Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Karta kodowa, reinkarnacja.

  1. #1
    tomgo
    Gość

    Domyślnie Karta kodowa, reinkarnacja.

    Przeszukałem Forum w temacie kart kodowych, albowiem zdarzyło się, że kupiłem Alfę nie dość, że z jednym nieoryginalnym kluczem, to bez wspomnianej w temacie karty. Z olbrzymim zadowoleniem rozkoszowałem się informacjami, które stanowiły, iż wystarczy udać się do ASO i ową kartę zamówić, sięgając do kieszeni po nie więcej jak 80 zł. (Forumowicze wspominali o kosztach w przedziale 59-80 zł).
    Wesołym krokiem, nieomal podskakując z radosnej niecierpliwości, niosąc wysoko głowę, wkroczyłem do salonu i zażądałem niezwłocznej rozmowy z kimś kompetentnym, miłym i uprzejmym. Wyobraźnia podsuwała mi obraz długonogiej blondynki, z całym urokiem osobistym zajmującej się moją osoba, sprawiającej iż moje zadowolenie sięgnie zenitu... .
    Ocknąłem się, szturchnięty w ramię przez pracownika serwisu, który delikatnie mówiąc, niewiele z blond pięknością miał wspólnego. Wytłuszczyłem mój problem mimo i udaliśmy się zgodnie do komputera, tenże, przyciśnięty do muru, wypluł informacje, które wymiotły mnie z ASO niczym tajfun liście. Otóż karta kodowa kosztuje, ni mniej ni więcej - 189 złotych polskich.
    Jak możliwa jest tak duża rozpiętość cenowa? Hm... to już chyba nie dodam na zakończenie, że komplet kluczy kosztować miałby mój chudy portfel... 1900zł. Bez programowania oczywiście.
    Czy ktoś z Forumowiczy zamawiał ostatnio kartę gdzieś na Pomorzu, nie dalej jak 200 km od Słupska?

  2. #2
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    W zeszłym roku kupowałem karte kodową do Lanci Lybry z ICS ( dokładnie taki sam jak w Alfie) w POLCAR w Poznaniu.
    Koszt karty kodowej 60 zł.
    Nowy kluczyk do w/w samochodu bez zaprogramowania 650 zł. (kluczyk z wbudowanym pilotem oczywiście)

  3. #3
    santa_daro
    Gość

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat, dziś byłem zapytać o kartę kodową w Wielickim ASO o moim oczom ukazała się kwota 192 PLN shock, stwierdziłem to pewnie z mega marżą, zadzwoniłem do Viamotu i tam miły Pan mi oznajmił to samo i wytłumaczył że niestety niedawno podrożały.

    Pytam za co 192 złote ? Za kawałek plastiku ?

    Jeśli ma ktoś możliwość załatwić ją taniej, chętnie skorzystam.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    w Gnieźnie w oddziale poznanskiego pol-caru tez wolaja 190zl:-(

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał santa_daro Zobacz post
    Odświeżę trochę temat, dziś byłem zapytać o kartę kodową w Wielickim ASO o moim oczom ukazała się kwota 192 PLN shock, stwierdziłem to pewnie z mega marżą, zadzwoniłem do Viamotu i tam miły Pan mi oznajmił to samo i wytłumaczył że niestety niedawno podrożały.

    Pytam za co 192 złote ? Za kawałek plastiku ?

    Jeśli ma ktoś możliwość załatwić ją taniej, chętnie skorzystam.
    Podaj mi numer nadwoziaTwojej alfy na PW a jutro spytam, co się da zrobić. Mnie swego czasu kosztowało to bodajże 80 zł ale nie ręczę ile teraz kosztuje.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Niestety nie mam dobrych wieści. Od kilku tygodni decyzją FAP zostały podniesione ceny tej usługi do prawie 200 zł i nie da się tego oficjalną drogą przeskoczyć. Natomiast napiszcie do użytkownika Superalfa, który swego czasu oferował możliwość uzyskania kodów do AR. Pozdrawiam.

  7. #7
    superalfa.pl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Niestety nie mam dobrych wieści. Od kilku tygodni decyzją FAP zostały podniesione ceny tej usługi do prawie 200 zł i nie da się tego oficjalną drogą przeskoczyć. Natomiast napiszcie do użytkownika Superalfa, który swego czasu oferował możliwość uzyskania kodów do AR. Pozdrawiam.
    niestety to prawda
    nie dość że cena poszła do góry to jeszcze zabrano rabaty dla hurtowników więc i ja nie pomogę, sam kupuje po 180
    jeszcze najśmieszniejsze że karta kodowa to nie kawałek plastiku który trzeba produkować tylko generuje się ją online i poprostu drukuje na kartce A4 albo wysyła meilem do zainteresowanego
    Ostatnio edytowane przez superalfa.pl ; 16-04-2010 o 21:07

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    ja też mam auto bez karty kodów i chciałem dorobić dobrze że ostrzegliście o zmianie ceny. Kod radia dorobił mi elektronik za 50zł gorzej z immobilizerem

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał superalfa.pl Zobacz post
    niestety to prawda
    nie dość że cena poszła do góry to jeszcze zabrano rabaty dla hurtowników więc i ja nie pomogę, sam kupuje po 180
    jeszcze najśmieszniejsze że karta kodowa to nie kawałek plastiku który trzeba produkować tylko generuje się ją online i poprostu drukuje na kartce A4 albo wysyła meilem do zainteresowanego
    Przecież to się nadaje do rzecznika praw konsumenta! Ciekaw jestem jak oni (FAP) wytłumaczą tak nagły skok cenowy bez żadnych zmian na rynku walut i bez wzrostu kosztów produkcji?! Identyczna sytuacja miała około 4 lata temu, gdy miałem już zamówiony kluczyk do AR 156 2001 i w ciągu oczekiwania cena zmieniła się z 320 do 680zł! Oczywiście po kilku telefonach i opierając się na mojej zaliczce w ASO sprowadzono mi go jeszcze w starej cenie. Jak się wkurzę i znajdę czasu trochę, to im wyślę pismo z zapytaniem i prośbą o uargumentowania tej zwyżki cenowej. Ciekawe co mi odpiszą?

  10. #10
    krzakx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bouli Punk Zobacz post
    ja też mam auto bez karty kodów i chciałem dorobić dobrze że ostrzegliście o zmianie ceny. Kod radia dorobił mi elektronik za 50zł gorzej z immobilizerem
    Gdzie ten elektronik pracuje?
    Kupiłem Alfe również bez karty, mam zakodowane radio i jeden kluczyk (ten bez pilota )

Podobne wątki

  1. [159] Karta kodowa Klucza
    Utworzone przez mathayew w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2016, 14:50
  2. [159] Niewkodowany kluczyk a karta kodowa
    Utworzone przez mariuszoles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 13:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory