Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Temat: Filtr oleju do TS

  1. #21
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A gdzie ja napisałem, ze istnieje od roku? Ahhh to czytanie ze zrozumieniem trudna sprawa. Pisałem, ze mocno zaczyna pojawiać się na rynku motoryzacyjnym bo do niedawna to Ci co słyszeli o marce to przez pryzmat filtrów do ursusa czy bizona, a oferta filtrów była mocno ograniczona. W dodatku aktualnie cena Sędziszowa jest o wiele niższa niż za filtrona, UFI, Boscha czy innych przynajmniej do 2.4 wiec z ta cebula też trafiłeś jak kula w płot

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    i vice versa z tym czytaniem ze zrozumieniem

  3. #23
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    W dodatku aktualnie cena Sędziszowa jest o wiele niższa niż za filtrona
    Porównałem ceny filtrów do GT 1.9, oleju, powietrza i kabinowego (paliwa nie znalazłem w Sędziszowie, więc pominąłem) oraz ich odpowiedniki Filtrona i wyszło mi 10zł różnicy na korzyść Sędziszowa. Do tego trzeba dorzucić przesyłkę dystrybutora z Sędziszowa, bo Filtrona mogę kupić na miejscu w sklepie i wychodzi na to, że żaden zysk.

    Jedyny argument, dla mnie osobiście ważny, to polski kapitał w Sędziszowie; więc jeśli te filtry z Sędziszowa są ok, to czemu nie?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    62

    Domyślnie

    kupując np tutaj https://filtrytotu.pl/ przy niektórych olejach wysyłkę masz free, więc czasem warto kupić przez neta.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Kazikx ... filtron już nie jest polską firmą

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #26
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Kazikx ... filtron już nie jest polską firmą
    Wiem, niestety.
    Za to PZL-Sędziszów jest polską marką.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kevin88 Zobacz post
    kupując np tutaj https://filtrytotu.pl/ przy niektórych olejach wysyłkę masz free, więc czasem warto kupić przez neta.
    Dzięki za stronę.
    Może się przydać.

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Ja tam ciekaw jestem jakie jest kryterium "bycia zadowolonym" z filtra oleju. Bo chyba nie na zasadzie, że "zamontowałem i silnik nadal działa".

    I z drugiej strony filtr oleju jest imho bardzo ważnym, wręcz kluczowym elementem w pracy układu smarowania i tu nie powinno być miejsca na żadne kompromisy jakościowe. Niestety, dla zwykłego śmiertelnika wybór produktu jest dylematem nie do rozstrzygnięcia i trzeba się pogodzić z faktem, że póki człowiek nie pracuje w jakimś r&d danej fabryki to nie wie absolutnie nic i równie dobrze Filtron, Mann, Ufi, Purflux mogą okazać się i kitem i hitem - ile głów tyle możliwych teorii można sobie wymyślać, a każda będzie tak samo prawdopodobna.

    Np. taka teoria: Ostatnio praktycznie wszystkie marki przerzuciły się na mniejsze filtry do 33ki. Czy to oznacza, że mniejszy jest lepszy? Zapewne mniejszy pomieści mniej wkładki filtrującej, szybciej się zapcha, a na pewno jest tańszy(skoro ktoś zaingerował w proces produkcyjny, nie będąc zmuszonym do tego przez klienta), ale... może te większe miały wielką tylko puszkę, a materiału tyle co nic, a teraz zunifikowano pewne elementy z innymi filtrami i przypadkiem nie dość, że zaoszczędzono na kosztach produkcji to i jeszcze jakość się polepszyła?

  8. #28
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Robią mniejsze filtry bo sporo filtrów oleju różni się jedynie wysokością, a średnica montażowa jest taka sama i aby nie mieć w ofercie kilkunastu filtrów różniących się tylko wysokością robią filtry niższe jakie występują w nowszych autach gdzie wszystko pod maska jest tak upchane, że wyższy nie wejdzie.

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Porównałem ceny filtrów do GT 1.9, oleju, powietrza i kabinowego (paliwa nie znalazłem w Sędziszowie, więc pominąłem) oraz ich odpowiedniki Filtrona i wyszło mi 10zł różnicy na korzyść Sędziszowa. Do tego trzeba dorzucić przesyłkę dystrybutora z Sędziszowa, bo Filtrona mogę kupić na miejscu w sklepie i wychodzi na to, że żaden zysk.

    Jedyny argument, dla mnie osobiście ważny, to polski kapitał w Sędziszowie; więc jeśli te filtry z Sędziszowa są ok, to czemu nie?
    U mnie przy 2.4 wychodzi 2 dychy na samym olejowym.

    https://filtrytotu.pl/pl/filtry/1482...b-oe670-1.html
    https://filtrytotu.pl/pl/filtry/4997...ub-hu722y.html
    https://filtrytotu.pl/pl/filtry/2884...-wo1544x2.html
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 31-08-2017 o 14:06

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Robią mniejsze filtry bo sporo filtrów oleju różni się jedynie wysokością, a średnica montażowa jest taka sama i aby nie mieć w ofercie kilkunastu filtrów różniących się tylko wysokością robią filtry niższe jakie występują w nowszych autach gdzie wszystko pod maska jest tak upchane, że wyższy nie wejdzie.
    Pływak, ale wiesz, że tamten stary większy, taki jak w latach 90tych, był identyczny w środku jak teraz te nowsze małe, czy tylko przypuszczasz? Bo ja lubię gdy mi się wszystko zgadza i jest jasne i klarowne, a póki co trochę dziwne mi się wydaje, że przez 20 parę lat robiono mały filtr z dużą obudową, która niczemu nie jest potrzebna i nikt nie wpadł na to, że można ją zastąpić mniejszą(te mniejsze filtry też występowały od dawien dawna, tylko katalog na nie nie krosował).

  10. #30
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Pływak, ale wiesz, że tamten stary większy, taki jak w latach 90tych, był identyczny w środku jak teraz te nowsze małe, czy tylko przypuszczasz?
    Aleja przecież nic nie pisałem na temat wnętrza, a jedynie napisałem z czego może wynikać zmniejszenie rozmiarów zewnętrznych nigdzie nie pisałem, ze w strych filtrach obudowa była duża, a wkład mały . Jak lubisz mieć wszystko klarowne kup filtr większy i mniejszy obojętnie do jakiegś auta rozetnij je będziesz miał info z pierwszej ręki. Trzeba również brać pod wagę postęp w technologi dziś może niekoniecznie potrzeba wielką puchę wypchaną materiałem filtrującym bo wystarczą mniejsza ale tu możemy sobie gdybać. Ja wiem jedno im mniej wiesz tym lepiej śpisz .

Podobne wątki

  1. [Giulia] Filtr oleju 200 i 280 KM
    Utworzone przez lechtak w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:47
  2. [159] akfa 159 1,9 jtd 150km jak wymienić filtr oleju/wkład/ oraz filtr powietrza
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 10:22
  3. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  4. Zły filtr oleju?
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 15:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory