Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Koła dwumasowe - zamienniki z innych aut?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie Koła dwumasowe - zamienniki z innych aut?

    Prawdopodobnie czeka mnie robota z dwumasem... no nic, pech chce. Mam Alfę 159 2.4 210km więc koszta są nieco OGROMNE DO CHOLERY.

    Jednak, mam pytanie, mój 2.4 20V to dokładnie ten sam silnik, co montowany w Lancia Thesis. Zapytam jak zwyczajny żyd - czym się różni https://www.autosklep24.pl/pl/p/Kolo...-Kaucja-/19398 ten dwumas od https://www.autosklep24.pl/pl/p/Kolo...2C4-JTDM/16228 tego dwumasu PRÓCZ ceną?

    Zastanawiają mnie takie rzeczy, przecież w 1.9 JTDM również powinien być montowany ten sam dwumas, czy można wykorzystać dwumas z innego samochodu? Cena cyni cuda, a ceny do innych 2.4 (nawet tych wolnossących z np. Lybry) są znacznie mniejsze.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    A przeczytałeś opis ze to do Lancii jest regenerowane?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie

    Masz rację, nie przeczytałem. No to tu masz koło + sprzęgło fabrycznie nowe, dalej 1200zł taniej. https://www.autosklep24.pl/pl/p/Kolo...6-828063/20445, albo https://www.sprzegla24.pl/produkt/ko...o-836012/31779 (zgadza się nawet skrzynia biegów).

    Kieruję się tym tematem: http://www.forum.alfaholicy.org/foru...amienniki.html
    Chłopak tu odkrył, że wahacze z fiata tipo pasują do alfy, ale że są sprzedawane jako do fiata tipo, to są 3 razy tańsze. Zastanawiam się, czy nie ma takiego samego "myku" z innymi częściami. To mógłby powstać POTĘŻNY temat, gdyby wszyscy się zainteresowali zamiennikami.

    Mógłby wyglądać np. tak:

    Do AR 159 1.9 v16 , 1.9 v8, 2.0 V16 itd. itp.:
    Koło dwumasowe - VALEO 836012, SACHS 2294701009, LuK 415042310 itd. itp.
    Wahacze - takie, takie takie
    Sprzęgła - takie, takie, takie

    Przecież koło dwumasowe ma tylko jedno zadanie - tłumić drgania, jeżeli tylko zgadza się montaż (czyli ilość, wielkość i rozstaw śrub oraz sam rozmiar dwumasu), to powinny tę rolę spełniać wszystkie na świecie koła zamachowe. Prawda?
    Ostatnio edytowane przez gziemzik ; 15-06-2017 o 06:49

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tym razem znów nie zauważyłeś, ze spostrzegło z linka wyżej jest do wersji 10V czyli o wiele słabszej chyba nie muszę tłumaczyć czym się różni? Kolejny, który napalił się na 2.4 a jak przyszło do napraw to jest płacz Wiele razy każdemu powtarzam, ze koszty utrzymania silnika 2.4 są nieporównywalnie wyższe niż 1.9 to ludzie i tak to mają gdzieś i kupują bo przecież dizelki JTD sa ekonomiczne ;] Koło dwumasowe ma przede wszystkim przenosić moment obrotowy bo działa wraz ze sprzęgłem i dociskiem jako komplet.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie

    ...
    "Tym razem znów nie zauważyłeś, ze spostrzegło z linka wyżej"

    Zauważyłem, że sprzęgło + dwumas z linka wyżej, to koszt 1800zł, a koszt SAMEGO NOWEGO dwumasu dedykowanemu mojemu 2.4 to od 2200-2500zł bez sprzęgła. Zatem wolę kupić nawet zestaw sprzęgło + dwumas, za 700zł mniej i odsprzedać sprzęgło na allegro, jeżeli tylko dwumas będzie pasował i spełniał swoją funkcję. Bo przypominam, że 2.4 jtdm montowany w 159 ma wzmacniane sprzęgło, które trudno jest zajechać i przeżywa nawet solidny tuning. Dlatego u mnie wymiana dwumasy nie jest jednoznaczna z wymianą sprzęgła.

    "Kolejny, który napalił się na 2.4 a jak przyszło do napraw to jest płacz"

    Płacz jak płacz, byłem przygotowany wcześniej na podobne koszty, w końcu zdecydowałem się na Alfę, jednak jak na prawdziwego Polaka przystało, szukam oszczędności, bo nie chce mi się płacić za DwumasUniwersalny 1111 w kolorze Zielonym prawie 50% więcej niż za DwumasUniwersalny 1111 w kolorze Czerwony, bo czerwony jest dedykowany przez producenta. Mogę tu założyć nawet dwumas z Maserati jeżeli będzie pasował, albo nawet z Fiata 126p (niech zgadnę, ktoś mnie chce uświadomić, jakie koło zamachowe było w kaszlaku?).

    "i tak to mają gdzieś i kupują bo przecież dizelki JTD sa ekonomiczne"

    Ekonomia ekonomią, dla mnie 12L/100 to żaden wydatek i zdecydował bym się na benzynę, gdyby nie fakt, że w tej cenie nie ma nic prócz BMW (545i), Audi (A6 3.2 Quattro), Mercedesa i Nissana 350Z, czyli absolutnie nic innego (no chyba że mam jeździć Golfem R32?). Często poruszam się autostradami i rzygam już tymi wszystkimi niemcami i skodami, są wszędzie. Skoda Superb też była brana pod uwagę, gdyby nie to, że zwyczajnie mi się nie podoba, bo jest zbyt okrągła.

    Zamiast bawić się w wujka machającego palcem, to zastanów się, czy np. z Land Rovera dwumas nie będzie pasował, a pomożesz nie tylko mi, ale wszystkim

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Chyba nie za bardzo jestes rozeznany z mechaniką. Dwumas od słabszej o 30% jeśli nawet by pasował rozleci się o wiele szybciej niż ten dedykowany do aut z momentem ponad 400nm. Dwumas nie tylko tłumi drgania ale jak pisałem odpowiada, za przeniesienie napędu. Przykład 1.9 8V i 16V dwumasy były zamiene ale tylko z całym kompletem sprzegła, docisku i koła zamachowego tylko ja akurat montowałem droższe z mocniejszej wersji zamiast słabszej

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Wejdź w Epera, pogrzeb, poszukaj, porównaj numery, nic trudnego a będziesz o wiele mądrzejszy.
    Sam lubię wydawać swoje pieniądze z rozsądkiem i oglądam je kilka razy z każdej strony zanim coś kupię i tak poświęcając jakąś godzinkę na poszukiwania doszedłem do tego że poduszka silnika do mojej 155 2.0 kosztuje 280zł a dokładnie taka sama ale o innym numerze części jest w Tipo 1.9 TD za chyba 130-150zł, wybór co kupić był oczywisty.

Podobne wątki

  1. [156] Koła zamachowe dwumasowe 1.9 jtd 105 cf2
    Utworzone przez eddi87 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-01-2015, 10:29
  2. Koła dwumasowe valeo 281599 i 281716 róznice?? JTD
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 20:45
  3. zamienniki
    Utworzone przez irek2009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 15:39
  4. Zamienniki do 145/146
    Utworzone przez scudettokrk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-01-2008, 22:05
  5. Zamienniki
    Utworzone przez Szary w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2007, 10:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory