć się w tym temacie. Użytkowniku elcamino, nawet nie zastanawiaj się nad tym Abarthem. [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 4C to wyższa półka aut. Mały samochód egzotyczny. Wchodzisz do garażu i czujesz się jakbyś posiadał małe Ferrari. Spełniasz skryte marzenie. Bajeczna linia kształtów, silnik za plecami. Wiadomo, że nie jest to auto na codzień, ale podobna sytuacja jest z wszelakimi Lambo czy Mclarenami. Nie zastanawiałbym się między 4C a Spiderem ani chwili. Szybciej porównałbym 4C do nowego Porsche Caymana. Abarth to tylko trochę wyższa półka niż pospolita Mazda MX-5. [notranslate]Alfa[/notranslate] ma swoje dolegliwości jak bardzo biedne wnętrze, brak wspomagania, kiepską widoczność do tyłu. Ale to auto przez swój niepowtarzalny wygląd będzie latami cieszyć bułę. Nawet dźwięk wyciągneli z niej egzotyczny! Abarth? Fajny ale jednak zwykły. Ja nie zastanawiałbym się ani sekundy. Polecam zobaczyć sobie kilka filmików z przejazdów Alf 4C na youtubie. Warto zobaczyć odcinek Top Gear gdy Clarkson na skuterze wodnym ściga się z Hammondem w 4C. Zobacz tamte ujęcia. Zastanów się czy chcesz spełnić marzenia, czy jednak wolisz działać trochę rozsądniej. Pamiętaj, że żyje się tylko raz. Zabrzmiałem normalnie jak jakiś sprzedawca Alfy ) Spoko, nie mam z tą marką nic wspólnego. Aczkolwiek chciałbym mieć. Chciałbym mieć Alfę 4C w garażu...

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    Heh......Giulia, może kiedyś oby nie po "dzwonie".......te ponad 500 koni daje do myślenia...zobaczymy

  5. #15
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    jeżeli 4C to było marzenie i możesz je spełnic to zupełnie rozumiem poruszania kwestii ze 124 jest tansze
    skoro stac Cie na spełnienie marzenia to to zrób a nie szukaj czegos tanszego
    bo za chwile bedziesz mial troche kasy po zakupie 124 a marzenie przejdzie obok nosa
    ...

    jak to pisza w "najku" - just do it








  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Trzeba jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie jakim kierowcą jestem i jak zamierzam użytkować samochód.
    Jak się czujesz na siłach bierz 4c.
    Ale pamiętaj że centralny silnik to nowe wyzwania. I nie wybacza błędów.
    Przynajmniej z wyłączoną elektroniką.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Zobacz sobie odcinek Grand Tour - tam jest odcinek w którym jest 4c vs abarth/mx5 jednocześnie.
    Ja bym brał bezapelacyjnie 4c.
    https://www.youtube.com/watch?v=z9W3i2rRH18 - najlepszy filmik o 4c (Angielski poziom podstawowy)

    4C to takie współczesne Ferrari Dino 206
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 27-07-2017 o 10:09

  8. #18
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    zawsze można się pouczyć

    dla mnie koniec końców temat zaswiera sie w temacie "marzenia"
    wiec jeżeli 4C nim jest to bym brał i już skoro mnie na nie stac
    a nie patrzył na to ze 124 jest tansze
    albo marzenie albo ekonomia
    jak eko - to rownie dobrze mozna kupic gtv spider z TSem ...
    tansze niz 124

    4C - i juz !
    po to są marzenia żeby je spełniac !








  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Ja bym brał bezapelacyjnie 4c.
    https://www.youtube.com/watch?v=z9W3i2rRH18 - najlepszy filmik o 4c (Angielski poziom podstawowy)
    Pierwsze minuty filmu i gość mówi to o czym pisałem

    "not for sundowners"
    "this car meant to be driven as clean as possible in a very PROFFESIONAL way"
    "not a car to put in trouble"
    "not friendly at all"

    "AND I LOVE IT"

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Gość jest ogólnie fantastyczny - mówi tak poetycko o samochodach i w ogole

Podobne wątki

  1. Zaciski Alfa MiTo / Punto evo abarth do AR 156
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 09:21
  2. [MiTo] Formula abarth european series 2011
    Utworzone przez lechtak w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 13:51
  3. Olej Selenia Abarth 10W 50 - 3l
    Utworzone przez Jakub1989 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory